» »

NBA sezona 2023-2024

NBA sezona 2023-2024

Temo vidijo: vsi
««
32 / 41
»»

Leo II ::

Maxi gre na MRI. Verjetno konec vsaj za serijo ptoto OKC. Pa glih ko se je povsem pobral v obrambi in začel zadevat trice. Proti lac je trice metal 10/18...sranje. tole je ornk udarec za Mavse.

https://twitter.com/espn_macmahon/statu...

Kurzweil ::

Sem tudi jaz pred dnevi razmišljal... pa zadnjič na ESPN v studio so ravno to debatirali in primarno seveda dajali zasluge za to Kiddu in Dončiću. In ravno včeraj je Irving dejal, da tudi sam dela vse, da je Dončić dobre volje. Tako, da je, rabi Irving določeno pozornost, ampak stvar vrne z obrestmi. Res ga je lepo gledat te dni...

Sem pa prej razmišljal... LAC je pred leti trejdal SGAja... za Georga + Gallinarija + draft picki, tudi 1st round. Ko bo tale tvorba Westbrook-George-Harden-Leonard razpadla, bo bolečina še večja, torej rezultata ni, mladega superstarja pa tudi ne... bomo videli, kaj bo prinesel off-season... na koncu je celo Steve Ballmer ostal brez besed. Je pa res, da za tisti čas je bila to kar kontroverna poteza, kaj vse je dal OKC za SGAja... ampak kar se njih tiče, so zgleda dolgoročno dobili ta trade, ki je takrat požel toliko neodobravanja, pa čeprav se je vedelo, da gre OKC v rebuild in je imel oz. še ima cel shitload draft pickov, tako da jih je tudi v ta trade lahko dal brez problema.

Ganon ::

Kurzweil je izjavil:

na koncu je celo Steve Ballmer ostal brez besed.


Malo mi je žal Ballmerja. Človek si je neskončno želel imeti v lasti NBA ekipo, zdaj jim je za dve milijardi zgradil še novo, lastno dvorano, uspehov pa še kar ni. :D

Leo II ::

Naj ti ne bo žal Ballmerja. On si 2 milijardi res komot privošči. Tip je težek 120milijard...

Kurzweil ::

Leo II je izjavil:

Naj ti ne bo žal Ballmerja. On si 2 milijardi res komot privošči. Tip je težek 120milijard...


Točno tako... ko/če bo enkrat klub prodal... bo tako zaslužil... še posebej pa, ko gre za klub v LAju... je pa Ballmer za razliko od večine lastnikov res pravi entuziast in mu je dejansko tudi mar za marsikaj, ne samo za golo vrednost kluba.

nejc_nejc ::

pa saj se lahko s klubom seliš po širni ameriki tud na aljasko če hočeš

Kurzweil ::

nejc_nejc je izjavil:

pa saj se lahko s klubom seliš po širni ameriki tud na aljasko če hočeš


Ne razumem povsem, kaj hočeš povedat?

Če je letelo name oz. moj komentar... jaz govorim o vrednosti kluba, ki je absolutno večja v LAju, kot pa na Aljaski...

DejchSLO ::

Kurzweil je izjavil:

Sem tudi jaz pred dnevi razmišljal... pa zadnjič na ESPN v studio so ravno to debatirali in primarno seveda dajali zasluge za to Kiddu in Dončiću. In ravno včeraj je Irving dejal, da tudi sam dela vse, da je Dončić dobre volje. Tako, da je, rabi Irving določeno pozornost, ampak stvar vrne z obrestmi. Res ga je lepo gledat te dni...

Sem pa prej razmišljal... LAC je pred leti trejdal SGAja... za Georga + Gallinarija + draft picki, tudi 1st round. Ko bo tale tvorba Westbrook-George-Harden-Leonard razpadla, bo bolečina še večja, torej rezultata ni, mladega superstarja pa tudi ne... bomo videli, kaj bo prinesel off-season... na koncu je celo Steve Ballmer ostal brez besed. Je pa res, da za tisti čas je bila to kar kontroverna poteza, kaj vse je dal OKC za SGAja... ampak kar se njih tiče, so zgleda dolgoročno dobili ta trade, ki je takrat požel toliko neodobravanja, pa čeprav se je vedelo, da gre OKC v rebuild in je imel oz. še ima cel shitload draft pickov, tako da jih je tudi v ta trade lahko dal brez problema.

