» »

Plačilo vrtca

Plačilo vrtca

««
9 / 13
»»

Mato989 ::

profii je izjavil:

To, da je drugi otrok zastonj je bolj ali manj pesek v oči.

Imaš prvega otroka starega 4 leta, ko le ta dobi bratca / sestro in ko gre drugi v vrtec, gre prvi iz vrtca. Torej cel čas plačuješ za enega otroka.


Ja, ampak še zmeraj se pa deli prejemek na 4 člane namesto 3 in padeš načeloma kaka 2 razreda nižje...

Kakorkoli vse skupaj je scam...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

profii ::

Pat_MaGroin je izjavil:

profii je izjavil:

To, da je drugi otrok zastonj je bolj ali manj pesek v oči.

Imaš prvega otroka starega 4 leta, ko le ta dobi bratca / sestro in ko gre drugi v vrtec, gre prvi iz vrtca. Torej cel čas plačuješ za enega otroka.


Morš tako tajmat, kot moj sodelavec, prvi otrok rojen 1.5.2021, drugi 1.5.2022 :).


A ta jo je filu že v avtu na poti iz porodnišnice? :) res ni čakal niti minute :)

Pat_MaGroin ::

profii je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

profii je izjavil:

To, da je drugi otrok zastonj je bolj ali manj pesek v oči.

Imaš prvega otroka starega 4 leta, ko le ta dobi bratca / sestro in ko gre drugi v vrtec, gre prvi iz vrtca. Torej cel čas plačuješ za enega otroka.


Morš tako tajmat, kot moj sodelavec, prvi otrok rojen 1.5.2021, drugi 1.5.2022 :).


A ta jo je filu že v avtu na poti iz porodnišnice? :) res ni čakal niti minute :)


Baba kriva, je pri 36. letih ugotovila, da se ni za zafrkavat več :).

GupeM ::

profii je izjavil:

To, da je drugi otrok zastonj je bolj ali manj pesek v oči.

Imaš prvega otroka starega 4 leta, ko le ta dobi bratca / sestro in ko gre drugi v vrtec, gre prvi iz vrtca. Torej cel čas plačuješ za enega otroka.

Ne, ni pesek v oči. Trenutno imam 3 otroke v vrtcu, plačujem samo za najstarejšega. Se kar precej pozna. Tretji je pa itak zastonj, tudi če sta prva dva šoloobvezna.

Ko vidim, kdo vse pride v vrtec, je vsaj polovica takšnih, ki peljejo 2 ali celo 3 otroke. Celo kar nekaj primerov je, kjer sta v isti skupini naš in X, v mlajši skupini pa od našega sorojenec in sorojenec od X.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Gambino ::

Vrtec bi moral biti plačljiv za vse otroke, če si jih ne moreš privoščiti potem jih ne imej, ne pa jokat, koliko je vrtec drag!!!

MIHAc27 ::

Gambino je izjavil:

Vrtec bi moral biti plačljiv za vse otroke, če si jih ne moreš privoščiti potem jih ne imej, ne pa jokat, koliko je vrtec drag!!!

Se strinjam. Sam ne jokat, ko boš penzijo imel 100€. Ker otrok ne bo več, črnčkom se pa tudi ne ljubi delat za nas.

Gambino ::

MIHAc27 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Vrtec bi moral biti plačljiv za vse otroke, če si jih ne moreš privoščiti potem jih ne imej, ne pa jokat, koliko je vrtec drag!!!

Se strinjam. Sam ne jokat, ko boš penzijo imel 100€. Ker otrok ne bo več, črnčkom se pa tudi ne ljubi delat za nas.


Zato pa bi si moral vsak penzijo plačevati zase!

matobeli ::

Ti kar rajš tretji osebi prepusti stvari ki jih ne smeš zajebat.

chucki ::

Gambino je izjavil:

Vrtec bi moral biti plačljiv za vse otroke, če si jih ne moreš privoščiti potem jih ne imej, ne pa jokat, koliko je vrtec drag!!!


Taksni, ki jih pa nimajo pa v ukraino na fronto, ker nimajo kaj zgubiti.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

BCSman ::

Koliko casa se obicajno caka na prosto mesto v Lj vrtcu (jasli) za nekoga ki sploh nima stalnega bivalisca v Lj? To verjetno pristanes na dnu seznama?

