» »

Kako se prisilit da si kaj privoscis?

Kako se prisilit da si kaj privoscis?

1 2
3
4

donvito ::

hamez66 je izjavil:

kow je izjavil:

feryz je izjavil:

Pa imam viška kakega pol milijona.


V cashu? Potem si financno nesposoben.


Finančno nesposoben ne pride do 500 jurjev prihranjenega, razen če jih podeduje ali mu jih kdo podari, ali pa ima precej sreče v življenju (neumen kmet z debelim krompirjem).

Papir prenese vse, so včasih rekli. Dokler ne pokaže sken izpiska na računu, je to samo prazno govorenje.

NuMaN ::

Sken se da zlahka ponarediti.

Sicer ste zašli s teme. Bogastvo ni edino merilo uspeha, je pa res najbolj na piedestalu, kar samo odraža patologijo družbe.

Leo II ::

Če se prav spomnim je dotični že kazal tudi fotografije keša na temle forumu. Pač tipični, sicer bolj ene 40let nazaj v preteklosti slo privatnik. Brizganje plastike, prevozništvo, šlosarija in podobno. Davki so pa za druge.

c3p0 ::

MIHAc27 je izjavil:

E mene je pa zmotil tale kolesarjenje kot drag hobi. Jaz sem ogromno prekolesaril na kolesu za 150€. Itak če hočeš it pa v nek klub pa še tekmovat, verjamem da 5000 ni nič za kolo.
Isto droni. Za doma je že poceni dron lahko dovolj. Ali pa strelstvo... lahko imaš puško /pištolo že za 100€, če greš pa z šarcem streljat pa itak bolj da prej kredit za municijo vzameš.

Hobi je lahko pocen, lahko pa isti zelo drag.


Dal sem primer, kjer lahko dosti zapraviš za hobi. Seveda lahko pa štrikaš s poceni sintetično volno, gledaš zvezde s teleskopom za par 100 EUR in pri tem tudi ostaneš, ali pa s voziš s starim rog-om. Nič narobe, kar te pač veseli.

neutronium ::

neverjetni99 je izjavil:

Kako živite tisti, ki tako hudo šparate in se odrekate vsemu? Kako izgleda vaš dan, ko pridete iz službe domov? Kaj počnete v prostem času, da nič oz čim manj zapravite? Resno me zanima..


Doma me ni tudi po 12 h. Iz službe grem takoj domov. Ostane mi recimo še 12h, od tega 7h porabim za spanec, 1h recimo z vse kar je od higiene in podobnih potreb. Takoj, ko pridem domov si recimo malo spočijem, recimo max. 1 uro. Ostanejo še 3h. Če so dolgi dnevi pol postorim še kaj na vrtu, kosim okoli hiše itd. Ni mi do tega da bi te 3 h zapravil za trgovino. 1x mesečno nabavim osnovna živila, ki imajo dolg rok uporabe na sobni temperaturi ali jih lahko zmrznem. Kozmetiko, čistila, zobno pasto, nitko in podobno kupim enkrat letno vso preračunano zalogo. Odvisno od letnega časa kupim tedensko ali enkrat na dva tedna kaj od zelenjave, sadja. Pijem vodo doma. Sicer pa glavni obrok pojem v službi, grem na malico okoli 12h ali 13h in mi je to namesto kosila. Glede na to, da mi firma plača toplo malico ne zapravim niti centa dodatno. Na ta način se da prišparat pri hrani, pa še zrediš se ne. :D Ven jest ne hodim, v lokale pit tudi ne.

Oblačil ne kupujem vsako leto, imam dva para čevljev, 10 lepših majic, gat in nogavic, dvojne hlače, dva svitra in debelejšo jakno. Ko talepša oblačila znucam ali dobijo kakšno luknjo jih potem nosim doma dokler povsem ne razpadejo. Ko razpadejo jih porabim za kose cunj za brisanje. S čevlji je ista zgodba, s tem, da jih včasih poflikam s silikonom in lepilom, če mi kaj ne tesni. Ko so luknje v njih večje so običajno še vedno dobri za okoli hiše v suhem vremenu. Tako, da grem mogoče 1x letno po čevlje, na dve leti po kake majice, spodnje perilo itd. Stvari ne mečem stran kar tako, če se le da popravim ali uporabim na kakšen drug način. Tudi avto zvozim do konca, dokler ni za na odpad.

Dopust preživim doma. Spim, berem, če je slabo vreme ali kaj delam zunaj ob lepem. Vedno je kaj. Televizije nimam. Imam pa internet. Poskušam čimveč prišparat pri elektriki in vodi. Žal plačam več brezveznih davkov in dajatev kot je porabljene vode ali elektrike (vode porabim za 2eur mesecno, plačam pa dodatnih 10 eur dajatev) ;((

Za vikende pa sprehod po gozdu, tek, pohod na bližnji hrib. To nič ne stane. Spotoma v sezoni naberem še kakšne gobe in divje sadje. Spet zastonj :D Pa razmišljam kje še kaj prišparat.

Občasno me srat prime, ko pomislim, da sem blizu polovice pričakovane življenjske dobe in da bom moral še enkrat toliko zgurat do smrti. Večino časa mi je pa fajn, ali vseeno ali pa ne razmišljam o tem. Tudi privarčevane cifre je lepo gledat, to te prav zasvoji. Pa ne izmišljujem si vsega tega, zares živim tako. Šparam brez cilja na maksimum. Želja nimam nobenih, čista nula. Tako, da razumem avtorja teme, ker se tudi mene lotijo včasih taki občutki kot njega. Samo pri meni naslednji moment zbledijo in nimam več želje zapravljat denar. Sem pa prepričan, da so občutki zapravljivcev precej, precej hujši.

fur80 ::

neutronium je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Kako živite tisti, ki tako hudo šparate in se odrekate vsemu? Kako izgleda vaš dan, ko pridete iz službe domov? Kaj počnete v prostem času, da nič oz čim manj zapravite? Resno me zanima..


