» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
596 / 607
»»

Torrent ::

Pač si retardiran. Sej razumem. Sramota je globoka in sedaj vztrajaš z debilizmi in upaš, da bom popustil zarad čiste mase debilizmov, ki jih sproduciraš. S tem bi pa rad zamaskiral svojo retardiranost.

Ok, garažnega mesta ne moreš kupit pod starim mostom. Jaz sem na uradni dražbi kupil namišljeno garažno mesto, ki sem ga preplačal, saj je danes vredno dost manj, ker ga sploh ne moreš kupit. Pa mafija me je obiskala in so mi grozili, da bodo pobili celo mojo družino, če ne odstopim od nakupa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Bistvo je, da si ti luzer in zato ne privoščiš drugim lažjega dostopa do nepremičnin

Glede na to, da si ti tist, ki drži stanovanje prazno, to pove da si ne samo idiot, ampak hinavski idiot.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Bistvo je, da si ti luzer in zato ne privoščiš drugim lažjega dostopa do nepremičnin

Glede na to, da si ti tist, ki drži stanovanje prazno, to pove da si ne samo idiot, ampak hinavski idiot.


Dajmo predvidevat, da ta Kamikazaa retard nima prav in ne živim pri mami v LJ. Zakaj bi bil idiot, ker imam prazno stanovanje? Zakaj pa hinavec? A boš tud ti prišel z idejo kot Mato, da bi ga moral zastonj podarit družini in bi s tem rešil nepremičninski problem Slovenije? Si siguren, da nisi ti idiot?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

amacar je izjavil:

2019 sem pod Sparom v Magdaleni kupil parking za 4400€ od DUTB. Pa se kaksnih 30 jih je bilo viska.

Pameten nakup oz. dobra naložba. Torrent pa je leta 2012 kupil parking za 6.500€. Kaki butl oz. kak so ga nategnili. Človek pa misli, da je kupil za "mali denar", vsaj tako je napisal. :)):)):))

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

amacar je izjavil:

2019 sem pod Sparom v Magdaleni kupil parking za 4400EUR od DUTB. Pa se kaksnih 30 jih je bilo viska.

Pameten nakup oz. dobra naložba. Torrent pa je leta 2012 kupil parking za 6.500EUR. Kaki butl oz. kak so ga nategnili. Človek pa misli, da je kupil za "mali denar", vsaj tako je napisal. :)):)):))


Kako zdaj to? Nisi prej trdil, da se ne da kupit tam parkirnega mesta? Se ti malo blede?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

amacar je izjavil:

2019 sem pod Sparom v Magdaleni kupil parking za 4400EUR od DUTB. Pa se kaksnih 30 jih je bilo viska.

Pameten nakup oz. dobra naložba. Torrent pa je leta 2012 kupil parking za 6.500EUR. Kaki butl oz. kak so ga nategnili. Človek pa misli, da je kupil za "mali denar", vsaj tako je napisal. :)):)):))


Kako zdaj to? Nisi prej trdil, da se ne da kupit tam parkirnega mesta? Se ti malo blede?

Kje sem napisal, da se pod blokom v Magdaleni na Taboru ne da kupiti parkirnega mesta? Pokaži ta vpis!

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

amacar je izjavil:

2019 sem pod Sparom v Magdaleni kupil parking za 4400EUR od DUTB. Pa se kaksnih 30 jih je bilo viska.

Pameten nakup oz. dobra naložba. Torrent pa je leta 2012 kupil parking za 6.500EUR. Kaki butl oz. kak so ga nategnili. Človek pa misli, da je kupil za "mali denar", vsaj tako je napisal. :)):)):))


Kako zdaj to? Nisi prej trdil, da se ne da kupit tam parkirnega mesta? Se ti malo blede?

Kje sem napisal, da se pod blokom v Magdaleni na Taboru ne da kupiti parkirnega mesta? Pokaži ta vpis!