Lonsarg ::

Odvisno od zasedenosti vrtcev, namreč ja prednost imajo vsi z stalnim. Načeloma so zadnja leta zelo majhne generacije in če ne gre za kak zelo zaželjen vrtec najbrž ne bi smel bit tak problem dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

GupeM ::

Tudi lokacija je zelo pomembna. Lani so na zahodnem delu Ljubljane (Vič) zaprli kar nekaj oddelkov, ker ni bilo dovolj otrok. Medtem ko na vzhodnjem delu Ljubljane (Moste - Polje) prostih mest kljub dodatnim oddelkom primanjkuje.

Tako da, vrtec verjetno lahko dobiš, zna pa bit, da ga boš moral vozit na kakšen drug konec Ljubljane.

dj_uro ::

Sam imam obe na Viču... prostora je dovolj... pri tamlajši jih je v skupini zelo malo...
vw-klub.si

BCSman ::

To zna bit kar brutalno, če imaš recimo v peš rangu okoli stanovanja cel kup vrtcev, moraš pa vozit v vrtec na drug konec Ljubljane, torej za brezveze zgubljat čas in živce z avtom iz dneva v dan. Sploh če imaš tudi do šihta peš.

No še eno vprašanje: recimo da ne veš ali boš od septembra naprej živel v Halozah ali Ljubljani. Se lahko pošlje dve vlogi, torej eno za Haloze in eno za Ljubljano in se septembra pač vidi kje se bo dejansko živelo in eno vlogo takrat skenslaš?

kriptobog ::

BCSman je izjavil:

To zna bit kar brutalno, če imaš recimo v peš rangu okoli stanovanja cel kup vrtcev, moraš pa vozit v vrtec na drug konec Ljubljane, torej za brezveze zgubljat čas in živce z avtom iz dneva v dan. Sploh če imaš tudi do šihta peš.

No še eno vprašanje: recimo da ne veš ali boš od septembra naprej živel v Halozah ali Ljubljani. Se lahko pošlje dve vlogi, torej eno za Haloze in eno za Ljubljano in se septembra pač vidi kje se bo dejansko živelo in eno vlogo takrat skenslaš?


Lahko, samo dolocene obcine dajo prednost obcanom ali pa sploh ne sprejemajo otrok iz drugih obcin.

BCSman ::

Kaj pa da si dejansko na čakalnih listah v dveh različnih občinah? Ali je kak centralni sistem in ne moreš bit na dveh čakalni listah hkrati?

Lonsarg ::

Na čakalno listo greš le če ne zavrneš ponujenega mesta. Torej ko boš dal vlogo boš čez kak mesec dobil poziv če je fraj, če boš zavrnil ne boš več na listi da bi kasneje notri prišel.

Če je pa fraj pa itak lahko kadarkoli vpišeš.

BCSman ::

Saj če bi zavrnil bi šele septembra, ne že aprila...
Aprila komisija pošlje obvestilo o uvrstitvi na čakalno listo.
Novo šolsko leto se začne šele septembra..

Lonsarg ::

Občine med sabo skoraj gotovo ne vodijo evidenc, tak da ti kar.

Ampak če boš ti septembra odjavil vrtec je to odjava ne zavrnitev, nisi potem v čakalni vrsti. Če je kdo drug v čakalni bodo njega v to tvoje odjavljeno mesto dali. Če pa ne bo nobenega v čakalni vrsti in če se tudi tekom leta noben ne bo prijavil na to mesto, potem bo pa res ostalo frej. Skratka vse kar boš s tem dosegel je, da boš to mesto "držal" do septembra, tak da ja malo vseeno profitiraš, ker je več šans da so ostali že v drugih vrtcih in bo morda to mesto fraj za takrat ko se boš ponovno prijavil :)

Sicer menda je letos zelo majhno število rojstev in sklepam da bi itak moralo kar dosti fraj ostat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

rogerg ::

Gambino je izjavil:

Vrtec bi moral biti plačljiv za vse otroke, če si jih ne moreš privoščiti potem jih ne imej, ne pa jokat, koliko je vrtec drag!!!