OKC, če picka še par takih talentov kokr do zdej in da naujo mel poškodb, lahk rata dinastija čez nekih 5-7 let. Če ne bodo sračkal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DejchSLO ()

hamez66 ::

Dallas oz Cuban je gemblal s Porzingisom, gamble se ni obrestoval in Luka je imel zaradi tega leta slabšo ekipo in iz tega naslova imamo še vedno THJ-ja v ekipi. LAC so bili srečni, da Kawhi ni igral, isto lahko rečemo za THJ-ja. Zdaj ima Dallas končno ekipo, ki je lojalna Luku, ki je alfa tega kluba, ekipo, ki ima višino in ekipo, ki se rada trudi v obrambi.

Takoj po pridobitvah sem stavil jurja na končno zmago Dallasa. Če ne drugega, je vsaj še malo bolj zanimivo spremljati playoff. Če slučajno res zmagajo, obogatel ne bom, bo pa fajn, ker se bom lahko postavljal in hvalil :D:D

Ganon ::

Leo II je izjavil:

Naj ti ne bo žal Ballmerja. On si 2 milijardi res komot privošči. Tip je težek 120milijard...


Vem, ne mislim denarja. Se mi zdi, da je eden od lastnikov, ki mu je resnično mar za klub.

Samael ::

nejc_nejc je izjavil:

pa saj se lahko s klubom seliš po širni ameriki tud na aljasko če hočeš

Ja in ne.
Odvisno od zavez, ki jih ima franšiza z mestom (marsikatero mesto napr. sofinancira dvorano za domačo ekipo) in pa seveda ostalih 29 lastnikov mora preko glasovanja dati zeleno luč. V primeru selitve Sonicsov v OKC (kakšni bedniki, btw.) sta sicer glasovala proti samo samo dva.

Nisem pa prav prepričan, da bi le ti videli kakšen profit za ligo s selitvijo ene franšize na osamljeno Aljasko - pod pogojem, da tam že imajo dvorano, ki ustrezna NBA kriterijem. Ta moment je nimajo :) Največja Sullivan Arena ima pol manjšo kapaciteto, kot trenutno najmanjša (State Farm Arena od Hawksov) med NBA franšizami.
Saj vem, da nisi mislil zdaj eksplicitno Aljasko ampak ja ... mislim da selitve fanšize v NBA ni nujno nekaj najlažjega pod soncem. Če ni trga, medijske pokritosti, itd...


Mimogrede "Sonicsgate" - zanimiv dokumentarec, kaj vse je dogajalo v ozadju selitve Sonicsco v OKC.


https://www.youtube.com/watch?v=s9Dp20ydm1E
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kurzweil ::

@DejchSLO, jop, so si pred leti nabrali draft pickov cel shitload... verjetno največ v zgodovini lige NBA, bom preveril enkrat... tako, da tudi če OKC naredi kakšno napako pri pickih, je rezerve/pickov še dovolj... ja, ta era OKCja skoraj gotovo prihaja, tako kot je v tem klubu že bilo, ne tako dolgo nazaj... Ibaka, Harden, Durant, Westbrook... takrat se ni izšlo... mogoče se sedaj... se bomo morali kar navaditi na OKC, so pa začeli razturavati prej, kot bi človek pričakoval... seveda gredo tu velike zasluge klubu, ki je delal po pameti, tu štejem tudi Marka Daigneaulta, ki je bil letos zasluženo trener leta, je pa klub z njim delal dolgoročno.. saj so šli z njim od "njihove" G-league ekipe, pa do tega, kar sedaj gledamo. Bi bilo pa zanimivo enkrat videt, te pisarne klubov, ko pride do draft pickov, ker že nek običajen klub z 1-2. picki kalkulira in kombinira vse mogoče... kako to izgleda, ko imaš toliko pickov kot OKC... po mojem milo rečeno noro.

@hamez66, se kar strinjam z napisanim, je pa Porzingis takrat bil največ, kar je lahko takrat DAL dobil... me kar zaboli, ko pomislim, na tisto prvo sezono DAL z Luko... dejansko sem moral it googlat, ker sem pozabil ime... Dennis Smith Jr., ki je sicer bil prospect, ampak kak ni zmogel igrat v isti ekipi z Luko, ker je bil ego hurt, takrat je imel možakar idejo, da je prihodnost DAL... za drugo debato. Tudi sam sem hotel stavit par 100€, pa sicer sploh ne stavim, ampak isto, da bi bilo bolj zanimivo... s tem da priznam, da sem vmes hotel dati tudi na Boston. Kaj naj rečem, upam, da dobiš... pa da seveda DAL postane prvak, kar si neizmerno želita tudi Mato in IL_DIAVOLO.