Doma me ni tudi po 12 h. Iz službe grem takoj domov. Ostane mi recimo še 12h, od tega 7h porabim za spanec, 1h recimo z vse kar je od higiene in podobnih potreb. Takoj, ko pridem domov si recimo malo spočijem, recimo max. 1 uro. Ostanejo še 3h. Če so dolgi dnevi pol postorim še kaj na vrtu, kosim okoli hiše itd. Ni mi do tega da bi te 3 h zapravil za trgovino. 1x mesečno nabavim osnovna živila, ki imajo dolg rok uporabe na sobni temperaturi ali jih lahko zmrznem. Kozmetiko, čistila, zobno pasto, nitko in podobno kupim enkrat letno vso preračunano zalogo. Odvisno od letnega časa kupim tedensko ali enkrat na dva tedna kaj od zelenjave, sadja. Pijem vodo doma. Sicer pa glavni obrok pojem v službi, grem na malico okoli 12h ali 13h in mi je to namesto kosila. Glede na to, da mi firma plača toplo malico ne zapravim niti centa dodatno. Na ta način se da prišparat pri hrani, pa še zrediš se ne. :D Ven jest ne hodim, v lokale pit tudi ne.

Oblačil ne kupujem vsako leto, imam dva para čevljev, 10 lepših majic, gat in nogavic, dvojne hlače, dva svitra in debelejšo jakno. Ko talepša oblačila znucam ali dobijo kakšno luknjo jih potem nosim doma dokler povsem ne razpadejo. Ko razpadejo jih porabim za kose cunj za brisanje. S čevlji je ista zgodba, s tem, da jih včasih poflikam s silikonom in lepilom, če mi kaj ne tesni. Ko so luknje v njih večje so običajno še vedno dobri za okoli hiše v suhem vremenu. Tako, da grem mogoče 1x letno po čevlje, na dve leti po kake majice, spodnje perilo itd. Stvari ne mečem stran kar tako, če se le da popravim ali uporabim na kakšen drug način. Tudi avto zvozim do konca, dokler ni za na odpad.

Dopust preživim doma. Spim, berem, če je slabo vreme ali kaj delam zunaj ob lepem. Vedno je kaj. Televizije nimam. Imam pa internet. Poskušam čimveč prišparat pri elektriki in vodi. Žal plačam več brezveznih davkov in dajatev kot je porabljene vode ali elektrike (vode porabim za 2eur mesecno, plačam pa dodatnih 10 eur dajatev) ;((

Za vikende pa sprehod po gozdu, tek, pohod na bližnji hrib. To nič ne stane. Spotoma v sezoni naberem še kakšne gobe in divje sadje. Spet zastonj :D Pa razmišljam kje še kaj prišparat.

Občasno me srat prime, ko pomislim, da sem blizu polovice pričakovane življenjske dobe in da bom moral še enkrat toliko zgurat do smrti. Večino časa mi je pa fajn, ali vseeno ali pa ne razmišljam o tem. Tudi privarčevane cifre je lepo gledat, to te prav zasvoji. Pa ne izmišljujem si vsega tega, zares živim tako. Šparam brez cilja na maksimum. Želja nimam nobenih, čista nula. Tako, da razumem avtorja teme, ker se tudi mene lotijo včasih taki občutki kot njega. Samo pri meni naslednji moment zbledijo in nimam več želje zapravljat denar. Sem pa prepričan, da so občutki zapravljivcev precej, precej hujši.


Če si srečen in zadovoljen, zakaj pa ne, živiš svoje življenje. Eni nimajo nič, pa so srečni, drugi imajo denar, pa ne bi nikoli zamenjal svojega življenja in videza z njimi. :D Za nič na svetu ne bi bil Igor Bavčar ali Boško Šrot, pa če mi dajo celo pivovarno Laško zastonj z Istrabenzom vred. :D

c3p0 ::

neutronium je izjavil:

...
Občasno me srat prime, ko pomislim, da sem blizu polovice pričakovane življenjske dobe in da bom moral še enkrat toliko zgurat do smrti. Večino časa mi je pa fajn, ali vseeno ali pa ne razmišljam o tem. Tudi privarčevane cifre je lepo gledat, to te prav zasvoji. Pa ne izmišljujem si vsega tega, zares živim tako. Šparam brez cilja na maksimum. Želja nimam nobenih, čista nula. Tako, da razumem avtorja teme, ker se tudi mene lotijo včasih taki občutki kot njega. Samo pri meni naslednji moment zbledijo in nimam več želje zapravljat denar. Sem pa prepričan, da so občutki zapravljivcev precej, precej hujši.


Imaš še precej optimizacij na voljo. Npr. v službi vzameš vsak dan par listkov WC papirja, ali pa enostavno vse potrebe opraviš tam, pa še plačan si za to *wink*.
Seveda tudi polniš prenosnik in telefon v službi. Dopust je itak povsem odveč, ker ko si doma, zapraviš več. Drugače pa good job, keep it up!

gruntfürmich ::

neutronium je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Kako živite tisti, ki tako hudo šparate in se odrekate vsemu? Kako izgleda vaš dan, ko pridete iz službe domov? Kaj počnete v prostem času, da nič oz čim manj zapravite? Resno me zanima..


Doma me ni tudi po 12 h. Iz službe grem takoj domov. Ostane mi recimo še 12h, od tega 7h porabim za spanec, 1h recimo z vse kar je od higiene in podobnih potreb. Takoj, ko pridem domov si recimo malo spočijem, recimo max. 1 uro. Ostanejo še 3h. Če so dolgi dnevi pol postorim še kaj na vrtu, kosim okoli hiše itd. Ni mi do tega da bi te 3 h zapravil za trgovino. 1x mesečno nabavim osnovna živila, ki imajo dolg rok uporabe na sobni temperaturi ali jih lahko zmrznem. Kozmetiko, čistila, zobno pasto, nitko in podobno kupim enkrat letno vso preračunano zalogo. Odvisno od letnega časa kupim tedensko ali enkrat na dva tedna kaj od zelenjave, sadja. Pijem vodo doma. Sicer pa glavni obrok pojem v službi, grem na malico okoli 12h ali 13h in mi je to namesto kosila. Glede na to, da mi firma plača toplo malico ne zapravim niti centa dodatno. Na ta način se da prišparat pri hrani, pa še zrediš se ne. :D Ven jest ne hodim, v lokale pit tudi ne.

Oblačil ne kupujem vsako leto, imam dva para čevljev, 10 lepših majic, gat in nogavic, dvojne hlače, dva svitra in debelejšo jakno. Ko talepša oblačila znucam ali dobijo kakšno luknjo jih potem nosim doma dokler povsem ne razpadejo. Ko razpadejo jih porabim za kose cunj za brisanje. S čevlji je ista zgodba, s tem, da jih včasih poflikam s silikonom in lepilom, če mi kaj ne tesni. Ko so luknje v njih večje so običajno še vedno dobri za okoli hiše v suhem vremenu. Tako, da grem mogoče 1x letno po čevlje, na dve leti po kake majice, spodnje perilo itd. Stvari ne mečem stran kar tako, če se le da popravim ali uporabim na kakšen drug način. Tudi avto zvozim do konca, dokler ni za na odpad.