Bravo, točno tako, se podpišem pod to. Plus, ukinitev OD (otroški dodatek). Če ne moreš skrbeti za in preskrbeti otroka, ga ne imej. Ni država in davkoplačevalci dolžni skrbeti za otroke...najlažje ga je pa na****t, to zna tudi žival (ampak ona sama skrbi za mladiče).

MIHAc27 je izjavil:

Gambino je izjavil:

Vrtec bi moral biti plačljiv za vse otroke, če si jih ne moreš privoščiti potem jih ne imej, ne pa jokat, koliko je vrtec drag!!!

Se strinjam. Sam ne jokat, ko boš penzijo imel 100€. Ker otrok ne bo več, črnčkom se pa tudi ne ljubi delat za nas.


Malo se poreže peruti parazitom na DSP (državni socialni plači), pa bo tudi za pokojnine (tiste z obema pogojema).....(ne, da jokajo, kako imajo 300€ pokojnine (z 5 let delovne dobe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

ChatGPT ::

Da ne odperam nove teme. Gledam račun ya vrtec pa mi nekaj ne gre v račun. Predno vprašam v vrtcu ali na CSD. Cena vrtca je 650eur. Jaz imam pa odločbo za plačilo v višini 53%. Torej bi moral plačati 344,5eur plus prehrana. Račun pa dobim 375eur plus prehrana. Je še kaj kar bi moral upoštevati ali nekdo napačno računa?

Master_Yoda ::

Mogoce je cena brez davka ? 344.5 + 9.5% = 377.23
Dovie'andi se tovya sagain.

ChatGPT ::

DDV ni obračunan po 43. členu. Tudi ne štima, ker računajo 375 in ne 377,23

Ghost7 ::

Gambino je izjavil:

Vrtec bi moral biti plačljiv za vse otroke, če si jih ne moreš privoščiti potem jih ne imej, ne pa jokat, koliko je vrtec drag!!!


Nasprotno! Zaradi tega imaš rodnost domačega prebivalstva nižjo, ker folk računa kolk košta 2 ali celo 3 otrok.
Ravno iz teg vidika imajo priseljenci, ki jim je norma vsaj 3 plus, po 5 in več otrok, ker imamo šele pri 3 in več dobre socialne transferje in jim je cilj jih naštancat čimveč.

Vrtec bi moral biti zastonj, vendar za slovence.


Nenazadnje pa nekateri imajo stare starše, ki jih lahko prevzamejo pa ravno tako nimajo po 2 in več otrok.
Šola je tudi zastonj, vendar tukaj je že zgodovinsko zakoreninjen "zakon", ki veli izobrazbo vsem ne glede na socialni status.

Treba se je zavedat, da vrtec ogromno pridoda k osebnosti in razvoju otroka čeprav ni nujen (in se zato (do)plačuje). Otrok se socializira, nauči neke rutine, nauči delat kot ekipa, nauči prej govoriti, nauči se prej biti "suh" (brez plenic), redna rekreacija, igranje, dobi prijatelje, nauči se nekega reda, potrpežljivosti, "da ni samo in samo on"...

Odkrito povedano, če bi jaz moral dati otroke v varstvo starim staršem bi pomoje prej rekel naj žena ostane doma. Ker to bi bila katastrofa. Ujčkanje, razvajanje, sladkarije...

Ogromno priseljenk ravno zato ostane doma, ker je socialna tako dobra, kot če nekje dela za minimalca. Plus za vsakega dodatnega otroka dobi extra transferje. In nazadnje še cenejši vrtec.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Ghost7 ::

Lonsarg je izjavil:

Odvisno od zasedenosti vrtcev, namreč ja prednost imajo vsi z stalnim. Načeloma so zadnja leta zelo majhne generacije in če ne gre za kak zelo zaželjen vrtec najbrž ne bi smel bit tak problem dobit.


Razen, če nima priseljenec iz mesta že enega otroka, ki ga je uspel enkrat prej ko ni bilo omejitve vpisa vpisat pri nas v vasi, v vrtcu in potem z drugim otrokom, ki dobi komaj 17 pik izpodbije domačina z 80 pikami (60 od 100 jih dobiš, če si kot (vsaj en) starš domačin v občini), ker obstajajo ena nepisana pravila in se je komisija tako odločila. wtf!