Si kr fejst retardiran. Govorimo o mojem garažnem mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Bistvo je, da si ti luzer in zato ne privoščiš drugim lažjega dostopa do nepremičnin

Glede na to, da si ti tist, ki drži stanovanje prazno, to pove da si ne samo idiot, ampak hinavski idiot.


Dajmo predvidevat, da ta Kamikazaa retard nima prav in ne živim pri mami v LJ. Zakaj bi bil idiot, ker imam prazno stanovanje? Zakaj pa hinavec? A boš tud ti prišel z idejo kot Mato, da bi ga moral zastonj podarit družini in bi s tem rešil nepremičninski problem Slovenije? Si siguren, da nisi ti idiot?

Idiot si zato, ker imaš prazno ko bi lahko služil, hinavc pa zato, ker prazna stanovanja očitaš drugim. Mato in kje ti s kom živiš nima nobene veze s tem, da si hinavski idiot. Še kaj te zanima?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

LeQuack ::

Pismo kdo bi si mislil da so lastniki nepremičnin tako nekulturni, sploh tisti ki jih imajo več. Bo že res ko pravijo da denar pokvari ljudi.
Quack !

Utk ::

Če bedaku rečeš, da je bedak, je to dobro delo. Če mu bo dovolj ljudi to reklo, bo morda skapiral da nekaj pa je na tem in začel drugače delat.

kamiKaZaA ::

Utk je izjavil:

Če bedaku rečeš, da je bedak, je to dobro delo. Če mu bo dovolj ljudi to reklo, bo morda skapiral da nekaj pa je na tem in začel drugače delat.

+1

V nulo zapis!

Torrent ::

Utk je izjavil:

Torrent je izjavil:

Utk je izjavil:

Bistvo je, da si ti luzer in zato ne privoščiš drugim lažjega dostopa do nepremičnin

Glede na to, da si ti tist, ki drži stanovanje prazno, to pove da si ne samo idiot, ampak hinavski idiot.


Dajmo predvidevat, da ta Kamikazaa retard nima prav in ne živim pri mami v LJ. Zakaj bi bil idiot, ker imam prazno stanovanje? Zakaj pa hinavec? A boš tud ti prišel z idejo kot Mato, da bi ga moral zastonj podarit družini in bi s tem rešil nepremičninski problem Slovenije? Si siguren, da nisi ti idiot?

Idiot si zato, ker imaš prazno ko bi lahko služil, hinavc pa zato, ker prazna stanovanja očitaš drugim. Mato in kje ti s kom živiš nima nobene veze s tem, da si hinavski idiot. Še kaj te zanima?


Ne rabim služit z njim in ga imam za vikend. Če bi malo vklopli možgane, bi razumeli razliko med tem kaj so sistemske rešitve in kaj je posamezen primer.

Utk ::

Vikend v Mariboru? Who does that?

Torrent ::

Utk je izjavil:

Vikend v Mariboru? Who does that?


Tisti, ki ga podeduje in ga ne rabi oddat. Tako pač grem občasno obiskat prijatelje in družino ob vikendih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Torrent je izjavil:

Če bi malo vklopli možgane, bi razumeli razliko med tem kaj so sistemske rešitve in kaj je posamezen primer.

Vsak od tistih nekaj 10000 praznih nepremičnin je posamezen primer. Mnogi od njih so celo podedovani posamezni primeri, ki se ne rabijo oddati.

No problem torej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Torrent ::

Utk je izjavil:

Če bedaku rečeš, da je bedak, je to dobro delo. Če mu bo dovolj ljudi to reklo, bo morda skapiral da nekaj pa je na tem in začel drugače delat.


Če se bedak strinja s tabo, potem bo to težko vzet kot kredibilno trditev.

Kanban je izjavil:

Torrent je izjavil:

Če bi malo vklopli možgane, bi razumeli razliko med tem kaj so sistemske rešitve in kaj je posamezen primer.

