» »

PowerShell

PowerShell

l0g1t3ch ::

Pozna kdo kak dobr tutorial/šnelkurs za PowerShell.
Sicer imam za sabo kr nekaj programiranja ampak po enem dnevu gledanja v powershell skripte se mi zdi da ima en kup čudnosti.

popster ::

http://www.powershellpro.com/powershell...
sicer chekiraj youtube, ma gor ponavadi tutoriale vseh vrst.

l0g1t3ch ::

Hvala.

modicr ::

BTW, izšla je beta verzija PowerShell 3.0, ki deluje tudi na starejših Windows Server 2008 (NT 6.0)
http://www.microsoft.com/download/en/de...
(c) nisem patentiran

noraguta ::

kr fajn zgleda zaenkrat, sploh workflowi
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

brodul ::

Mene zanima, kdo PowerShell uporabljapri vsakdanjem, delu ter koliko je uporaben.
Sam sem linuxas vendar mam doma nekaj Windowsov pa me zanima, ce si mi splaca pogledat PowerShell.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

Maximus ::

Uporaben je toliko kolikor ga potrebuješ :)

Jaz in še nekaj mojih sodelavcev ga uporabljamo za avtomatizacijo kakih procesov ali pa, da nam olajša kako delo.

RMazi ::

Uporabljam ga dnevno. Predvsem za ponavlajoča se opravila tudi v mešanem okolju win/unx
Powershell je zamenjava za cmd, torej ga bo moral znat vsak Windows administrator. Nekatere reči se že zdaj ne dajo naredit brez njega.

noraguta ::

uporaben je tolk kt si ga pripravljen uporabljat. učasi je boljš fsi(f# interactive) ponucat drugič če je že narejen pa cmd skripto, sam sem mel tud homebreed verzijo nemerlisha hostanga v PS, ker ti enostavno PS ponuja kar solidno infrastrukturo. pa odvisno od situacije sicer nudi kvantitativni preskok, kar se v bashu pa cmd ni dalo naredit se tu včasih da skup skrpat, ker ne tokaniziraš podatkov v cevovodih med cmdleti - programi vsakič znova.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Realovc10 ::

Pozdravljeni,

Napisal sem PowerShell skripto, ki mi določene datoteke naloži na FTP server. Zanima me samo, kako bi sedaj dopolnil skripto, da bi se mi ta zagnala vsake 30 min?

#we specify the directory where all files that we want to upload  
$Dir="C:/Test"    
 
#ftp server 
$ftp = "ftp://ftp.test.si/Test/" 
$user = "test" 
$pass = "test123"  
 
$webclient = New-Object System.Net.WebClient 
 
$webclient.Credentials = New-Object System.Net.NetworkCredential($user,$pass)  
 
#list every sql server trace file 
foreach($item in (dir $Dir "*.mdb")){ 
    "Uploading $item..." 
    $uri = New-Object System.Uri($ftp+$item.Name) 
    $webclient.UploadFile($uri, $item.FullName) 
 } 

darkolord ::

Dodaj jo v task scheduler.

Realovc10 ::

OK ql. Sem imel tudi to v mislih :D

Hvala

puncka ::

Kratko vprašanje, ki (verjetno) terja malo več časa za odgovor :) Kako s pomočjo powershella najti nek določen komentar v datoteki? Naslednji korak bi bil, točno ta del besedila zamenjati tako, da se odstranijo znaki za komentar? Mislim, da bi šlo v kateremkoli drugem jeziku, ampak powershel ...

Sql file (input):
/*
komentar = "vsebina"
komentar2 = "vsebina2"
*/


Sql file (output):
komentar = "vsebina"
komentar2 = "vsebina2"

m1h4 ::

mi lahko kdo pomaga prosim, imam skripto za preverjanje imena dveh file-ov in sicer želim za datoteko z imenom z_24214_1_123123 preveriti če obstaja datoteko z imenom g_24214_1_. Datoteki imata skupni del, 24214_1, če za datoteko z imenom z_24214_1_123123, ne obstaja datoteka, ki se začne z imenom g..., potem izpiše z_24214_1_123123.

hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 bo dobil bash! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11446584 (38851) Jst
»

Batch skripta za brisanje map, starejših od X dni

Oddelek: Operacijski sistemi
5760 (695) krneki0001
»

Kako restartat proces?

Oddelek: Programiranje
393515 (3067) k4vz0024
»

Scripta ki na vsake toliko časa odpre spletno strano

Oddelek: Programiranje
243268 (2200) blackbfm
»

[bat datoteke] Trenutni datum in ura

Oddelek: Programiranje
112362 (2119) darkolord

Več podobnih tem