To se je zgodilo moji sosedi, slovenki, z slovenskim očetom, domačinki, le vpisovala je drugega otroka (ki šteje sedaj kot prvi), prvi pa je šel ravno ven in iz vrtca v prvi razred (in tako ne šteje kot hkrati vpisan). Zdaj čaka in upa, da bo kdo antiwaxer, ker potem se k sreči ne sme vpisat in se sprosti mesto (je na 5 mestu, sepravi 4je morjo odpast). Če en pa potem drugo leto, ker potem pa imaš spet prednost pred tistim ki prvič vpisuje prvega otroka.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Mato989 ::

Vrtec ne pridoda k osebnosti nič kaj ekstra... razen če imaš kakšno raziskavo da so otroci v vrtcu boljši kot oni s katerimi se kvalitetno ukvarja mama doma...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mn ::

Mato989 je izjavil:

Vrtec ne pridoda k osebnosti nič kaj ekstra... razen če imaš kakšno raziskavo da so otroci v vrtcu boljši kot oni s katerimi se kvalitetno ukvarja mama doma...


Cel Googlem je poln taksnih raziskav. Nobena mama nikakor ne more otroka nauciti kako se obnasati med sovrstniki.

matobeli ::

Sploh pa ne če ga "kvalitetno" namerava vzgajat fotr ki dela od doma.

Mato989 ::

mn je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vrtec ne pridoda k osebnosti nič kaj ekstra... razen če imaš kakšno raziskavo da so otroci v vrtcu boljši kot oni s katerimi se kvalitetno ukvarja mama doma...


Cel Googlem je poln taksnih raziskav. Nobena mama nikakor ne more otroka nauciti kako se obnasati med sovrstniki.


Kako ne? Recimo zdaj gledam kako se pod blokom sovrstniki namesto v vrtcu igrajo v peskovniku in na igralih... vrtec ni potreben je luksuz. Samo je pa res da se morajo starši ukvarjat z otroci in jih vozit v družbo na igrala itd...

Nekoč vrtca ni blo pa so kr gor zrastli tudi geniji pa sposobni ljudje...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

GupeM ::

ChatGPT je izjavil:

Da ne odperam nove teme. Gledam račun ya vrtec pa mi nekaj ne gre v račun. Predno vprašam v vrtcu ali na CSD. Cena vrtca je 650eur. Jaz imam pa odločbo za plačilo v višini 53%. Torej bi moral plačati 344,5eur plus prehrana. Račun pa dobim 375eur plus prehrana. Je še kaj kar bi moral upoštevati ali nekdo napačno računa?

Poglej na račun, kje je težava. Ali je osnovna cena drugačna, kot pišeš ti, ali nekaj drugega narobe obračunavajo?

Če ne, pa pokliči v vrtec in se pozanimaj. Zagotovo vejo več kot mi.

d_DJ ::

ChatGPT je izjavil:

Da ne odperam nove teme. Gledam račun ya vrtec pa mi nekaj ne gre v račun. Predno vprašam v vrtcu ali na CSD. Cena vrtca je 650eur. Jaz imam pa odločbo za plačilo v višini 53%. Torej bi moral plačati 344,5eur plus prehrana. Račun pa dobim 375eur plus prehrana. Je še kaj kar bi moral upoštevati ali nekdo napačno računa?


Obrni si na vrtec, računovodstvo. Tut pri nas so prejšni mesec neki zasral. Postopek je bil sicer tak, da sem mogu plačat tisto položnico. Ta mesec sem pa potem dobil poračun.

ChatGPT ::

GupeM je izjavil:

ChatGPT je izjavil:

Da ne odperam nove teme. Gledam račun ya vrtec pa mi nekaj ne gre v račun. Predno vprašam v vrtcu ali na CSD. Cena vrtca je 650eur. Jaz imam pa odločbo za plačilo v višini 53%. Torej bi moral plačati 344,5eur plus prehrana. Račun pa dobim 375eur plus prehrana. Je še kaj kar bi moral upoštevati ali nekdo napačno računa?