Vsak od tistih nekaj 10000 praznih nepremičnin je posamezen primer. Mnogi od njih so celo podedovani posamezni primeri, ki se ne rabijo oddati.

No problem torej.


Točno to je problem. Vseh teh 20000 posameznih stanovanj v Sloveniji pa ne boš spravil drugač na trg, kot s sistemskimi rešitvami. Če jaz jutri oddam moje stanovanje, sem naredil nič. Če me prisili v to država, potem pa že lahko govorimo o rešitvah. A je to res tako težko razumet? Bo zdaj šlo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

"Če jaz jutri začnem ločevati odpadke nisem naredil nič."

Pometanje pred lastnim pragom očitno ne pomeni več nič. Hinavščina je beseda, ki se res sliši primerna v tem kontekstu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Torrent ::

Kanban je izjavil:

"Če jaz jutri začnem ločevati odpadke nisem naredil nič."

Pometanje pred lastnim pragom očitno ne pomeni več nič.


Nikoli ni, še sploh ne ko gre za denar.

Kanban je izjavil:

"Če jaz jutri začnem ločevati odpadke nisem naredil nič."

Pometanje pred lastnim pragom očitno ne pomeni več nič. Hinavščina je beseda, ki se res sliši primerna v tem kontekstu.


Ja, mogoče hinavcem. Je definitivno bolj hinavsko, da je nekdo proti sistemskim rešitvam, zato da bo vrednost njegovih nepremičnin čim višja. A ne?

Je pa zanimivo. Kakorkoli obrneš, imam samo 1 nepremičnino. Ta je pač prazna, ker drugje plačujem najemnino. Dost zanimiva situacija, ko hinavce začnejo druge obtoževat, da so hinavci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Hinavec si zato, ker držiš prazno nepremičnino in hkrati pridigaš kako potrebujemo sistemsko rešitev, ker je sistem fucked up, ker cel kup ljudi drži prazne nepremičnine in s tem umetno držijo cene v višavah. Pa saj ti je že Utk lepo razložil kaj si, ne rabim še jaz.

borut_p ::

Si si ze postavil ogledalo ocitno. Si prepoznal pravega hinavca koncno?
Potem pa bodi prvi ki bos daroval stanovanje ki si ga zastojn dobil in ga drzis praznega. Zakaj ga ne das na trg in za tisti vikend obisk ne koristis hotela?
Aja zato ker si hinavc

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Hinavec si zato, ker držiš prazno nepremičnino in hkrati pridigaš kako potrebujemo sistemsko rešitev, ker je sistem fucked up, ker cel kup ljudi drži prazne nepremičnine in s tem umetno držijo cene v višavah. Pa saj ti je že Utk lepo razložil kaj si, ne rabim še jaz.


Utk je malo manj butast kot ti, ampak ni čist nič razložil. Tebi pa ne bom pojasnjeval, ker niti nisi sposoben dojet kaj so sistemske rešitve. Očitno tud ne razumeš kaj pomeni 1 nepremičnina ali pa jih imet več.

Kanban ::

Še Mato si tako elegantno ne postavi mine in potem zakoraka nanjo, kot si si jo ti. :)

Torrent ::

borut_p je izjavil:

Si si ze postavil ogledalo ocitno. Si prepoznal pravega hinavca koncno?
Potem pa bodi prvi ki bos daroval stanovanje ki si ga zastojn dobil in ga drzis praznega. Zakaj ga ne das na trg in za tisti vikend obisk ne koristis hotela?
Aja zato ker si hinavc


Sem prepoznal kr nekaj pravih hinavcev na tem forumu in jaz zagotovo nisem eden izmed njih.