Dopust preživim doma. Spim, berem, če je slabo vreme ali kaj delam zunaj ob lepem. Vedno je kaj. Televizije nimam. Imam pa internet. Poskušam čimveč prišparat pri elektriki in vodi. Žal plačam več brezveznih davkov in dajatev kot je porabljene vode ali elektrike (vode porabim za 2eur mesecno, plačam pa dodatnih 10 eur dajatev) ;((

Za vikende pa sprehod po gozdu, tek, pohod na bližnji hrib. To nič ne stane. Spotoma v sezoni naberem še kakšne gobe in divje sadje. Spet zastonj :D Pa razmišljam kje še kaj prišparat.

Občasno me srat prime, ko pomislim, da sem blizu polovice pričakovane življenjske dobe in da bom moral še enkrat toliko zgurat do smrti. Večino časa mi je pa fajn, ali vseeno ali pa ne razmišljam o tem. Tudi privarčevane cifre je lepo gledat, to te prav zasvoji. Pa ne izmišljujem si vsega tega, zares živim tako. Šparam brez cilja na maksimum. Želja nimam nobenih, čista nula. Tako, da razumem avtorja teme, ker se tudi mene lotijo včasih taki občutki kot njega. Samo pri meni naslednji moment zbledijo in nimam več želje zapravljat denar. Sem pa prepričan, da so občutki zapravljivcev precej, precej hujši.


tako je pravilno življenje. čim manj trošenja, čim več malih zmag in uspehov, ki te bolj izpolnijo kot vsi šopingi in trošenje keša.

folk se ne zaveda, da je večina postala potrošniški odvisnik, so navadni dopanimski džankiji na lovu po vedno novem šusu zapravljanja denarja, ki pa ne traja dolgo in moraš po vedno novo dozo. dokler ni prepozno in si samo še lahko pošlješ šus v čelo, ker te dopamin ne osrečuje več. realnost ljudi držav bogatih z nafto, ker jih država zalaga s kešem in nimajo čisto nič drugega od lajfa kot potrošništvo.

skratka potrošništvo je samo za narkomansko gamat, ovce ki so retardirane in samo za striženje...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

WC papirja ne rabis nosit, to lahko prebavo tako natreniras, da samo v sluzbi hodis na potrebo.
Lahko bi se tudi manj gibal, skenslal tek in hojo v hribe, posledicno manjsi vnos kalorij. Vec prisparas, kot na vodi, voda je poceni.

@neutronium
Druzabnih hobijev nimas oz. koliko hobijev si imel do sedaj? Plavanje, nogomet, kosarka, jahanje, plesni veceri, obrtne dejavnosti, ki se jih lahko sam naucis, loncarstvo, nic?
Si ze razmisljal o tem, da bi prekinil to zanko, ki jo zivis oz. zakaj jo sploh?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

DINAMIK ::

Upam,da se le hecate,ker to je za zjokat!

jest10 ::

kow je izjavil:

hamez66 je izjavil:

kow je izjavil:

feryz je izjavil:

Pa imam viška kakega pol milijona.


V cashu? Potem si financno nesposoben.


Finančno nesposoben ne pride do 500 jurjev prihranjenega, razen če jih podeduje ali mu jih kdo podari, ali pa ima precej sreče v življenju (neumen kmet z debelim krompirjem).


Morda zna generirirati kapital, ne zna pa z njim upravljati. Primer: tipicen obrtnik

Tipicen obrtnik ne ve nic o kapitalskih trgih, makroekonomiji ipd. Zna pa voditi firmo na dolocenem podrocju.
Ljudje imamo zelo razlicne skille.

Je pa tudi res, da ce si uspesen obrtnik, si lahko privoscis da imas kovcke denarja (pa naj bo se tako iracionalno), ker to ni tvoj glavni fokus.


Takim se večinoma preprosto ne da ukvarjati s tem. Zakaj bi se zajebaval z vlaganjem itd, da bi imel še več, če ima že sedaj preveč za svoje potrebe.

Kayzon ::

Glih poslusam nekaj na youtubu in sem se spomnil na to temo.

Your time on this planet is gift. You can always get back money,but you cant get back time.

alekskac ::

Kayzon je izjavil:

Your time on this planet is gift. You can always get back money,but you cant get back time.

To se mi zdi da ne drži čist. Denar je enak življenjska energija plus čas. Ko ti to enkrat scuzaš denar, ne moreš kar tako nazaj dobit, tko tvoja energija kot čas sta ti zelo omejena. Dovolj denarja ti kupi precej časa, če se prav obrneš. Meni še ni uspelo porabljenega denarja nazaj dobit, in s tem je šel tudi čas.

fur80 ::

gruntfürmich je izjavil:

neutronium je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Kako živite tisti, ki tako hudo šparate in se odrekate vsemu? Kako izgleda vaš dan, ko pridete iz službe domov? Kaj počnete v prostem času, da nič oz čim manj zapravite? Resno me zanima..


Doma me ni tudi po 12 h. Iz službe grem takoj domov. Ostane mi recimo še 12h, od tega 7h porabim za spanec, 1h recimo z vse kar je od higiene in podobnih potreb. Takoj, ko pridem domov si recimo malo spočijem, recimo max. 1 uro. Ostanejo še 3h. Če so dolgi dnevi pol postorim še kaj na vrtu, kosim okoli hiše itd. Ni mi do tega da bi te 3 h zapravil za trgovino. 1x mesečno nabavim osnovna živila, ki imajo dolg rok uporabe na sobni temperaturi ali jih lahko zmrznem. Kozmetiko, čistila, zobno pasto, nitko in podobno kupim enkrat letno vso preračunano zalogo. Odvisno od letnega časa kupim tedensko ali enkrat na dva tedna kaj od zelenjave, sadja. Pijem vodo doma. Sicer pa glavni obrok pojem v službi, grem na malico okoli 12h ali 13h in mi je to namesto kosila. Glede na to, da mi firma plača toplo malico ne zapravim niti centa dodatno. Na ta način se da prišparat pri hrani, pa še zrediš se ne. :D Ven jest ne hodim, v lokale pit tudi ne.