Poglej na račun, kje je težava. Ali je osnovna cena drugačna, kot pišeš ti, ali nekaj drugega narobe obračunavajo?

Če ne, pa pokliči v vrtec in se pozanimaj. Zagotovo vejo več kot mi.



Podatki z računa:
Višina prispevka: 53%
Cena vrtca: 650
Plačilo občina: 275
Plačilo starši: 375

Gledam odločbo CSDja in piše, da plačam 53% in 47% krije občina. In tako razmerje je že od samega začetka, samo nikoli nisem preverjal, ker je bilo itak na trajnik, sedaj sem pa menjal banko in sem dobil račun.
Tuakj sem vprašal, če gre za kakšno znano stvar, da sem kak prispevek spregledal.

GupeM ::

Kontaktiraj vrtec, ker ti očitno narobe računajo.

IgorCardanof ::

Zgleda kot bi zamesali in procente imeli 43% obcina in 57% ti, namesto 47% obcina in 53% ti.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

krho ::

ChatGPT je izjavil:

GupeM je izjavil:

ChatGPT je izjavil:

Da ne odperam nove teme. Gledam račun ya vrtec pa mi nekaj ne gre v račun. Predno vprašam v vrtcu ali na CSD. Cena vrtca je 650eur. Jaz imam pa odločbo za plačilo v višini 53%. Torej bi moral plačati 344,5eur plus prehrana. Račun pa dobim 375eur plus prehrana. Je še kaj kar bi moral upoštevati ali nekdo napačno računa?

Poglej na račun, kje je težava. Ali je osnovna cena drugačna, kot pišeš ti, ali nekaj drugega narobe obračunavajo?

Če ne, pa pokliči v vrtec in se pozanimaj. Zagotovo vejo več kot mi.



Podatki z računa:
Višina prispevka: 53%
Cena vrtca: 650
Plačilo občina: 275
Plačilo starši: 375

Gledam odločbo CSDja in piše, da plačam 53% in 47% krije občina. In tako razmerje je že od samega začetka, samo nikoli nisem preverjal, ker je bilo itak na trajnik, sedaj sem pa menjal banko in sem dobil račun.
Tuakj sem vprašal, če gre za kakšno znano stvar, da sem kak prispevek spregledal.

Ali imaš mulca v zasebnem vrtcu? Če ja, potem je tvoj znesek enak mojemu. Jaz plačam 53% + 50EUR, ker občina za zasebni vrtec da samo 80% od zneska, ki naj bi ga plačala.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

ChatGPT ::

krho je izjavil:

ChatGPT je izjavil:

GupeM je izjavil:

ChatGPT je izjavil:

Da ne odperam nove teme. Gledam račun ya vrtec pa mi nekaj ne gre v račun. Predno vprašam v vrtcu ali na CSD. Cena vrtca je 650eur. Jaz imam pa odločbo za plačilo v višini 53%. Torej bi moral plačati 344,5eur plus prehrana. Račun pa dobim 375eur plus prehrana. Je še kaj kar bi moral upoštevati ali nekdo napačno računa?

Poglej na račun, kje je težava. Ali je osnovna cena drugačna, kot pišeš ti, ali nekaj drugega narobe obračunavajo?

Če ne, pa pokliči v vrtec in se pozanimaj. Zagotovo vejo več kot mi.



Podatki z računa:
Višina prispevka: 53%
Cena vrtca: 650
Plačilo občina: 275
Plačilo starši: 375

Gledam odločbo CSDja in piše, da plačam 53% in 47% krije občina. In tako razmerje je že od samega začetka, samo nikoli nisem preverjal, ker je bilo itak na trajnik, sedaj sem pa menjal banko in sem dobil račun.
Tuakj sem vprašal, če gre za kakšno znano stvar, da sem kak prispevek spregledal.

Ali imaš mulca v zasebnem vrtcu? Če ja, potem je tvoj znesek enak mojemu. Jaz plačam 53% + 50EUR, ker občina za zasebni vrtec da samo 80% od zneska, ki naj bi ga plačala.