Zakaj bi jaz daroval moje edino stanovanje? Vem da tud ti nisi najbolj bister, ampak če bi moral ven iz najema iz kakršnihkoli razlogov ali pa če se vrnem v MB, bo težko živet leta v hotelu. Očitno hinavci ne poznate sploh pomena besede. Ni čudno, da ste se zbrali kot hijene in ponavljate eno in isto stvar, ker nimate nič pametnega za povedat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

borut_p ::

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Hinavec si zato, ker držiš prazno nepremičnino in hkrati pridigaš kako potrebujemo sistemsko rešitev, ker je sistem fucked up, ker cel kup ljudi drži prazne nepremičnine in s tem umetno držijo cene v višavah. Pa saj ti je že Utk lepo razložil kaj si, ne rabim še jaz.


Utk je malo manj butast kot ti, ampak ni čist nič razložil. Tebi pa ne bom pojasnjeval, ker niti nisi sposoben dojet kaj so sistemske rešitve. Očitno tud ne razumeš kaj pomeni 1 nepremičnina ali pa jih imet več.


Kaj ima veze 1 nepremicnina. Prej si se drl PRAZNO STANOVANJE. Da je to bistvo vsega, zdaj si se zastrikal in priznal da je tvoje stanovanje eno izmed tistih 20000 kjee se nikoli kuc ne prizge. In se spet ven vleces.
Kaj imajo veze sistemske resitve. Sistemske resitve so potrebne, ko posamezniki niso dovolj moralno sposobni resevat druzbenih problemov. In ti si eden takih.
Daj na trg .... oddajaj ali prodaj. Bodi del resitve in ne problema
Hinavc levi

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Še Mato si tako elegantno ne postavi mine in potem zakoraka nanjo, kot si si jo ti. :)


Ja, tisti malo bolj bistri bi znali to dojet tako, čeprav ni nobene mine. Sem že večkrat tu napisal, da imam prazno nepremičnino in da vseeno zagovarjam sistemske rešitve. Zdaj je pač očitno bilo potrebno spremenit fokus, ker je zmanjkalo argumentoc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

Kakorkoli obrneš, imam samo 1 nepremičnino. Ta je pač prazna, ker drugje plačujem najemnino.

Si pa bolj neumen kot sem si mislil. Vsak mesec vržeš skozi okno 1000€ (najemnina v LJ + nek strošek prazne nepremičnine v MB (odvoz smeti, skupni stroški elektrike na stopnišču...)).

Namesto, da bi prodal nepremičnino v MB, bi imel za zelo lepi polog v LJ in še keš bi ti ostal za opremo, bi vzel zato manjši kredit za nakup stanovanja v LJ (na 20 let s fiksno obrestno mero) in bi imel recimo 500€ obroka in bi tako namesto 1000€ stroškov kot jih imaš sedaj z najemom + stroški praznega stanovanja v MB, imel lepo 500€ več denarja, kar bi zneslo 6.000€ na leto oz. 60.000€ čez 10 let. Ampak ne, ti raje živiš v najemu in čakaš Marijo (Meseca), da potegne Asa iz rokava in boš po -50% kupil stanovanje v LJ. Veš kaj bo na koncu? Čez 10 let, ko boš že vrgel skozi okno (1.000€ x 120 mesecev) 120.000€ boš potem prodal stanovanje v MB in vzel kredit za stanovanje v LJ in ga kupil za +50% dražje kot če bi to storil letos. Res si neumen, ker čakaš padec cen, katrega ne boš dočakal.

Tako na hitro. Za 82.000€ kredita plačuješ 500€ mesečno na 20 let in za 123.000€ 750€ mesečno na 20 let (fiksna obrestna mera). Stanovnja v MB se redko prodajajo pod 70.000€. Recimo, da prodaš to tvoje za vsaj 85.000€ in vzameš 123.000€ kredita = 208.000€. 18.000€ imaš za opremo in za 190.000€ kupiš stanovanje v LJ in za to že dobiš neko rabljeno nepremičnino v LJ. Ampak ti boš raje čakal, da to kar danes stane 190k, da boš čet 10 let kupil za 300k. Norc.