Oblačil ne kupujem vsako leto, imam dva para čevljev, 10 lepših majic, gat in nogavic, dvojne hlače, dva svitra in debelejšo jakno. Ko talepša oblačila znucam ali dobijo kakšno luknjo jih potem nosim doma dokler povsem ne razpadejo. Ko razpadejo jih porabim za kose cunj za brisanje. S čevlji je ista zgodba, s tem, da jih včasih poflikam s silikonom in lepilom, če mi kaj ne tesni. Ko so luknje v njih večje so običajno še vedno dobri za okoli hiše v suhem vremenu. Tako, da grem mogoče 1x letno po čevlje, na dve leti po kake majice, spodnje perilo itd. Stvari ne mečem stran kar tako, če se le da popravim ali uporabim na kakšen drug način. Tudi avto zvozim do konca, dokler ni za na odpad.

Dopust preživim doma. Spim, berem, če je slabo vreme ali kaj delam zunaj ob lepem. Vedno je kaj. Televizije nimam. Imam pa internet. Poskušam čimveč prišparat pri elektriki in vodi. Žal plačam več brezveznih davkov in dajatev kot je porabljene vode ali elektrike (vode porabim za 2eur mesecno, plačam pa dodatnih 10 eur dajatev) ;((

Za vikende pa sprehod po gozdu, tek, pohod na bližnji hrib. To nič ne stane. Spotoma v sezoni naberem še kakšne gobe in divje sadje. Spet zastonj :D Pa razmišljam kje še kaj prišparat.

Občasno me srat prime, ko pomislim, da sem blizu polovice pričakovane življenjske dobe in da bom moral še enkrat toliko zgurat do smrti. Večino časa mi je pa fajn, ali vseeno ali pa ne razmišljam o tem. Tudi privarčevane cifre je lepo gledat, to te prav zasvoji. Pa ne izmišljujem si vsega tega, zares živim tako. Šparam brez cilja na maksimum. Želja nimam nobenih, čista nula. Tako, da razumem avtorja teme, ker se tudi mene lotijo včasih taki občutki kot njega. Samo pri meni naslednji moment zbledijo in nimam več želje zapravljat denar. Sem pa prepričan, da so občutki zapravljivcev precej, precej hujši.


tako je pravilno življenje. čim manj trošenja, čim več malih zmag in uspehov, ki te bolj izpolnijo kot vsi šopingi in trošenje keša.

folk se ne zaveda, da je večina postala potrošniški odvisnik, so navadni dopanimski džankiji na lovu po vedno novem šusu zapravljanja denarja, ki pa ne traja dolgo in moraš po vedno novo dozo. dokler ni prepozno in si samo še lahko pošlješ šus v čelo, ker te dopamin ne osrečuje več. realnost ljudi držav bogatih z nafto, ker jih država zalaga s kešem in nimajo čisto nič drugega od lajfa kot potrošništvo.

skratka potrošništvo je samo za narkomansko gamat, ovce ki so retardirane in samo za striženje...


Ok, me pa zanima kaj predlagaš ti kak sistem? Kako bi kritik kapitalizma spremenili sistem, da bi bil boljši. In kateri sistem v preteklosti nam je dal več kot sedaj. Reči, da je sistem slab ni problem, da smo ovce tudi ne, s čim bi pa bilo treba to zamenjati, pa ne ve nihče, da bi nam bilo lepo in pravično teh nekaj 10 let na Zemlji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

alekskac ::

fur80 je izjavil:


Ok, me pa zanima kaj predlagaš ti kak sistem? Kako bi kritik kapitalizma spremenili sistem, da bi bil boljši. In kateri sistem v preteklosti nam je dal več kot sedaj. Reči, da je sistem slab ni problem, da smo ovce tudi ne, s čim bi pa bilo treba to zamenjati, pa ne ve nihče, da bi nam bilo lepo in pravično teh nekaj 10 let na Zemlji.


Nisem čisto gotov da je kapitalizem kriv. Saj ga imamo že nekaj časa. Takega potrošništva kot je danes pa vendar ne tako dolgo. V prvi polovici osemdesetih smo se preselili v Italijo iz jugoslavije (sem iz zdomske familije). Popolnoma različna režima, trošili pa niso v Italiji (kapializem) čisto nič več kot mi v Jugoslaviji (socijalizem). Celo obratno, imel sem v Jugi sošolca z Applom doma na mizi, v Italiji smo imeli enega v celi šoli, v istem letu. Šolskega Appla, doma ga ni imel noben. Spectrumov je bilo približno enako, le Commodore smo imeli v Italiji prej doma, ker jih je bilo v Jugi takrat še težko dobiti. Sošolci v Italiji so imeli enako kot mi mopede in bicikle, le da je bilo veliko več 125tk. Ker pri njih si delal le nekakšen CPP za 125 s 16 leti, pri nas pa izpit. Isto je s čolni, še danes v Italiji ni treba regisracije in izpita za vsako korito kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

fur80 ::

alekskac je izjavil:

fur80 je izjavil:


Ok, me pa zanima kaj predlagaš ti kak sistem? Kako bi kritik kapitalizma spremenili sistem, da bi bil boljši. In kateri sistem v preteklosti nam je dal več kot sedaj. Reči, da je sistem slab ni problem, da smo ovce tudi ne, s čim bi pa bilo treba to zamenjati, pa ne ve nihče, da bi nam bilo lepo in pravično teh nekaj 10 let na Zemlji.


Nisem čisto gotov da je kapitalizem kriv. Saj ga imamo že nekaj časa. Takega potrošništva kot je danes pa vendar ne tako dolgo. V prvi polovici osemdesetih smo se preselili v Italijo iz jugoslavije (sem iz zdomske familije). Popolnoma različna režima, trošili pa niso v Italiji (kapializem) čisto nič več kot mi v Jugoslaviji (socijalizem). Celo obratno, imel sem v Jugi sošolca z Applom doma na mizi, v Italiji smo imeli enega v celi šoli, v istem letu. Šolskega Appla, doma ga ni imel noben. Spectrumov je bilo približno enako, le Commodore smo imeli v Italiji prej doma, ker jih je bilo v Jugi takrat še težko dobiti. Sošolci v Italiji so imeli enako kot mi mopede in bicikle, le da je bilo veliko več 125tk. Ker pri njih si delal le nekakšen CPP za 125 s 16 leti, pri nas pa izpit. Isto je s čolni, še danes v Italiji ni treba regisracije in izpita za vsako korito kot pri nas.