Ja. Kje pa naj bi pisal ta zakon da občina plača samo 80% zneska? Ker nikjer ne najdem takega člena.

krho ::

Pardon, ni 80%, ampak 85%

A ti nisi bil na nobenem sestanku sedajle združenja zasebnih vrtcev, ker je cela štala, ker občine ne bi več rade plačevale nič, če bi imeli starši otroke v zasebnem vrtcu. Kar pomeni, dejansko propad zasebnih vrtcev.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

ChatGPT ::

krho je izjavil:

Pardon, ni 80%, ampak 85%

A ti nisi bil na nobenem sestanku sedajle združenja zasebnih vrtcev, ker je cela štala, ker občine ne bi več rade plačevale nič, če bi imeli starši otroke v zasebnem vrtcu. Kar pomeni, dejansko propad zasebnih vrtcev.


Tole me pa res zanima kako si predstavljajo. V javnem vrtcu ne dobimo mesta, ker je poln, zato je v zasebnem. naj najprej zgraidjo nov vrtec, da bo dovlj kapacitet...

Bizkit45 ::

Tole z vrtcem presega vse meje razuma. Podražitve so nenormalne, če že ne, nemoralne (glede na lestvico) v zadnjih letih.
Potem prihaja do prezasedenosti zaradi takšnih, ki so doma, in bi sami lahko čuvali svoje otroke. Kot je bilo že večkrat povedano v tej temi, vrtec bi moral primarno biti za takšne kjer OBA starša delata (ali pa samohranilec/ka, ofc).

Invictus ::

Vrtec bi moral biti, tako kot šola, zastonj...

Oz. nekaj malega stroškov, pa ne več kot 100 EUR mesečno.

Kdor je doma, kdo ni kupčkanje, je pač malo mimo...

Tako vas pa država/občina vednmo nategne, da debatirate o subvencijah, ne pa o zastonj vrtcu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Vrtec bi moral biti, tako kot šola, zastonj...

Oz. nekaj malega stroškov, pa ne več kot 100 EUR mesečno.

Kdor je doma, kdo ni kupčkanje, je pač malo mimo...

Tako vas pa država/občina vednmo nategne, da debatirate o subvencijah, ne pa o zastonj vrtcu...



Nweumnost... vsak starš bi moral dobit 300 EUR pri plači pol se pa naj starša odločita ali bosta dala otroka v vrtec ali ne in plačala ali ne... to je najbolj fer...

Tisti ki pa 1 dela (dobijo samo 50%) ali pa noben pa ne rabijo vrtca ali pa naj plačajo polno ceno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Ghost7 ::

Mato989 je izjavil:

mn je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vrtec ne pridoda k osebnosti nič kaj ekstra... razen če imaš kakšno raziskavo da so otroci v vrtcu boljši kot oni s katerimi se kvalitetno ukvarja mama doma...


Cel Googlem je poln taksnih raziskav. Nobena mama nikakor ne more otroka nauciti kako se obnasati med sovrstniki.


Kako ne? Recimo zdaj gledam kako se pod blokom sovrstniki namesto v vrtcu igrajo v peskovniku in na igralih... vrtec ni potreben je luksuz. Samo je pa res da se morajo starši ukvarjat z otroci in jih vozit v družbo na igrala itd...

Nekoč vrtca ni blo pa so kr gor zrastli tudi geniji pa sposobni ljudje...


Nimajo vsi bloki igral, peskovnika ipd pred blokom.
Tudi otroci z vrtca se igrajo lahko pred blokom. S tem da spozna veliko večjo maso otrok, se dejansko na programu kaj nauči. Vprašaj te mulce ali že zanjo kakšno pesmico zapet? Vejo kaj je dežurstvo (to ni šolsko dežurstvo, ampak pomoč in sodelovanje z vzgojiteljicami).
Toliko enega govora o tem kako otroci ne poznajo oziroma ne spotštujejo nobene avtoritete in da bi morali fantje v vojsko. V vrtcu se s tem spozna še preden shodi, oziroma spoznajo drugo mamo (običajno dve, vzgojiteljica + pomočnica). V vrtcu imajo nastope, dobi na samozavesti, nauči se preoblačit..

