» »

Tp-link in DD-WRT

Tp-link in DD-WRT

drakulas ::

Pred kratkim sem na router tp-link wr740n naložil dd-wrt vendar se router nikakor ne poveže preko nastavitev Automatic configuration DHCP.
Če naprimer naložim npr.openwrt ali Gargoyle potem normalno deluje,edino težavo dela z DD-WRT. Mogoča kakšna rešitev?
  • spremenilo: drakulas ()

Han ::

Kateri DD-WRT si dal gor?

repson ::

Sem delal isto prejšnji teden. Če sem dal gor verzijo s spodnjega linka, potem ni delalo.
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/TP...

Potem sem upgrejdal na zadnjega z http://dd-wrt.com/site/support/router-d...
TP-WR740Nv4 in od takrat dela bp.

drakulas ::

Updejtal sem z najnovejšim dd-wrt firmware, potem pa se je zalomilo z openwrt webrevert in od takrat dalje brick.
Torej sledeča težava preden sploh še pridem do dd-wrt je trenuten brick routerja. Brick pa se je zgodil iz prehoda
openwrt na tp-link. Rešitev kako bi ga unbrickal?

hojnikb ::

serijski port in preflashaš tam
#brezpodpisa

oyoy69 ::

kakšne simptome brickanja kaže router?
ravno včeraj sem reševal tp-linka, ko se po flashanju iz dd-wrt nazaj na original fw z webrevert fw-jem ni dalo več "komunicirati" z njim. router je navidezno deloval ok (ledike), bil pa je neodziven na pinganje, ni se dalo prijaviti vanj (povezava preko lan kabla). ugotovil sem, da wi-fi dela (ssid je bil v stilu tp-link 500a). čeprav je bil wifi nezaščiten, se nanj ni dalo povezati. ne vem zakaj, ampak kliknil sem, da windows odpravi težave in dobil obvestilo, da router ni konfiguriran in možnost, da ga nastavim. po kliku na možnost nastavitve routerja je zahteval 8 mestni pin, ki je na nalepki na spodnji strani routerja, nakar se je odprla maska, kamor sem vnesel osnovne nastavitve wi-fi-ja (ssid in zaščito). po tem se je računalnik preko wi-fi-ja povezal in sem lahko tudi dostopal do routerjevega vmesnika.

drakulas ::

Unbrickanje uspelo z orodjem TFTP, in sicer sem naložil official firmware od tp-linka in seveda nardil vezavo kabla na wan port.
Preko programa TFTP se je dalo vse uredit in naložit. Internet dela normalno edino kaj me moti, da lučka od settings vedno utripa.

Torej nasledni korak je DD-WRT, ki pa nikakor, da se sam poveže preko Automatic configuration DHCP.
Kaj je sploh narobe, da se ne poveže avtomatsko? Internet je preko Telemacha torej DHCP.Možna kaka nastavitev ali bi se
moral DD-WRT sam nastavit preko teh nastavitev? Vsi drugi open-source npr.Gargoyle,open-wrt se povežejo sami vse normalno.

Uporabil tale firmware glede DD-WRT:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drakulas ()

Han ::

BlaY0 ::

Najprej sploh povej točno katero revizijo HW-ja imaš. Se pravi 4.xx (ta xx me zanima)? Pa še serijsko napiši (vsaj prvih par številk).

Naredi ssh na router in poglej:

* kakšen MAC imaš na WAN in switch portih.
* vžgi syslogd in glej v /var/log/messages kaj se dogaja
* če ti udhcpc sploh laufa. Če ti ne, lahko probaš "startservice wan"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

drakulas ::

Torej revizija HW-ja je 4.23, Kar se tiče samega DD-WRT-ja je firmware
http://dd-wrt.com/site/support/other-do...

Povezava kar se tiče interneta je uspela preko statičnih nastavitev ne pa preko DHCP, kar je še vedno težava.Ob statičnih nastavitvah se ne poveže
preko WLAN-A.... po vsej vrjetnosti ne dobi DNS-a.
Je pa zanimivost, da se vsake tolko časa poveže preko telefona torej wifi-ja.
Dejansko me zanima kaj bi moral nastavit, da bi delovala povezava preko wifija. Skratka poveže se vendar brez povezave, predvidevam da ne dobi dns-ja ali pa ni pravi ip.