Mi smo v 80 in 90 živeli tik ob avstrijski meji, zato smo hodili veliko gor po nakupih. Ko si v jugi primerjal jugoslovansko trgovino in ko si prišel v njihov Špar ob meji je kot, da bi bil na drugem planetu in se mi zdi, da se niso kaj veliko spremenili, razen, da so jih prestavili bljižje k nam. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

alekskac ::

Nisi trošil nič manj kot Avstrijci, ane. Smo šli pa v Avstrijo ali Italijo, otroci socijalizma. Pa si tam kupil česar doma nisi našel. Običajno je bilo tudi ceneje. Sem iz Ljubljane, v veleblagovnicah sicer ni prav dosti maknjkalo. Nama, Maksi, Metalka, Centromerkur so imeli robo pač pol leta kasneje kot v tujini. Le cena je bila 2x. V Plavi laguni je bila Levi's trgovina, a so ble kavbojke 3 krat dražje kot v Italiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

fur80 ::

alekskac je izjavil:

Nisi trošil nič manj kot Avstrijci, ane. Smo šli pa v Avstrijo ali Italijo, otroci socijalizma. Pa si tam kupil česar doma nisi našel. Običajno je bilo tudi ceneje.


hehe, veš kako je bilo, ko so nas policaji v Avstriji dobili na radar, je mami rekel policaj, jugoslovani kar pojdite naprej, ker tako nimate denarja. Škatlo legokock, si dobil 1x na leto, ker si šel zraven so lahko nesli več denarja čez mejo, za nagrado je bila pa ena kinderjajčka pa banana. :D Jaz mislim, da so si lahko takrat Avstrijci precej več privoščili kot mi. :D Ko so oni nosili adidas, fishbon,.. smo mi imeli gor tiste doma zašite šuškavke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

alekskac ::

fur80 je izjavil:

hehe, veš kako je bilo, ko so nas policaji v Avstriji dobili na radar, je mami rekel policaj, jugoslovani kar pojdite naprej, ker tako nimate denarja. Škatlo legokock, si dobil 1x na leto, ker si šel zraven so lahko nesli več denarja čez mejo, za nagrado je bila pa ena kinderjajčka pa banana. :D Jaz mislim, da so si lahko takrat precej več privoščili kot mi. :D

Lahko bi si, a si niso. Sem bil zraven, zadeva mi ni bila nikakršen šok opulizma. Bilo je približno enako. Veče mojih iz Juge je živelo v lastnih nepremičninah, kot V Italiji. V Italiji so imeli froci povprečno več cot. Z tehniko po domovih ni bilo bistvene razlike. Razlika je bila opazna pri avtomobilih, s tem da so tudi v italiji vozili pobuškane starine. Naši sosedje v Italiji so bili industrijalci, kapitalisti. Foter je imel fabriko, mati ni hodila v službo. Za froce furat in za v trgovino je imela navadno katrco. Fotr je imel neko mlao boljšo Lancio. Mis mo imeli v Jugi golfa in stoenko. Fotr in mat uslužbenca. Adidaske smo nosili tud v Jugi, saj so jih v Planiki šivali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

feryz ::

Vsak ima svoje videnje.
Meni je od mladosti ostalo v spominu, kako smo hodili na morje, še v jugi.
Par družin je šlo skupaj. Mulci smo imeli vsako jutro za nalogo, da smo šli z dvema karjolama v trgovino. Brez zajebancije. Na spisku je bilo par gajb pira, pol karjole kruha in mesa, krompir, sladkiši. Ko smo se privlekli iz trgovine, so se tastari glih zbudili in takoj zapalili ražnje in je bila cel dan veselica. Vseh 14 dni.
Na drugi strani ceste, so se parkirali Nemci in Avstrijci. Ponavadi so glevili kakšen kisel kruh, paštetke in konzerve, ki so jih privlekli s sabo od gor. V zelo majhnih količinah. Edino radensko so kupili v trgovini. Meni so se kar smilili, čeprav so se privlekli z tahudo bemfo. Ampak to je bilo pa tudi vse, za kar jim ni bilo škoda denarja.

fur80 ::

feryz je izjavil:

Vsak ima svoje videnje.
Meni je od mladosti ostalo v spominu, kako smo hodili na morje, še v jugi.
Par družin je šlo skupaj. Mulci smo imeli vsako jutro za nalogo, da smo šli z dvema karjolama v trgovino. Brez zajebancije. Na spisku je bilo par gajb pira, pol karjole kruha in mesa, krompir, sladkiši. Ko smo se privlekli iz trgovine, so se tastari glih zbudili in takoj zapalili ražnje in je bila cel dan veselica. Vseh 14 dni.
Na drugi strani ceste, so se parkirali Nemci in Avstrijci. Ponavadi so glevili kakšen kisel kruh, paštetke in konzerve, ki so jih privlekli s sabo od gor. V zelo majhnih količinah. Edino radensko so kupili v trgovini. Meni so se kar smilili, čeprav so se privlekli z tahudo bemfo. Ampak to je bilo pa tudi vse, za kar jim ni bilo škoda denarja.


Moraš vedeti, da so bili oni v kapitalizmu po ww2. Kaj pa sedaj naredi naš spodnji razred z novo benfo. Isto pije radensko, je pašteto, šteje kupončke, išče akcije in se namaka na Krku. Bogati tapravi Avstrijci, Dunajčani,... ne gredo na Hrvaško morje, mogoče edino spet spodnji delavni razred.
Oni so že takrat imeli kupončke in akcije, ko so nam trgovke še v zvezek pisale nakup in si plačal ko je bila plača, predhodnica kreditne vize.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

NuMaN ::

Saj imaš ljudi, ki so dejansko obogateli, pa gledajo za četrtinko na akciji.

Je razlika, če zgolj obogatiš, ali pa se rodiš s srebrno žlico v ustih.

Telbanc ::

Kva jokcate. Sem bil u Avstrija pred par dnevi. Kila krompirja 4 evre. 20 kolometrov od meje. Hiše so pol majnše od naših Titovih, ko za palčke.

Avte majo dost drage, v glavnem če delaš u Avstriji in živiš pr nas si car, drgač pa sirota. Za avstrijce smo mi težki frajerji.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

fur80 ::

Telbanc je izjavil:

Kva jokcate. Sem bil u Avstrija pred par dnevi. Kila krompirja 4 evre. 20 kolometrov od meje. Hiše so pol majnše od naših Titovih, ko za palčke.

Avte majo dost drage, v glavnem če delaš u Avstriji in živiš pr nas si car, drgač pa sirota. Za avstrijce smo mi težki frajerji.