Nikakor mu vsega tega ne more nudit starš, ker nima niti programa niti ni šolan zato niti nimaš časa poleg službe. Starš nudi vzgojo, in mora naučit čimveč skillov za življenje, to je dejstvo, za pridobivanje izkušenj z sovrstniki pa nimaš ne časa ne možnosti. V vrtcu je tam šolan kader, ki konkretno pripomore in se ukvarja 8 ur s tvojim otrokom.

Primerjat nekoč danes je nemogoče, včasih so bili starši običajno cel dan doma, običajno so bile to kmetije, otroke so imeli prej in so bili stari starši "še mladi" (okoli 50 in doma). V vasi so se otroci podili, prometa skoraj ni bilo itd.

Da mojim ali njenim tastarim dam otroke, bodo postali razvajeni zapečkarji, verjetno preobilno rejeni s cukrom. Počitnice so dovolj, sicer pa tudi tatsari so konkretno utrujeni, vsi 60+ in s polno delovno dobo v penziji. Psihofizično stanje 50 ali 60 ali 70 letnika je precej drugačno.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Mato989 ::

Primerjat nekoč danes je nemogoče, včasih so bili starši običajno cel dan doma,


Pa saj o tem jaz govorim ves čas... Država naj plača vrtec samo tistim (zastojn) kjer oba starša delata polni delovni čas... če je 1 ali oba doma ker so na socialni naj ne zasedajo vrtca ali pa naj plačajo polno ceno

Pri nas pa je absurdno ravno obratno, tam kjer sta oba starca na šihtu z 2k bruto plače plačajo vrtec kot da so zlatarjim, tam kjer pa oba na sociali doma sedita in fušata pa dobijo max olajšavo.

Groteskno!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mn ::

Mato989 je izjavil:

Primerjat nekoč danes je nemogoče, včasih so bili starši običajno cel dan doma,


Pa saj o tem jaz govorim ves čas... Država naj plača vrtec samo tistim (zastojn) kjer oba starša delata polni delovni čas... če je 1 ali oba doma ker so na socialni naj ne zasedajo vrtca ali pa naj plačajo polno ceno

Pri nas pa je absurdno ravno obratno, tam kjer sta oba starca na šihtu z 2k bruto plače plačajo vrtec kot da so zlatarjim, tam kjer pa oba na sociali doma sedita in fušata pa dobijo max olajšavo.

Groteskno!


V nekaterih obcinah (Ljubljana ne) se to deloma regulira tako, da zaposleni starsi dobijo vec tock pri vpisu in se posledicno poveca moznost da pridejo do prostega mesta. V Ljubljani pa predvsem gledajo na to koliko casa imas stalno prebivalisce (ali pa ce si tujec).

Ljubljana
Ziri

Ghost7 ::

Mato989 je izjavil:

Primerjat nekoč danes je nemogoče, včasih so bili starši običajno cel dan doma,


Pa saj o tem jaz govorim ves čas... Država naj plača vrtec samo tistim (zastojn) kjer oba starša delata polni delovni čas... če je 1 ali oba doma ker so na socialni naj ne zasedajo vrtca ali pa naj plačajo polno ceno

Pri nas pa je absurdno ravno obratno, tam kjer sta oba starca na šihtu z 2k bruto plače plačajo vrtec kot da so zlatarjim, tam kjer pa oba na sociali doma sedita in fušata pa dobijo max olajšavo.

Groteskno!


To se pa strinjam. Je dejansko noro, se ti zviša plača, ker si priden in si jo prislužil ti pa navijejo vrtec in zmanjšajo doklade..

Sam hočem povedat, da je plusov, da otrok hodi v vrtec ogromno in bi zato moral biti vrtec zastonj in mogoče celo obvezen od recimo vsaj 3 leta dalje (takrat je razvoj socializacije že pošteno v teku).


https://www.minicity.si/si/novice/pomem...
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Lonsarg ::

Skratka pri vseh miljardah ki jih drzava zapravi naj teh bogih 300 miljonov se dodajo in bo vrtec zastonj.