Kanban ::

Ni debata o tem ali podpiraš sistemske rešitve ali ne, problem je v tem, da si del (oziroma vzrok) tega sistemakega problema.

Torrent ::

borut_p je izjavil:

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Hinavec si zato, ker držiš prazno nepremičnino in hkrati pridigaš kako potrebujemo sistemsko rešitev, ker je sistem fucked up, ker cel kup ljudi drži prazne nepremičnine in s tem umetno držijo cene v višavah. Pa saj ti je že Utk lepo razložil kaj si, ne rabim še jaz.


Utk je malo manj butast kot ti, ampak ni čist nič razložil. Tebi pa ne bom pojasnjeval, ker niti nisi sposoben dojet kaj so sistemske rešitve. Očitno tud ne razumeš kaj pomeni 1 nepremičnina ali pa jih imet več.


Kaj ima veze 1 nepremicnina. Prej si se drl PRAZNO STANOVANJE. Da je to bistvo vsega, zdaj si se zastrikal in priznal da je tvoje stanovanje eno izmed tistih 20000 kjee se nikoli kuc ne prizge. In se spet ven vleces.
Kaj imajo veze sistemske resitve. Sistemske resitve so potrebne, ko posamezniki niso dovolj moralno sposobni resevat druzbenih problemov. In ti si eden takih.
Daj na trg .... oddajaj ali prodaj. Bodi del resitve in ne problema
Hinavc levi


Toliki mensa nisi neumen, da ne veš kaj so sistemske rešitve? Ali pač?

Hinavci ste desni in levi. Ko bo trg urejen, bom oddal ali prodal. Do takrat, pa me idiotski trg sili, da imam backup.

borut_p ::

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Še Mato si tako elegantno ne postavi mine in potem zakoraka nanjo, kot si si jo ti. :)


Ja, tisti malo bolj bistri bi znali to dojet tako, čeprav ni nobene mine. Sem že večkrat tu napisal, da imam prazno nepremičnino in da vseeno zagovarjam sistemske rešitve. Zdaj je pač očitno bilo potrebno spremenit fokus, ker je zmanjkalo argumentoc.


Daj raje zakljuci - bi moral ze tam okrog 12 ko si lajal PRAZNA STANOVANJA ko levo trobilo. Pa ti je ocitno prevec dolgcajt.
Vidim da nisi se dolgo na svetu da bi ti bile osnovne stvari jasne ... tak da ... jao clovek bozji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Ni debata o tem ali podpiraš sistemske rešitve ali ne, problem je v tem, da si del (oziroma vzrok) tega sistemakega problema.


Haha. Cela debata je točno o sistemskih rešitvah in podpori tem rešitvam.

Kanban ::

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Ni debata o tem ali podpiraš sistemske rešitve ali ne, problem je v tem, da si del (oziroma vzrok) tega sistemakega problema.


Haha. Cela debata je točno o sistemskih rešitvah in podpori tem rešitvam.

V mislih sem imel specifično debato o tvoji hinavščini, ne o širši temi. No, pa tudi kar se širše teme tiče - si očitno vzrok tega sistemskega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Torrent ::

borut_p je izjavil:

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Še Mato si tako elegantno ne postavi mine in potem zakoraka nanjo, kot si si jo ti. :)


Ja, tisti malo bolj bistri bi znali to dojet tako, čeprav ni nobene mine. Sem že večkrat tu napisal, da imam prazno nepremičnino in da vseeno zagovarjam sistemske rešitve. Zdaj je pač očitno bilo potrebno spremenit fokus, ker je zmanjkalo argumentoc.


Daj raje zakljuci - bi moral ze tam okrog 12 ko si lajal PRAZNA STANOVANJA ko levo trobilo. Pa ti je ocitno prevec dolgcajt.
Vidim da nisi se dolgo na svetu da bi ti bile osnovne stvari jasne ... tak da ... jao clovek bozji


Svečkarji se ne bi rabli niti vključit v debato, ker te vaše nebuloze nimajo nobenega smisla in je edini cilj z jamranjem spravit velikega vodjo nazaj na odlično korupcijsko pozicijo.