Zakaj avstrijski delavski razred je pašteto na morju:

https://www.sreal.at/en/linz-upper-aust...

Sicer nekatere cene niti nisi pretirane, verjetno pa tam ne živiš z belci. :D
Tale je pa nora:
https://www.sreal.at/en/realty/964-3046...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Telbanc ::

Ni jasno, zakaj, sej so nepremičnine pr nas dražje. No, verjetno iz čistga veselja. Sam čez Gavrilovičevo pašteto jo ni. Ko smo že pr paštetah in nepremičninah. Tud paštete smo mel boljše, ne sam hiše.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

fur80 ::

Telbanc je izjavil:

Ni jasno, zakaj, sej so nepremičnine pr nas dražje.


Uf kje pa. Mogoče kaka elitna stanovanja v Ljubljani če primerjaš z njihovimi običajnimi, ampak elita v Avstriji je kak Salzburg, kitzbuhel,... ne pa geto na Dunaju. :D

Telbanc ::

Ne moreš zaj to primerjat še brez BDP oziroma kolk se gor zasluži. Poleg tega so cene elitnih stanovanj v Ljubljani nedosegljive za avtrijske smrtnike.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

fur80 ::

Telbanc je izjavil:

Ne moreš zaj to primerjat še brez BDP oziroma kolk se gor zasluži. Poleg tega so cene elitnih stanovanj v Ljubljani nedosegljive za avtrijske smrtnike.


Eno območje na Dunaju je za celo Ljubljano. ;) To je kot bi primerjal Ljubljano in Mursko Soboto. :D Kaj bo delal Avstrijec tukaj na selu v elitni soseski v Ljubljani. ČE bi bila zastonj ko je nebi vzel.
Moraš ločiti med Avstrijci in državljani ali prebivalci Avstrije. Pravega Avstrijca boš težko našel za pultom v Hoferju, kot čistilko, smetarja... Nazadnje se spomnim par let nazaj, da so imeli delavci zaposleni pri avstrijski firmi, ki so delali nek tunel čez 4000EUR. Bi moral vprašati koliko dobijo Turki v Karavankah,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

NekdoPach ::

OP je opisal nekaj čemur se reče "kopičenje" (angl. hoarding), med slovenci dokaj pogost pojav. Tovrstni posamezniki se težko ločijo od starih predmetov, češ "mogoče kdaj prav pride", in čez par let je garaža, podstrešje, lopa in izza hiše vse polno stare šare. OP je pač navezan na denar namesto predmetov. Psihologi so kopičenje opisali kot del obsesivno-kompulzivne motnje - v bistvu ni važno kako se mu reče in kam se ga predalčka, v ozadju so podobni travmatski dogodki ki uboge človeške možgane vržejo v neko patološko stanje iz katerega je težko ven, verjamem pa da se da, samo človek se mora iskreno poglobit vase.

Nenadzirano zbiranje in kopičenje stvari teoretiki navezanosti pojasnjujejo s tem, da človek s tako motnjo potrebo po navezanosti prenese z ljudi na nežive predmete; kopiči jih zato, da bi zapolnil primanjkljaj iz primarnih odnosov. To je tudi razlog, zakaj ob misli, da bi jih zavrgel, nastopi huda separacijska stiska.

Telbanc ::

fur80 je izjavil:

............
Eno območje na Dunaju je za celo Ljubljano. ;) To je kot bi primerjal Ljubljano in Mursko Soboto. :D Kaj bo delal Avstrijec tukaj na selu v elitni soseski v Ljubljani. ČE bi bila zastonj ko je nebi vzel....


Ne moreš primerjat Mursko Soboto in Ljubljano. V Ljubljani nimajo toplic, vprašanje če majo spodoben bazen.....Ljubljana ma sam državne službe in nič več. Brez tega bi bla Ljubljana ko mal večja Muska Sobota brez toplic in 5x manjšim gradom kot ga majo pri Matotu. Če razumeš, da ni pretežko zate? Poleg tega so zaj zajebali promet v Ljubljani do fundamenta..., tko da bo prebijanja po lokalnih cestah proti morju postalo čez kak mesec nacionalni šport.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

ananasexpr ::

m0LN4r je izjavil:

ananasexpr je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Kako živite tisti, ki tako hudo šparate in se odrekate vsemu? Kako izgleda vaš dan, ko pridete iz službe domov? Kaj počnete v prostem času, da nič oz čim manj zapravite? Resno me zanima..


fitnes, potem pa domov in gledanje videjev na youtube, glasba in cakanje na boljse case ko bo dovolj denarja na strani za svobodo. treba je biti mentalno mocan da to zmores ja, odbiti vse te zelje, ki so v glavi kaj bi vse rad dozivel, pa ne mores, ceprav bi lahko. Pomaga se si odstevas dneve in tedne koliko je se do cilja, vendar so sibki trenutki ko boli, ko vidis kake lepe slike in videje iz krajev, narave, ki bi jih rad obiskal.

Mi takim recemo, da si kot rastlina oz. samo eksistiras oz. zgnijes pocasi.
Nimate taksni bucket liste, preden vas pobere oz. zdravje zajebe?


Imam, ogromno stvari, predvsem potovanja trenutno. Ampak vse stane denar. Se to da bi rad cez poletje vsaj za 3 tedne na gorenjsko, ampak si recem da bom prevec zapravil (namestitve so drage). Pol ce se obiscem domace, spet rabim kaj kupit za obiske.
Trenutno si recem, da si bom raje privoscil, ko bom imel na racunu teh 150.000. Ampak je tezko ko se zavem da to pomeni da ne bom naslednji 2 in pol leti nic dozivel in videl, ceprav bi rad koncno bil spet v gorah.

Materialnih stvari ne rabim kupovat, imam vse kar rabim. Sem pa zavisten ljudem, ki so sposobni kar tako zagonit par sto evrov na enkrat za uzitek, tudi jaz bi rad bil tak, ampak vsem da bi se drug dan sekiral zaradi tega denarja.

Zadnja stvar za katero pa bi dajal denar pa so seks ali psihoterapija. Ni vecjega metanja denarja stran kot tole.

Zgodovina sprememb…

Telbanc ::

Torej nas trolaš.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

NuMaN ::

Pač hobi ki je zastonj ...