@Ganon, jop sej taki ne obupajo zlahka.

nejc_nejc ::

Jaz imam pa dober občutek proti tejle Oklahomi.
Te so še mal bolj "kavboji" kot telički iz Dallasa.

4:1

Kurzweil ::

Leo II je izjavil:

Maxi gre na MRI. Verjetno konec vsaj za serijo ptoto OKC. Pa glih ko se je povsem pobral v obrambi in začel zadevat trice. Proti lac je trice metal 10/18...sranje. tole je ornk udarec za Mavse.

https://twitter.com/espn_macmahon/statu...


Tole je res noro... toliko časa kot je potreboval, da je prišel nazaj, pa spat... še manj kot mesec nazaj bi mi bilo tole bolj ali manj irelavantno, ampak v seriji proti LAC je bil res nad pričakovanji. Res kar velik udarec za DAL in seveda škoda za njega...

Leo II ::

Je že uradno. Grade 3, zelo verjetno out do konca playoffa. Povprečno manjkajo 35 dni plus...

Kurzweil ::

Ko sem prebral, da je rama dislocirana... tudi, če pride nazaj... ni to to... škoda, brez Kleberja naprej.

Čez 2 uri pa že DEN in MIN... Jamal Murray je še vedno questionable... sicer sem prepričan, da bom igral, bi pa bil to res hud udarec za DEN, saj je Murray, poleg tega, da je Murray... v seriji z LAL odločil 2 tekmi z zadnjim metom. Tale serija bo še proper... Jokiću res ne bo lahko... en proper defender (Gobert)... pa en dober ofenzivc, vse do trojke... KAT... torej potencialen problem za Jokića na obeh straneh igrišča... pa seveda Porter/Gordon vs. Edwards... bo zanimivo, v glavnem čez 2 uri...

Kurzweil ::

Kurzweil ::

Se bo moral DEN malce zbrati... po več kot 7min... vodstvo MIN z 18:4...

DejchSLO ::

Kera tekma zaenkrat! čisti scrap

DejchSLO ::

Fak kera tekma! Sm slabe volje k so nuggetsi zgubil, Jokić je dal vse od sebe, sam bo res jeba kot sem pravil proti twolvesom ker majo 3 big bodies da dajo nanga. Rab Murraya sam k ni 100%. To bo orto huda serija imo. Je pa Edwards beštija! Pa Reidu jebem vse po spisku, če neb njega blo, bi verjetno nuggetsi zmagal.

Leo II ::

Reid je bil parkrat že proti Dallasu odločilen. Je res neugoden. Mislim da je letos tudi najboljši 6. igralec lige. Sicer sem pa sam pred začetkom serije napovedal zmago Minnesote. Meni se zdijo letos boljši od Denverja. Ne samo klop, tudi prva peterka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leo II ()

arnecan1 ::

Pravkar pogledal tekmo. Hja, MIN ni slaba. Meni so dosti bolj nevarni od OKL. In raje bi v finalu Zahoda, da MAVSI srečajo MIN in ne DEN. Če DAL pride do finala Zahoda, je to bila idelana pot, prvo nemotivirani Clippsi, nato neizkušena OKL in na koncu (upajmo izmučena) MIN, katera jim leži bolj kakor DEN.

Reid in na koncu Gobert so zabili žebelj v krsto Nuggetsov zadnjih 5 minut. Ampak po moje je še daleč od tega, da je serija odločena. DEN potrebuje eno zmago v gosteh in je spet v minimalni prednosti.

Da bo napeto me napeljuje to, da MIN ni nadigrala DEN, enostavno je v zadnjih minutah "nenormalno" eksplodiral Reid, nato je svoje dodal še Gobert in na koncu še Edwards. Mislim, da se bo DEN vrnil in bo še napeto. Čeprav bi raje, da gre naprej MIN, bolj ležijo Mavsom.

P.S.: Možno pa je tudi, da je DEN po lanski sezoni enostavno premalo lačen za nov prstan. Motivacija in energija pomenita v košarki ogromno, ker se igra vsaka serija lahko tudi na 7 tekem. Do finala je to teoretično 28 težkih tekem. Ob predhodno še 82 odigranih v rednem delu, sicer z manjšo intenziteto.