Kanban je izjavil:

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Ni debata o tem ali podpiraš sistemske rešitve ali ne, problem je v tem, da si del (oziroma vzrok) tega sistemakega problema.


Haha. Cela debata je točno o sistemskih rešitvah in podpori tem rešitvam.

V mislih sem imel specifično debato o tvoji hinavščini, ne o širši temi.


Tu ni nobene hinavščine. Hinavščina bi bila, če bi se upiral davku na prazne nepremičnine. To trolanje nima nobenega smisla.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

borut_p ::

Obstajajo se kaksne druge moznosti kot levi in desni. Svecko ti vzemi zvecer. Da si absolutno levi mi je jasno, ker kot vsako resitev vidis samo dvig davkov.
Da mentalno ne sezes dalec pa dokazujes s tem, da ko ti nekdo nasprotuje oznacis drugega za diagonalno opcijo.

Torrent ::

borut_p je izjavil:

Obstajajo se kaksne druge moznosti kot levi in desni. Svecko ti vzemi zvecer. Da si absolutno levi mi je jasno, ker kot vsako resitev vidis samo dvig davkov.
Da mentalno ne sezes dalec pa dokazujes s tem, da ko ti nekdo nasprotuje oznacis drugega za diagonalno opcijo.


Nisem ne levi ne desni. Ampak glede na to, da si ti začel z "levim trobilom" je kr jasno kam spadaš. Jaz sem lepo napisal kaj je rešitev in to niso samo davki.

Kanban ::

Tragikomično, ko nekdo s prazno nepremičnino ne more do željene nepremičnine nekje drugje, ker jih ljudje držijo prazne in s tem napihujejo cene.

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Tragikomično, ko nekdo s prazno nepremičnino ne more do željene nepremičnine nekje drugje, ker jih ljudje držijo prazne in s tem napihujejo cene.


Jaz lahko pridem do nepremičnine kjerkoli. Kaj je tvoj point?

Če se 20k ljudi jutri zaveže k temu, da bojo dali prazne nepremičnine na trg, bom jo jaz tud. Manj bom dobil za to nepremičnino in manj bom dal za drugo. Kje je problem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Samo rad plačuješ za najem, ki je visok zato, ker ljudje načrtno omejujejo dostop do nepremičnin. Razumem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Samo rad plačuješ za najem, ki je visok zato, ker ljudje načrtno omejujejo dostop do nepremičnin. Razumem.


Najem imam zelo nizek, ker je že 10 let enak. Potrebujemo sistemske rešitve, če je trg bolan in nima to nobene veze s posameznimi primeri. Jaz sem pač mel srečo. A to pomeni, da morem bit proti sistemskim rešitvam? Žalostna mentaliteta na tem forumu.

Vprašanje je tud, koliko ljudi dejansko načrtno omejuje dostop do nepremičnin. Po moje velika večina ne in je to samo posledica bolanega trga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

Najem imam zelo nizek, ker je že 10 let enak.

V Mariboru nimaš pod 300€ kaj iskati. V LJ je torej najem še dražji. Bi rekel, da se začne pri 500€. Zdaj če je za tebe bolje vreči v najem vsaj 500€ ali 750€ kot pa dati isti znesek za obrok kredita in bo to tvoje čez 20 let, potem si pač nor.

Kanban ::

Borut je lepo povedal kako se rešuje stvari - najprej pri sebi. Žal je preveč moralno omejenih ljudi, ki drugega kot "če lahko on bom tudi jaz" ne znate.

Sistemske resitve so potrebne, ko posamezniki niso dovolj moralno sposobni resevat druzbenih problemov. In ti si eden takih.