Telbanc ::

človek je socialno bitje. Brez socialnih stikov člevek prej ali slej zboli. Aludiram na zvezo in sex. Psihoterapija je za take, ki so že v stadiju, ko so samo sebi zadost, so že bolni. Torej apriori zavračaš obe možnosti, ki se kažejo kot rešitev situacije. Torej ti je mal dolgčas in se hecaš. Ok. ajde.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

ananasexpr ::

Telbanc je izjavil:

človek je socialno bitje. Brez socialnih stikov člevek prej ali slej zboli. Aludiram na zvezo in sex. Psihoterapija je za take, ki so že v stadiju, ko so samo sebi zadost, so že bolni. Torej apriori zavračaš obe možnosti, ki se kažejo kot rešitev situacije. Torej ti je mal dolgčas in se hecaš. Ok. ajde.


Ni nobeno trolanje. Vcasih je treba it cez tezke ali grde situacije, se cemu odreci, da prides do cilja. Seksa sem imel dovolj, sedaj pavziram v tej fazi varcevanja denarja, ko ne hodim ven, ker ce gres ven, zapravljas denar, ko spoznavas zenske (hoces ali noces). Zveze oz eno samo pa nocem, ker mam rad svobodo. Zenska tematika mi ne manjka, manjka pa mi narava, potovanje, dobra hrana...

val46 ::

Sem ti že povedal...ne trolaj in ne seri. Če bi ti to res manjkalo, bi si to tudi privoščil. S svojo plačo in denarjem katerega praviš da imaš, to ne bi bil problem.

Živiš v Sloveniji in maš narave dobesedno pred vrati hiše/stanovanja kolikor hočeš in je povečini zastonj, hrana ne bom rekel da je zastonj, ampak če si pa ne moreš ene pice na mesec privoščit, raje kot da gledaš po youtube, kako jo drugi jedo, zraven se ti pa sline cedijo, pa tudi ne vem če si ravno normalen. Glede potovanj pa...ja, tisto stane, jebat ga...tko pač je. Ampak, glede na to, da ti ne bi bilo težko dat par 100€ za letalsko karto, ti predlagam potovanje v kake bolj nepoznane turistične kraje/destinacije, kjer te razen letalske karte, ostalo ne bo dosti koštalo. Kak Vietnam, Kambodža, tudi Tajska, če ne greš ravno v največji turistični center ni draga. Pa se boš tam počutil kot bog.

Sam resno, daj, da prekinemo to, ali si ali nisi trol. V prvem postu si napisal, da imaš mesečno 1000€ stroškov. Pol pa, da razen 15€ za fitnes in 10€ za telefon, da ne zapraviš nič. Dej nam razloži kako in s čim zapraviš teh 1000€ vsak mesec? Ker mene bi na tvojem mestu bolj to bolelo, da morm vsak mesec porabit 1000€, nimam pa od tega nič! Torej? Kam gre ta denar?

c3p0 ::

Škrtaš se bi naučil sam speči pizzo, povečini boljšo kot v restavraciji, tako da trolla, ali pa je bolj leno neumne sorte.

Invictus ::

Kolesarjenje je drago, ker rekreativci kupujejo kolesa 5000+ EUR.

Se spomnim izjave brajkoviča, ko je imel tisto akcijo, Vozimo z Brajkovičem.

"Imel sem najslabše kolo"...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ananasexpr ::

val46 je izjavil:

Sem ti že povedal...ne trolaj in ne seri. Če bi ti to res manjkalo, bi si to tudi privoščil. S svojo plačo in denarjem katerega praviš da imaš, to ne bi bil problem.

Živiš v Sloveniji in maš narave dobesedno pred vrati hiše/stanovanja kolikor hočeš in je povečini zastonj, hrana ne bom rekel da je zastonj, ampak če si pa ne moreš ene pice na mesec privoščit, raje kot da gledaš po youtube, kako jo drugi jedo, zraven se ti pa sline cedijo, pa tudi ne vem če si ravno normalen. Glede potovanj pa...ja, tisto stane, jebat ga...tko pač je. Ampak, glede na to, da ti ne bi bilo težko dat par 100€ za letalsko karto, ti predlagam potovanje v kake bolj nepoznane turistične kraje/destinacije, kjer te razen letalske karte, ostalo ne bo dosti koštalo. Kak Vietnam, Kambodža, tudi Tajska, če ne greš ravno v največji turistični center ni draga. Pa se boš tam počutil kot bog.

Sam resno, daj, da prekinemo to, ali si ali nisi trol. V prvem postu si napisal, da imaš mesečno 1000€ stroškov. Pol pa, da razen 15€ za fitnes in 10€ za telefon, da ne zapraviš nič. Dej nam razloži kako in s čim zapraviš teh 1000€ vsak mesec? Ker mene bi na tvojem mestu bolj to bolelo, da morm vsak mesec porabit 1000€, nimam pa od tega nič! Torej? Kam gre ta denar?


sem v tujini, kje pa ne bi o tem. 600 najemnina, 300 hrana (fitnes je drag ce moras 5x na dan jest), 45 subvencioniran javni prevoz, 16 stvari za osebno nego, 15 frizer, 15 fitnes, 10 telefon

Slopek ::

Stari, dobil si dosti mnenj, zdaj pa marš zapravljat, al pa zgin nazaj delat. Pa praviš, da ti manjka narava, ki je praktično zastonj. Hrano in potovanja si pa nekam zatlači, če si ob denarju, ki ga imaš, tega ne privoščiš.
Lahko pa prideš nazaj v Slovenijo, saj bomo imeli referendum, ki bo mogoče rešil tudi vprašanje tistih, ki ne vejo kaj početi v življenju.

gruntfürmich ::

fur80 je izjavil:

Ok, me pa zanima kaj predlagaš ti kak sistem? Kako bi kritik kapitalizma spremenili sistem, da bi bil boljši.

najprej se moraš naučiti pojnov in pomenov in dojeti kaj pomenijo izrazi demokracija, svoboda, kapitalizem, potrošništvo, socialize, komunizem, fevdalizem...

ker mešaš kapitalizem s potrošništvom oz. z opranim folkom lačnim potrošništva.

feryz je izjavil:

Vsak ima svoje videnje.
Meni je od mladosti ostalo v spominu, kako smo hodili na morje, še v jugi.
Par družin je šlo skupaj. Mulci smo imeli vsako jutro za nalogo, da smo šli z dvema karjolama v trgovino. Brez zajebancije. Na spisku je bilo par gajb pira, pol karjole kruha in mesa, krompir, sladkiši. Ko smo se privlekli iz trgovine, so se tastari glih zbudili in takoj zapalili ražnje in je bila cel dan veselica. Vseh 14 dni.
Na drugi strani ceste, so se parkirali Nemci in Avstrijci. Ponavadi so glevili kakšen kisel kruh, paštetke in konzerve, ki so jih privlekli s sabo od gor. V zelo majhnih količinah. Edino radensko so kupili v trgovini. Meni so se kar smilili, čeprav so se privlekli z tahudo bemfo. Ampak to je bilo pa tudi vse, za kar jim ni bilo škoda denarja.