BlaY0 ::

Tukaj sem te pa čisto izgubil...

Dajmo najprej definirat kdo se kam povezuje. Kako se router povezuje v internet? Kaj naj bi bila njegova primarna povezava v internet?

drakulas ::

Torej povezava je narejena od modema do routerja. Preko routerja sta povezana 2 računalnika preko lan porta na routerju tp-link in eden računalnik preko wlana.
Na sistemu DD-WRT sem ponovno poizkušal preko DHCP vendar neuspešno, neuspešno je bilo vzpostaviti ponovno preko statičnega ip-ja.Naj pa omenim, da sem naredil na routerju CLONE MAC, predvidevam tudi, da bi lahko bil kriv tudi CLONE MaC.

BlaY0 ::

Modem in router sta povezana s kablom? Daj na routerju preveri ali dejansko teče udhcpc.

drakulas ::

okej, lahko napišeš postopek preverjanja udhcpc?

BlaY0 ::

Zlogiraj se na router prek telnet/ssh-ja in z ukazom "ps ww" poglej kateri procesi tečejo na njem (mislim pa da v web GUI pod zavihkom Administration obstaja nek interface za vpisovanje ukazov, tudi tam lahko poskusiš). DHCP klient se imenuje udhcpc. Če ta ne teče potem pomeni, da ni variante, da dobiš IP od DHCP serverja. Obstajajo pa workaround-i, samo moramo najprej sploh vedeti kakšno je trenutno stanje preden gremo dalje.

Praviš da na OpenWrt pa dela? Omenil si MAC clone... a na OpenWrt dela z MAC clonom in brez?

Na katerem ISP-ju si?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

drakulas ::

Dejansko se sploh ne gre logirat, zavrne dostop kljub pravilnim podatkom. Nekako mi je cilj, da bi na routerju deloval WOL- wake on lan, ki bi po urniku sam prižigal računalnik. Predvsem bi bilo lažje če bi mel to opcijo open-wrt, ki vse lepo deluje. Na DD-WRT pa se je zataknilo tudi pri CRON-JOB kjer sem nastavil urnik za WOL in se nikakor ni prižgal. WOL deluje le v načinu manual avtomatic pa nikakor ne.
Obstaja kak open source firmware, ki bi deloval avtomatsko predvsem Wake on lan po urniku?


Torej predstavljam si nekako takole z CRON-JOB
PRIMER:

00 23 * * 1 root /usr/sbin/wol -p 7 -i 192.168.1.255 xx:xx:xx:xx:xx:xx


- mm: Minutes (0-59)
- hh: Hour (0-23)
- dd: Day of month (1-31)
- MM: Month (1-12)
- wd: Weekday (0: Sunday, 1: Monday and so on)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drakulas ()

BlaY0 ::

Kaj kompliciraš?

Saj sem ti napisal, da lahko shell komande izvajaš iz web interfejsa!

Če rabiš WoL, potem ne rabiš dd-wrt. Bo OpenWrt čisto OK. Samo namestiš wol paket prek web interfejsa! Greš na "System->Software->Update lists" potem pa poiščeš wol paket in stisneš "Install" - ni velik, dobrih 5 KiB ti bo zasedel na jffs2 particiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

BlaY0 ::

Aja, da ne boš iskal wol paketa na 15.05... tam imaš namesto njega etherwake.

oyoy69 ::

nekoč, ko sem se želel spoprijateljiti z dd-wrt-jem, sem se mučil z wol;

klik

drakulas ::

V mojem primeru pride edino wol preko cron job v poštev torej avtomatski sistem kar se tiče da se wake-up nardi ob določeni uri in minuti.
Sprobam nastavitve in javim če deluje :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Vodič] Router v študentskem domu (Eduroam) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6661991 (10064) kremsnitka
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813167874 (32767) hojnikb
»

WR740N in VPN

Oddelek: Omrežja in internet
293374 (2954) Daniel
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476996 (5827) krop
»

router asus WL550ge, ARP tabela in WOL

Oddelek: Omrežja in internet
101634 (1488) mNeRo

Več podobnih tem