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Najem imam zelo nizek, ker je že 10 let enak.

V Mariboru nimaš pod 300€ kaj iskati. V LJ je torej najem še dražji. Bi rekel, da se začne pri 500€. Zdaj če je za tebe bolje vreči v najem vsaj 500€ ali 750€ kot pa dati isti znesek za obrok kredita in bo to tvoje čez 20 let, potem si pač nor.


400€ z vključenimi stroški 5m peš do centra. Zagotovljen parking.

Kanban ::

Še dobro da tvoj najemodajalec ni tako omejen, da bi sedel na praznem stanovanju.

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Borut je lepo povedal kako se rešuje stvari - najprej pri sebi. Žal je preveč moralno omejenih ljudi, ki drugega kot "če lahko on bom tudi jaz" ne znate.

Sistemske resitve so potrebne, ko posamezniki niso dovolj moralno sposobni resevat druzbenih problemov. In ti si eden takih.


Ne gre se za to, če lahko on. Gre se za to, da je to edina nepremičnina, ki mi ponuja varnost v bolanem trgu. Kaj je moralno reševanje problemov? Torej naj vsi zmanjšajo najemnino za pol. Kje so ti moralni ljudje? Zakaj ti ne prodaš nepremičnino za pol cene? Jaz pač nočem oddat, ker lahko, da se bom vrnil, ne vem pa kdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

10 let si že v najemu in tebe skrbi varnost? Te je začelo skrbeti letos ali v tem trenutku? Saj ne rabiš oddati za 5 let, podaljšuj letno, ne pa da koristiš najem, drugemu pa hinavsko tega ne omogočiš. Pojdi farbat koga drugega, se mi zdi da si je tukaj kar nekaj ljudi ustvarilo pravo sliko.

Torrent ::

Kanban je izjavil:

10 let si že v najemu in tebe skrbi varnost? Te je začelo skrbeti letos ali v tem trenutku? Saj ne rabiš oddati za 5 let, podaljšuj letno, ne pa da koristiš najem, drugemu pa hinavsko tega ne omogočiš. Pojdi farbat koga drugega, se mi zdi da si je tukaj kar nekaj ljudi ustvarilo pravo sliko.


Prej nepremičnina ni bila prazna. Začelo me je skrbet leta 2020. Sem takrat tud živel v njej, ko so nas zapirali v občine. Ti ljudje tukaj imajo popačeno sliko glede vsega, tako da me popolnoma bk, kako sliko imajo glede mene. Bolj se bo razne ukrepe omenjalo v medijih, bolj bote cvilili kot prašiči na kolinah. To je tud pričakovano.

Comandante ::

Torej naj vsi zmanjšajo najemnino za pol. Kje so ti moralni ljudje?

Bruto najemnina *naj bi* znasala nekje 1/240 vrednosti stanovanja. Ce je nobel in na dobrem mestu, je lahko malo vec, ce je manj od tega pa se kot investicija ne izplaca in jo je bolje prodat, razen ce imas kak drug razlog, da jo drzis (razprsitev premozenja, za potomca, kot safe house za moske ko moras pobegniti od zene ipd.).

Vrednost nepremicnine gor, najemnine gor, ni neke hude filozofije. Ne vem kaj ima to z moralo. Ce nekdo gara in akumulira kapital, da ta nato dela zanj, je to pametno in gospodarno ravnanje, ne nemoralno. Ampak slovenska socialisticna mentaliteta tega ne more sprocesirat, to mi je jasno.

kamiKaZaA ::

Kanban je izjavil:

10 let si že v najemu in tebe skrbi varnost? Te je začelo skrbeti letos ali v tem trenutku? Saj ne rabiš oddati za 5 let, podaljšuj letno, ne pa da koristiš najem, drugemu pa hinavsko tega ne omogočiš. Pojdi farbat koga drugega, se mi zdi da si je tukaj kar nekaj ljudi ustvarilo pravo sliko.