takšni pacienti ste zelo zanimivi, ko nekaj brezveze sklepate na podlagi lastne neumnosti. in tega je pri jugonostalgičnih slovenčkih preveč.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

alekskac ::

feryz je izjavil:

Vsak ima svoje videnje.
Meni je od mladosti ostalo v spominu, kako smo hodili na morje, še v jugi.
Par družin je šlo skupaj. Mulci smo imeli vsako jutro za nalogo, da smo šli z dvema karjolama v trgovino. Brez zajebancije. Na spisku je bilo par gajb pira, pol karjole kruha in mesa, krompir, sladkiši. Ko smo se privlekli iz trgovine, so se tastari glih zbudili in takoj zapalili ražnje in je bila cel dan veselica. Vseh 14 dni.
Na drugi strani ceste, so se parkirali Nemci in Avstrijci. Ponavadi so glevili kakšen kisel kruh, paštetke in konzerve, ki so jih privlekli s sabo od gor. V zelo majhnih količinah. Edino radensko so kupili v trgovini. Meni so se kar smilili, čeprav so se privlekli z tahudo bemfo. Ampak to je bilo pa tudi vse, za kar jim ni bilo škoda denarja.

To je brez zajebacije res, isti moj spomin iz Premanture. Dve vrsti pod nami bil en Švicarski par, pripeljala sta se s kabrioletom (ne vem kater, men kot frocu se je zdel hud avto). Pri nas je letela roba v kilah na roštilj, onadva sta zvečer kuhala juhco iz vrečke, zjutraj pa čaj in kruh z marmelado. Za kosilo pa ligeštul in kisla voda ...

alekskac ::

gruntfürmich je izjavil:


takšni pacienti ste zelo zanimivi, ko nekaj brezveze sklepate na podlagi lastne neumnosti. in tega je pri jugonostalgičnih slovenčkih preveč.

Pacijent si očitno sam, če si nisi bil sposoben organizirat spodobnih počitnic med jugo, ne krivit drugih.

gruntfürmich ::

razumem da je bil in še je za vas višek leta roštiljanje v kempu na hrvatiji, ampak da po tem sodiš druge pa si navaden jugonostalgični bolnik.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

alekskac ::

Vsaj na domobransko prisego nas ne vleče ...

undertacker ::

Sicer ne komentiram kaj dosti na slo-tech, sam 1000€ z vsemi stroški to pomeni z hrano skupaj, sedaj je vprašanje al živi še pri ta starih al pa v najemu.

ananasexpr ::

undertacker je izjavil:

Sicer ne komentiram kaj dosti na slo-tech, sam 1000€ z vsemi stroški to pomeni z hrano skupaj, sedaj je vprašanje al živi še pri ta starih al pa v najemu.


v najemu, pa stanovanja nimam namena kupovati, ker ne mislim zivet za celo zivljenje v istem kraju, ampak bi cez par let rad mogoce v kak kraj, kjer je celo leto lepo vreme, ko bom mel obcutek da imam dovolj privarcevano.

Slopek ::

undertacker je izjavil:

Sicer ne komentiram kaj dosti na slo-tech, sam 1000EUR z vsemi stroški to pomeni z hrano skupaj, sedaj je vprašanje al živi še pri ta starih al pa v najemu.


"sem v tujini, kje pa ne bi o tem. 600 najemnina, 300 hrana (fitnes je drag ce moras 5x na dan jest), 45 subvencioniran javni prevoz, 16 stvari za osebno nego, 15 frizer, 15 fitnes, 10 telefon"

Ampak tebi ne bo pomagal noben forum. Nekaj denarja bo potrebno porabiti za tvoje zdravje. Če ne zdaj, pa takrat, ko boš "dosegel cilj". Svetujem, da se zacneš zdraviti zdaj, ker bo to tvoja najboljša naložba v prihodnost.
Si očitno resno bolan in z leti ti bo samo slabše. Toliko, da boš na koncu vse dal za zdravnike. Mogoče boš pa imel srečo in postaneš popolnoma nor, inštitucije imamo, tako da, srečno v življenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

NuMaN ::

Prej bo kamela stopila skozi šivankino uho, kot bo bogataš prišel v nebeško kraljestvo.

- by Đizs

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

brett ::

undertacker je izjavil:

Sicer ne komentiram kaj dosti na slo-tech, sam 1000€ z vsemi stroški to pomeni z hrano skupaj, sedaj je vprašanje al živi še pri ta starih al pa v najemu.


V zadnjem dopisu je končno napisal, da je v tujini - najbrž Avstrija, Švica, Nemčija.
To spremeni dojemanje same teme in kaj s 2900€ cekini v teh državah; sploh npr. v Švici ni ta dohodek nič posebnega.
Da ne gre na noben izlet v tej deželi in ima samo mesečno vozovnico, pomeni, da živi v večjem mestu, ki ga ne zapusti. Za to bi moral imeti avto - stroški. Javni prevoz pa vzame dosti časa, če želiš res nekam na deželo - prestopnja. Koliko so cene, pa ne vem. Švica npr. ni ravno poceni. Vseeno pa bi lahko parX na leto šel s takim prevzom + nahrbtnik v kak kamp, gore, itd. Ali pa štop. Ali pa se pridružil kaki skupini, itd., itd.

In če je cilj v naslednjih 2,5 leta priti na 150k€...malo modificiraj plan: daj 150k€ na okrogla 3 leta npr. Razliko € pa porabi za tisto kar najbolj pogrešaš. Kaj pa je pol leta. Mine ko šus! Ker trenutno si v stanju vegetiranja - kot raslina. najboljša leta pa bežijo. Ko boš star, se boš pa "tolkel" po glavi. 1x se ŽIVI in ne samo živi.
Če pa ne moreš preko sebe, potem pa je res čas za strokovno pomoč, preden bo prepozno!
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako mladi preživijo (te) mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21719713 (9123) endelin
»

koliko daste na mesec na stran (varcevanje)? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35832872 (20168) bobby
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691119035 (101916) Mato989

Več podobnih tem