IL_DIAVOLO ::

Tako zgledajo top contenderji za naslov ;)

Finale pred finalom.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Kn3dL ::

Še Awful Coaching ma redko kak posnetek s pozitivno noto :D

Kurzweil ::

MIN je začela res dobro in povedla za 14... potem je sledil konkreten scoring run DEN in vodstvo... na tisti točki se je zdelo, da bi znalo tole iti samo še v smer DEN. Pri MIN je v tistem trenutku držal rezultat samo Edwards... na drugi strani prav obratno, je lepo igrala celotna ekipa... potem pa bolj kot smo se bližali koncu, bolj je MIN igrala ekipno... tale break MIN v Denverju ne pomeni prav nič...

Ne vem pa o čem nekateri bluzite, kakšna strašna tekma/igra contenderjev za naslov je bil tole oz. finale pred finalom. Igra je bila slaba na obeh straneh... moram pa dodat, da je bilo overall tudi sojenje obup. Reid je bil en joker za MIN... je pa treba izpostavit Jadena McDanielsa pri MIN, je en tak hardworker, sicer na tej tekmi ni zdal nič... ampak njegov impact v obrambi je neverjeten, so tudi med prenosom izpostavili, da je tako Bookerja, kot Beala s svojo obrambo spravil do tega, da sta oba metala iz igre zgolj 23%. Se tudi sicer vidi na parketu, kako pomemben član MIN, pa se o njem ne govori prav veliko.

Tale serija bo še proper.

Danes po humanem času (t.j. ob 19:00) pa edina serija, ki se igra na 7 tekem... torej odločilna 7. tekma med ORL in CLE.

Ganon ::

Držim pesti, da Minnesota razmontira Denver in se sreča z Dallasom.

arnecan1 ::

Navijam za Orlando. So mi bolj simpatični, imajo dva Evropejca, čeprav starejši Wagner ušpiči kakšno neumnost:)) in trener Mosley je bil vzelo dobrih odnosih z Luko.

Luka je celo malo lobiral, da bi postal glavni trener Dallas po odhodu Carlisla, ampak so se pač odločili za Kidda.

CLE sicer igra doma in na ESPN-u mu dajejo celo 63,2 % za zmago, kar je zame bistveno preveč. Jaz bi prej rekel, da imajo samo prednost domačega igrišča proti enakovrednemu nasprotniku, torej max. 55 % za zmago CLE, če ne še manj, tam bratskih 51 %.

Upam, da ORL preseneti.

Kurzweil ::

@Ganon, mene ne moti nobena od teh dveh ekip... bi pa verjetno vseeno raje videl, da gre Denver naprej. MIN kot franšiza mi je že od nekdaj OK... je pa res, da mi nekako niso najbolj simpatiočni ne Edwards, ne Gobert, ne KAT... ampak moje subjektivno mišljenje nima veze.

@arnecan1, nisem še danes nič gledal, bo pa veliko odvisno od tega, če bo za CLE igral Jarrett Allen.

Kurzweil ::



Haha, takšne hece se da sestavljat v neskončnost, ampak je vseeno zabavno... aja, zgoraj je Thanasis.

Legon ::

Zato pa se clovek samo smeje ko se igralce kuje v zvezede po tem koliko prstanov imajo in kako hitro so jih dobili.

Po tej metriki je eden najboljsih kosarkarjev zadnjih 20 let Patrick McCaw, ki je v prvih treh letih svoje NBA kariere osvojil tri prstane. In to v dveh razlicnih ekipah. Prakticno Hall of fame material.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

kixs ::

Kuje se zgolj nosilce - zvezdnike.

Mato989 ::

Legon je izjavil:

Zato pa se clovek samo smeje ko se igralce kuje v zvezede po tem koliko prstanov imajo in kako hitro so jih dobili.

Po tej metriki je eden najboljsih kosarkarjev zadnjih 20 let Patrick McCaw, ki je v prvih treh letih svoje NBA kariere osvojil tri prstane. In to v dveh razlicnih ekipah. Prakticno Hall of fame material.



