» »

Banka - posojilo denarja

Banka - posojilo denarja

GrimReaper3 ::

Backstory:
Prejšnji teden sem imel servis avta. In glej ga šok, me pokliče in pravi da so zadnje zavore povsem zanič, čeprav se je sam 3 leta nazaj odločil, da mi menja samo ploščice, čeprav so bili že takrat diski na pol zanič. Ampak dobro, saj cenovno je bilo to res najceneje. Čeprav bi samo pri tem servisu dal 350EUR namesto 700EUR (samo za svečke mi je računal 100EUR, še svoje olje sem imel, drugače bi bilo 800EUR), če bi šel k lokalcu in ne na uradni servis. Če bi šel že 3 leta nazaj, pa sedaj sploh ne bi imel problemov.

No in si rečem, saj sem v Kranju, imajo ja eno največjih bank na Gorenjskem, ni vrag da ne bi dobil 700EUR še isti dan.
Pridem tja, razložim moj problem in vprašam za moje opcije. Na mojo žalost sta opciji dejansko samo 2, ki sem ju že poznal, ali limit ali hitri kredit katerega dobiš šele čez 3 dni in tako sedaj ni prišel v poštev, niti mu tako ne morem reči hitri.
Problem bi bil, če bi že imel limit in obenem še do konca porabljenega. Sem ga že dostikrat dal in spet ukinil, čeprav za servis avta pa pride kar prav.

V glavnem, ni mi jasno kako ne obstaja opcija hitrega posojila?. To bi morala biti glavna ponudba banke, jaz rabim denar, oni mi ga dajo, obenem dobijo še obresti, win-win situacija.

Limit sem dobil potem šele ob 16:30, tako da sem moral nekaj zmutiti še na servisu. Pridem do servisnega svetovalca ali kako se mu že reče, razložim problem, reče naj grem do šaltarja. Tam enako razložim, ta mi pravi naj grem do svetovalca, ker mi lahko on ponudi samo kredit, tako da sva šla skupaj nazaj. No potem pa kar naenkrat ni bilo več problema, na računu pokaže TRR in sklicno številko, pravi da lahko nakažem popoldne, in je bilo to to.
Ma zakaj že takoj ni dal te opcije, res vedno je treba komplicirati za brezveze. Kot da sem prvi prišel na servis brez denarja, že 12 let nazaj vem da sem moral hoditi do pošte za povečanje limita.
Itak pa tukaj ne hodim več, ker kvaliteta storitve ni bila nič boljša, blato na notranjem pragu, tepihu in na levi sprednji gumi ter 1cm praska pri ventilčku na vsaki feltni, tega mi ne stori niti lokalni majster, ki je 2x cenejši.

Pa še nekaj, vsakemu kateremu praviš da ne moreš plačat, pravi da lahko s kartico. Ja res, saj smo v SLO kjer so plače povečini 900-1200EUR neto, iz kje naj potegnem denar? Tudi če bi imel več denarja (no saj ga imam), ga ne bi imel kar na TRR, ampak vezanega. Res pa da 1000-2000EUR je kar dobro imeti na TRR, ker je pač eno redkih likvidnih sredstev.
  • zaklenil: bluefish ()

OutOfTheBox ::

Sicer razumem da ima vsak svojo situacijo, ampak a nimate denarnih rezerv točno za take primere? Na strani vsaj 1000EUR (pa še to je drobiž, ampak ajd), če SLUČAJNO pride kaj vmes. Kaj se zgodi če se ti še pralni stroj pokvari tisti mesec?

Res pa da 1000-2000EUR je kar dobro imeti na TRR,


Dobro? NUJNO je.

In a to vežeš vsak mesec takoj ko dobiš plačo in poravnaš tekoče stroške? Od plače ne ostane 100, 200, 300EUR?

Zgodovina sprememb…

Baja ::

V glavnem, ni mi jasno kako ne obstaja opcija hitrega posojila?. To bi morala biti glavna ponudba banke, jaz rabim denar, oni mi ga dajo, obenem dobijo še obresti, win-win situacija.


seveda obstaja, ne samo da posodijo, podarijo ti ga. moras pa zraven pripeljati kakega pogajalca. g. Colt ali pa ga. Beretta mi padeta na pamet.

Vuli ::

kartico z obročnim odplačevanjem si uštimi, tam dobiš min 1000€ bp.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Utk ::

Človek, ti delaš samo za ta avto, po 10ih letih se pa izkaže da še za avto nimaš.
Kaj zaboga je narobe s tabo?
Pa kaj zaboga imaa veze menjava ploščic leta 2021 z diski leta 2024?

IL_DIAVOLO ::

Ko živiš izven svojih zmoznosti in si naenkrat v kreditu v obročem placevanju za zavarovanje, gume itak vzames na leanpay-u, avto pa itak vbl kreditu. In plačuješ 500€ samo zato da ti ga ne zarubijo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Depozit - katera banka ima najvišje obresti? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
722150372 (13430) kombinezon
»

Ležarina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10616669 (4877) Jerry000
»

Solidarni porok (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
726970 (4476) Mato989
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330110415 (29265) Vetrpiha

Več podobnih tem