Pa Torrent tak laže tak kot pes teče. 10 let nazaj je bilo v Mariboru za najem 1-sobnega stanovanja na solidni lokaciji na Taboru s stroški vred 400€. In zdaj Torrent farba celi forum, da ima on v LJ 5m od Centra (še boljša lokacija od tiste v MB) tudi 400€ na mesec s stroški vred. :)):)):))

Pa jaz več njemu nič ne verjamem. Ustvaril sem si svojo sliko, da on lepo živi v hotelu Mama in da nima ne stanovanja, ne garaže, nobnih prihrankov niti ne živi v najemu za 400€ s stroški vred. Je pa zelo dober patološki lažnivec. Tu mu je treba rečt: samo kapo dol.

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Kanban je izjavil:

10 let si že v najemu in tebe skrbi varnost? Te je začelo skrbeti letos ali v tem trenutku? Saj ne rabiš oddati za 5 let, podaljšuj letno, ne pa da koristiš najem, drugemu pa hinavsko tega ne omogočiš. Pojdi farbat koga drugega, se mi zdi da si je tukaj kar nekaj ljudi ustvarilo pravo sliko.

Pa Torrent tak laže tak kot pes teče. 10 let nazaj je bilo v Mariboru za najem 1-sobnega stanovanja na solidni lokaciji na Taboru s stroški vred 400€. In zdaj Torrent farba celi forum, da ima on v LJ 5m od Centra (še boljša lokacija od tiste v MB) tudi 400€ na mesec s stroški vred. :)):)):))

Pa jaz več njemu nič ne verjamem. Ustvaril sem si svojo sliko, da on lepo živi v hotelu Mama in da nima ne stanovanja, ne garaže, nobnih prihrankov niti ne živi v najemu za 400€ s stroški vred. Je pa zelo dober patološki lažnivec. Tu mu je treba rečt: samo kapo dol.


Hahaha. Si mi že našel parking plac, tam kjer se ga ne da kupit, čeprav se ga da lastit? :))

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

Hahaha. Si mi že našel parking plac, tam kjer se ga ne da kupit, čeprav se ga da lastit? :))

Firma si ga lasti in firma ga oddaja v najem in ni ga možno kupiti. Kolikokrat ti še morem to napisati, da ne moreš kupiti parkinga v okolici Glavnega trga? Lahko ga kupiš na Pobrežju, pa na Taboru, pa pod Pohorjem... ne moreš pa ga kupiti v okolici Glavnega trga. Kolikokrat ti še morem to napisati, da ne boš gnjavil, da ti zrihtam nekaj kar ne moreš kupiti?

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Hahaha. Si mi že našel parking plac, tam kjer se ga ne da kupit, čeprav se ga da lastit? :))

Firma si ga lasti in firma ga oddaja v najem in ni ga možno kupiti. Kolikokrat ti še morem to napisati, da ne moreš kupiti parkinga v okolici Glavnega trga? Lahko ga kupiš na Pobrežju, pa na Taboru, pa pod Pohorjem... ne moreš pa ga kupiti v okolici Glavnega trga. Kolikokrat ti še morem to napisati, da ne boš gnjavil, da ti zrihtam nekaj kar ne moreš kupiti?


Seveda lahko kupiš, če ti ga kdo proda. Povem ti z 100% gotovostjo. Ne bi rad zaslužil 2k? Pa še jaz bom preplačal parking po tvojih ocenah.

Glej kaj piše tukaj: https://maribor.si/maribor_novice/potrj...

Pomembno obvestilo za stanovalce

V naslednjih dneh bo MO Maribor aktivno informirala stanovalce, lastnike garaž in gostinskih lokalov na Lentu, da pristopijo k ureditvi dovolilnic za vstop v varovano območje skupnega prometnega prostora.

Garaže majo lastnike? :O

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()
««
596 / 607
»»