» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
607 / 607
»
»»

zavajon ::

miha98 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

In zakaj bi se preselil v Prekmurje če se lahko npr. v Italijansko Gorico, pa si na dosti boljšem, še zmeraj civilizacija.


A Maribor pa avstrijski Graz pa ni civilizacija? Ajej vi z zahodnjega...

Je, ampak to glede preseljevanja je bilo v ko0ntekstu cen nepremičnin, ki so pa v Gorici precej cenejše kot v Mariboru, zato ta odpade.

NuMaN ::

Saj alkohol je tudi drugje, ne samo na vzhodu Slovenije.

Pa tudi Prekmurje spet ni samo ravnica, kot recimo Baranja, Vojvodina ali večina Madžarske.

Se mi zdi, da ima slednja večji vpliv kot alkohol (prosim ne narobe razumeti tega stavka, hvala).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

LeQuack ::

"Prispevek podjetij ali davek na prazna stanovanja Omenja se možnost, da bi po 10.000 evrov prispevka morala plačevati podjetja, ki imajo več kot milijon evrov prihodkov. Državni sekretar te možnosti ni zanikal niti potrdil, meni pa, da je logično, da tudi gospodarstvo nekaj prispeva, saj je privabljanje kadrov in njihova ustrezna nastanitev problem. Drugi vir financiranja bi lahko bil tudi prispevek na potrošnjo, podobno kot je delno financiran Eko sklad, ki prejema del prispevkov, ki jih plačujemo pri nakupu elektrike in bencina, je pojasnil in dodal še en primer. Dajatev, ki jo plačujemo na vozila, je namenski vir za gradnjo cestnega omrežja. Ploštajner zagovarja davek na prazne ali druge nepremičnine. Slovenija pri tem ne bi bila izjema, tak davek poznajo v Franciji in Italiji, kjer obdavčujejo druge nepremičnine."

https://www.zurnal24.si/pod-streho/nepr...
Quack !

nokken ::

Jaz imam se boljsi predlog... vsem drzavljanom zaplenimo vse kar imajo. Denar porabimo za karkoli se bo ze drzava spomnila (vecinoma za visje place v JS), materialne stvari pa prodamo in denar porabimo za karkoli se bo ze drzava spomnila (vecinoma za visje place v JS). Po moje bo to super resitev.

LeQuack ::

nokken je izjavil:

Jaz imam se boljsi predlog... vsem drzavljanom zaplenimo vse kar imajo. Denar porabimo za karkoli se bo ze drzava spomnila (vecinoma za visje place v JS), materialne stvari pa prodamo in denar porabimo za karkoli se bo ze drzava spomnila (vecinoma za visje place v JS). Po moje bo to super resitev.


Ja sej slabše kot zdaj itak ne more bit.
Quack !

matobeli ::

nokken je izjavil:

Jaz imam se boljsi predlog... vsem drzavljanom zaplenimo vse kar imajo.


A pol ko zmanjka denarja pa razdelimo stanovanja in bajte tistim ki živijo not, fabrike tistim ki jih vodijo, in rečemo da zdej bo pa kapitalizem in vsi ki nastanejo od sedaj naprej naj prinesejo not denar da bomo imel državo in te stvari?

Mal zlajnana opcija.

miha98 ::

Revščina in beda ter države. Edino kar je vsaj malo ok je to da imamo morje pač kolikor ga imamo... bi morali dejansko delati na tem, da ga razširimo proti Italiji. V smislu pristanišča, marine, ter kakšne palme oz. Kaj drugega...

Comandante ::

miha98 je izjavil:

Revščina in beda ter države. Edino kar je vsaj malo ok je to da imamo morje pač kolikor ga imamo... bi morali dejansko delati na tem, da ga razširimo proti Italiji. V smislu pristanišča, marine, ter kakšne palme oz. Kaj drugega...

Kakšne marine, pomoli. A bi rad, da se umetno pomanjkanje vezov konča, in postanejo dostopni normalnim ljudem? Saj pa je nehigienično, da si v našem socializmu toliko ljudi lahko privošči plovila.

nokken ::

matobeli je izjavil:

A pol ko zmanjka denarja

Takrat bo zelo verjetno na oblasti ze kdo drug, tako da se bo takrat tisti ukvarjal s tem problemom. Saj tako politika in politiki vedno delajo (eni in drugi, in niti ne glede na drzave). Tako da zakaj bi se sekiral zaradi taksnih malenkosti :)
««
607 / 607
»
»»