Kje so zdaj politiki ki bodo to udejanil :)

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Primerjat nekoč danes je nemogoče, včasih so bili starši običajno cel dan doma,


Pa saj o tem jaz govorim ves čas... Država naj plača vrtec samo tistim (zastojn) kjer oba starša delata polni delovni čas... če je 1 ali oba doma ker so na socialni naj ne zasedajo vrtca ali pa naj plačajo polno ceno

Pri nas pa je absurdno ravno obratno, tam kjer sta oba starca na šihtu z 2k bruto plače plačajo vrtec kot da so zlatarjim, tam kjer pa oba na sociali doma sedita in fušata pa dobijo max olajšavo.

Groteskno!

Zato mora biti pa vrtec zastonj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Primerjat nekoč danes je nemogoče, včasih so bili starši običajno cel dan doma,


Pa saj o tem jaz govorim ves čas... Država naj plača vrtec samo tistim (zastojn) kjer oba starša delata polni delovni čas... če je 1 ali oba doma ker so na socialni naj ne zasedajo vrtca ali pa naj plačajo polno ceno

Pri nas pa je absurdno ravno obratno, tam kjer sta oba starca na šihtu z 2k bruto plače plačajo vrtec kot da so zlatarjim, tam kjer pa oba na sociali doma sedita in fušata pa dobijo max olajšavo.

Groteskno!

Zato mora biti pa vrtec zastonj...


Zakaj bi bil zastojn za tiste ki doma na sociali vlečejo keš in delajo na črno pol pa bi jim še davkoplačevalci plačali da jim froce vzgaja nekdo? Ni logike, če je mati doma naj ima froca doma in pazi nanj (ali foter) če pa oba delata pa naj vrtec tu olajša njima lajf...

Vse ostalo je sprenevedanje in kraja denarja

Pizda si vzameš dopust in greš gledat pred vrtec pa ziher najdeš kako mamico ki je doma in pripelje froca v vrtec pol pa v nakupovalni center kofetkat

FUCK OFF naj se ukvarja z otrokom doma.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

stara mama ::

Mato989 je izjavil:

Primerjat nekoč danes je nemogoče, včasih so bili starši običajno cel dan doma,


Pa saj o tem jaz govorim ves čas... Država naj plača vrtec samo tistim (zastojn) kjer oba starša delata polni delovni čas... če je 1 ali oba doma ker so na socialni naj ne zasedajo vrtca ali pa naj plačajo polno ceno

S takim načinom dobiš v sloveniji v roku par let albanske getoje.
Neasimilirani otroci, ki ne znajo besede slovensko se že zdaj grupirajo, potem jim boš dal še dodaten razlog.
Vrtec jih še nekak spravi v red in delno civilizira (integrira, če hočeš...)
Ekologija™ in Trajnost™

Ghost7 ::

stara mama je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Primerjat nekoč danes je nemogoče, včasih so bili starši običajno cel dan doma,


Pa saj o tem jaz govorim ves čas... Država naj plača vrtec samo tistim (zastojn) kjer oba starša delata polni delovni čas... če je 1 ali oba doma ker so na socialni naj ne zasedajo vrtca ali pa naj plačajo polno ceno

S takim načinom dobiš v sloveniji v roku par let albanske getoje.
Neasimilirani otroci, ki ne znajo besede slovensko se že zdaj grupirajo, potem jim boš dal še dodaten razlog.
Vrtec jih še nekak spravi v red in delno civilizira (integrira, če hočeš...)


Se strinjam, ampak v vrtcu jih ne bodo učili jezika, meli smo v skupini eno albanko, vedno jokala, ker ni nikogar razumela nič. Na pogovore z vzgojiteljicami je hodila mtka s telefonom in prevajalcem na drugi strani. Zahtevala vse prilagoditve, naj se gredo učit albansko, da so muslimani, hrano prilagodit, grožnje itd.

Vse to za obdržanje certifikata strpnega vrtca.

Vzgojiteljice v stresu, cela skupina nasrkala. Ko so se odselili v Nemčijo so vsi zadihali.

Res pa je, da otroci veliko hitreje srkajo in se naučijo jezika, če so v skupnosti. In ta mala se je kar nekaj besed naučila. Problem so bili starši, ker so imele vgojiteljice "zvezane" roke.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/
««
9 / 13
»»