Ja nekdo ki sedi na klopi in dobi prstan ni zato zvezdnik to se nas verjetno velika vecina strinja

Ampak nekso ki pa ima odlicno individualno statistiko pa pac ni super star ali top 10 ali top 30 ce nima prstana

Lep primer tega je westbrook in njegove tripl duble zadeve in tudi MVP tip pac za mene brez prstana kjer bi inel on vidno vlogo (torej vsaj odlicen 6th man) ne bo nic posebnega
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

arnecan1 ::

Legon je izjavil:

Zato pa se clovek samo smeje ko se igralce kuje v zvezede po tem koliko prstanov imajo in kako hitro so jih dobili.

Po tej metriki je eden najboljsih kosarkarjev zadnjih 20 let Patrick McCaw, ki je v prvih treh letih svoje NBA kariere osvojil tri prstane. In to v dveh razlicnih ekipah. Prakticno Hall of fame material.

Ne pozabiti, Patrick McCaw je potem, ko so prekinili pogodbo z njim v NBA, takoj naslednje leto 2023 v G League tudi tam osvojil prvenstvo.:D

P.S.: Aja, pa prstane je osvojil v dveh različnih klubih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: arnecan1 ()

kixs ::

Kurzweil ::

Vidim, da ste tole sliko/meme, ki sem ga objavil nekateri vzeli resno... :))

@kixs, tole je sicer AI... si pa verjetno misli prav to... oz. prav daleč od resnice tole ni :D

kixs ::

Vem, da je AI... je pa smesen :)

Ima se cel kup dobrih shortov:
https://www.youtube.com/@bboycomedyhd/s...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

arnecan1 ::

ORL trenutno vodi 31:18 proti CLE.

Predvsem pa trenutno igrajo boljše, odločnejše. Tekma je precej živčna, dosti zgrešenih metov. Očitno več CLE :)

Kurzweil ::

Živčno ja, pričakovano... zaenkrat ORL predvsem bolje služi met... oz. CLE meče res slabo... in ORL igra bolje obrambo... tudi bolj poletni in več energije je videt pri njih. Cleveland se bo res težko pobral tule...

arnecan1 ::

Napeto, rezultat trenutno 61:59 za ORL.

Duhec ::

Da, Cleveland se bliža... in igrajo doma.
http://blackbird.si/

arnecan1 ::

Bolj zaskrbljujoče je, da igra ORL bolj kot ne trenutno sloni na Bancheru. Človek bo izdihnil s takšnim tempom. če se drugi, predvsem Wagner ml. ne pridružijo.

Zvezdica27 ::

MIN vs DEN bo še hec. Prva četrtina je bila POW... Minnesota... BLAM Denver... pol pa živci, uf. KOšarka ni bil anič posebnega, je bil pa fight nenormalen in tu je MIN zasenčila Denver. Na koncu pa tko kot je en napisal, v 5 min so povedli, ko se je res Še Towns sestavil in zadel sve precej posiljeni trici... od tam je pol blestel.

V bistvu je hec, da je v eni tekmi bilo toliko nihanj, toliko obrazov ekip.

Se pa vidi, da je Gobert napaljen na JOkića in da tle bo to epic...

zz

Duhec ::

Cleveland povedel proti Orlandu 68:66 zadnje 3 min. 3/4. Nič še ni odločeno.
http://blackbird.si/

Leo II ::

Glede na igro in kako je Okoro prijel Banchera, ostalim pa ne gre, Franz igra res zanič, bo tole Cle dobil komot.

Duhec ::

Ja, kako hitro se obrne... ob koncu 3/4 zdaj Cleveland vodi za +8
http://blackbird.si/

arnecan1 ::

Hja, zaenkrat kaže, da se ORL ne bo pobral.

Mogoče, ampak trenutno je CLE v naletu, ORL pa nima odgovora. Trenutno 83:75 za CLE.

Kurzweil ::

Eh, takole ne more it... Banchero praktično sam za ORL... supporta nobenega, odpovedali vsi, z bratoma Wagner vred...

Dobro se je ORL upiral... ne bi rekel, da bo tole šlo v 7. tekmo, če bi me kdo vprašal pred začetkom playoffa...

Leo II ::

Ne vem zakaj ni Anthony več igral. Je edini v napadu še kaj naredil.

globoko grlo ::

clitland gre naprej
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zvezdica27 ::

yup.

Na koncu je še Banchero odpovedal, namesto na obroč ven, tam so pa vse falil. Wagnerja pa tud danes nista blestela. Zdaj na koncu pa še dva obrambna kiksa in je to to.
««
32 / 41
»»