» »

NLB Pay - sumljivo bezanje za posodobitev telefonske številke

NLB Pay - sumljivo bezanje za posodobitev telefonske številke

Raindancer ::

Pozdravljeni, eno vprašanje. Kot že povedano v naslovu, me danes nekdo prek SMS kliče, naj za uporabo aplikacije NLB Pay posodobimo ali potrdimo svojo telefonsko številko.

Sumljivo se mi zdi ker a) nisem klient te banke in b) najprej zahtevajo potrditev prek linka https://shorturl.at/mqswD ter potem, ker ni odziva z moje strani razen blokiranja številke, kar direktno hruljenje za posodobitev telefonske številke na https://preverjanje-si.vip. SMS poslan z 051 80 27 12 in 051 75 12 04.

Prosim za odgovor, kaj narediti naprej. Trenutno so številke blokirane, ali je potrebno še kaj storiti, da bodo podatki varni?

Hvala za odgovore in lep pozdrav,

Raindancer

lolipop2 ::

Spam. Že short url je red alert, takoj!

feryz ::

Resno še obstajajo ljudje, ki sprašujejo take oslarije?

Kripto mesi ::

Kako pa izgleda klic preko SMS?

Daniel ::

Jaz sem danes zjutraj najprej dobil tale NLB spam, ob 10.55 klic iz 031 773 464, verjetno kripto scam, ker štartajo v srbohrvaščini, je pa vprašanje kje dobijo ime, da ga povežejo s številko. Sem jo odjebal in ji vrgel dol, v roku par sekund klic iz +43 650 5235433, se nisem javil, takoj nato še en klic iz iste številke in nato še iz +43 664 9737145. Številke so zelo verjetno tako ali tako spoofane in posledično neuporabne za policijo ampak zanimivo koliko te golazni se je razširilo na balkanu. Sedaj torej nismo več tarča zgolj indijcev in nigerijcev ampak tudi govna iz dna balkanskega bazena, nesposobnega, da bi denar zaslužili na pošten način in pač nategujejo ostale prebivalce balkana. Policija pa je ob vsem tem povsem nemočna ker se je proti temu nemogoče boriti.

mihagr ::

Vse lepo in prav, ampak me vseeno čudi odziv Raindancer-ja, oziroma njegova zaskrbljenost, ker v
prvem stavku že pove "... ker a) nisem klient te banke"!

Nikonja ::

...in pol pa se sprašujete kako nategnejo navaden folk, če nekdo na Slo-techu sprašuje tako OČITNE stvari!

Samael ::

No, saj sprašuje že, ampak dajmo, ne spregledati, da je sicer glede na napisano verjetno odreagiral pravilno.

@Raindancer, ja če še nisi zbrisal smja, pa poleg blokirane cifre izbriši še to in pozabi na zadevo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Jusk ::

Jaz sem v zadnjih treh mesecih dobil že okoli 10 takih smsov od "NLBja",nimaš kaj,blokiraš številko in čao

MIHAc27 ::

Ne pričakujem nobenga paketa, ampak ravno sem dobil sms, da se logiram v pošto, da mi ga dostavijo...... ziher mi je teta iz Amerike kaj poslala.

Saj Rain niti nima tako neumnega vprašanja... kaj naj naredi, da bo varen: ne odgovarjat, ne klikat povezav. Drugega kot ignorirat in blokirat cifre niti ne moreš

Daniel ::

No včeraj dopoldan me je že nek drug pizdun klical, da sem kao blokiran. Sem ga samo poslal v ku**c in vrgel dol. Seveda sta takoj sledila še dva dodatna klica na katera se nisem javil. To ziher nategnejo še in še ljudi s tem spamom. Golazen nesposobna preživeti s poštenim delom.

paradajzos ::

Za tovrstno golazen bi morala biti zakonsko predpisana smrtna kazen. In sankcije vključno z oboroženo intervencijo za države, ki jih ščitijo.
Drugače pa - spam se blokira in ignorira.

Zgodovina sprememb…

joez7 ::

SCAM ni eneko kot spam

paradajzos ::

Večina spama, ki pride recimo v moj mailbox, je dobesedno scam. In tudi način je isti - pošiljanje ogromnih količin sporočil in upanje, da se kaj prime.

MIHAc27 ::

Daniel je izjavil:

No včeraj dopoldan me je že nek drug pizdun klical, da sem kao blokiran. Sem ga samo poslal v ku**c in vrgel dol. Seveda sta takoj sledila še dva dodatna klica na katera se nisem javil. To ziher nategnejo še in še ljudi s tem spamom. Golazen nesposobna preživeti s poštenim delom.

Indijc? Slovenc sa naglasom?

Lej država ni oškodovana, samo posamezniki, zato se to ne preganja prav na veliko. Je lažje lovit prehitre prekrškarje, oni kar sami do policajev pridejo :P

paradajzos ::

MIHAc27 je izjavil:

Daniel je izjavil:

No včeraj dopoldan me je že nek drug pizdun klical, da sem kao blokiran. Sem ga samo poslal v ku**c in vrgel dol. Seveda sta takoj sledila še dva dodatna klica na katera se nisem javil. To ziher nategnejo še in še ljudi s tem spamom. Golazen nesposobna preživeti s poštenim delom.

Indijc? Slovenc sa naglasom?

Lej država ni oškodovana, samo posamezniki, zato se to ne preganja prav na veliko. Je lažje lovit prehitre prekrškarje, oni kar sami do policajev pridejo :P

Država smo ljudje, ki v njej živimo. Brez ljudi ni države. Danes so nategnili Franclja upokojenca, jutri lahko Goloba… Oh wait, a niso njega lani ali predlani…?