» »

Nakup prvega vozila. Na kaj paziti?

Nakup prvega vozila. Na kaj paziti?

xx23 ::

Nameravam kupiti prvi avto, rabljen, čim bolj poceni. Sem pogledal malo avto.net, ampak me zanima, na kaj paziti pri teh oglasih.

Je kak znesek, pod katerim se sploh ne splača gledat oglasov. Ali letnica ali št. kilometrov? Zasebni prodajalci ali avtohiše?

Rad bi kupil nek avto čim bolj ugodno, ki bo zdržal vsaj 2 ali 3 leta. V službo grem peš, tudi trgovino in ostalo imam zelo blizu, tako da se veliko kilometrov ne bo nabralo. Predvsem čez vikende bo v uporabi, vožnja do hribov in drugi izleti.

Dejv ::

Zdravo,

avtonet je ratal leglo preprodajalcev, kjer na veliko uvažajo avtomobile s tujine z velik km in prevrtijo nazaj ipd, ne rečem da vsi ampak velika večina. Takih bi se izogibal. Najbolje ti je kupiti avto od nekega znanca, po možnosti da ima servisno, veš vsaj približno kako je bilo servisirano vozilo. Lahko je avto tudi mlajši letnik, samo če je zanemarjen boš z njim imel več stroška kot koristi. Če kupuješ od XY osebe ali avtohiše pa s sabo vzemi avtomehanika, da ti detaljno pregleda avto (da na kanal ipd). Kar se tiče cene ne vem, sam nisi navedel do kolko greš. Če misliš veliko u hribe rabiš mal močnejši avto, mogoče dizla z turbino. imaš kake top3 avte v mislih?

hojnikb ::

vzami kakega majstra zram da precekira u nulo
izogibaj se premium znamk
ne glej kilometrov, glej ohranjenost in servisno zgodovino
kupi privat, avtohisa bo nateg v 99%
obvezno bencinarja

aja pa mej na strani se za en taksen avto kesa da bos vse pofixal.
#brezpodpisa

eric_cartman ::

Z Renault Cliom ne moreš falit. Vsaj ne če gledaš poceni in bi se rad ugodno in zanesljivo peljal.

hojnikb ::

Dejv je izjavil:

Zdravo,

avtonet je ratal leglo preprodajalcev, kjer na veliko uvažajo avtomobile s tujine z velik km in prevrtijo nazaj ipd, ne rečem da vsi ampak velika večina. Takih bi se izogibal. Najbolje ti je kupiti avto od nekega znanca, po možnosti da ima servisno, veš vsaj približno kako je bilo servisirano vozilo. Lahko je avto tudi mlajši letnik, samo če je zanemarjen boš z njim imel več stroška kot koristi. Če kupuješ od XY osebe ali avtohiše pa s sabo vzemi avtomehanika, da ti detaljno pregleda avto (da na kanal ipd). Kar se tiče cene ne vem, sam nisi navedel do kolko greš. Če misliš veliko u hribe rabiš mal močnejši avto, mogoče dizla z turbino. imaš kake top3 avte v mislih?

bo sla pa turbina ali kaksen drazji del, pa v jok in na drevo.
#brezpodpisa

Dejv ::

hojnikb je izjavil:

Dejv je izjavil:

Zdravo,

avtonet je ratal leglo preprodajalcev, kjer na veliko uvažajo avtomobile s tujine z velik km in prevrtijo nazaj ipd, ne rečem da vsi ampak velika večina. Takih bi se izogibal. Najbolje ti je kupiti avto od nekega znanca, po možnosti da ima servisno, veš vsaj približno kako je bilo servisirano vozilo. Lahko je avto tudi mlajši letnik, samo če je zanemarjen boš z njim imel več stroška kot koristi. Če kupuješ od XY osebe ali avtohiše pa s sabo vzemi avtomehanika, da ti detaljno pregleda avto (da na kanal ipd). Kar se tiče cene ne vem, sam nisi navedel do kolko greš. Če misliš veliko u hribe rabiš mal močnejši avto, mogoče dizla z turbino. imaš kake top3 avte v mislih?

bo sla pa turbina ali kaksen drazji del, pa v jok in na drevo.

toj tudi res, glede na to ker gre v hribe, sam dosti po tem terenu vozim pa mi je tdi zakon. ja idealno je bencinar brez turbine se strinjam :)

hojnikb ::

tut z 1.2 cliotom bo prsu v hrib, ce bo sila :)
#brezpodpisa

Dejv ::

hojnikb je izjavil:

tut z 1.2 cliotom bo prsu v hrib, ce bo sila :)

bo bo, počas se daleč pride :))

drugače pa da še omenim, s prijateljem sva pred kakim letom v Kranju iskala avto, po raznih avtohišah. V eni izmed njih sem se pošteno razočaral, prodajali so puntota 2009 letnik, na sebi pa je imel gume 2007. Tak da tud na take detajle pazte, glejte DOT od gum. Da ne omenim izraza na licu ko sem to omenil prodajalcu, se obrnil in odšel. bodte previdni pa posvetite se detajlom.

sift ::

kamor greš, nateg. dost pazi

xx23 ::

Dejv je izjavil:

Kar se tiče cene ne vem, sam nisi navedel do kolko greš. Če misliš veliko u hribe rabiš mal močnejši avto, mogoče dizla z turbino. imaš kake top3 avte v mislih?


Nimam nič konkretnega še v mislih. Se niti še ne mudi tako zelo, do gorniške sezone v Alpah je še nekaj mesecev.

Glede hribov sem mislil predvsem do teh glavnih izhodišč za naše gore, niso to neke divje ceste. Če pride na Vršič, bo dost dober.

Glede cene sem mislu nekje do 2.000. Raje manj kot več, da ne bo preveč škode, če hitro crkne. Pa potem čez 3 leta kak večji nakup, ko bom mel več našparanega.

Opkow ::

Glede na to, da se ne bos veliko vozil, si mogoce pomislil, da bi se bolj splacalo najeti avto? Ali pa avant2Go variante?

Dejv ::

Za ta denar lahko dobiš Megana 2006 bencinarja (faceliftan), malo več prostora od zgoraj omenjenaga Cliota. Za prvi avto bo super, poznam nekaj ljudi, ki ga imajo in ga pohvalijo.

AapocalypseE ::

Zgodovina sprememb…

cegu ::

Jaz sem mel tako srečo z avtomobilom. Ford Focus L.2000 6 let nazaj, na števcu 30.000km (če je bilo res, ne vem). Kupil za 2-3 leta, 2750EUR

Sedaj je na 195.000, stroški minimalni, deluje izvrstno. Heca ga rja, vsako leto ga moram šmirglati in pobarvati tam kjer rjavi, prednje luči gloncam z zobno pasto, da gredo čez tehničnega (ker se v enem letu obarvajo na rumeno), menjal sem zajlo, celoten avspuh, en zglob in pred kratkim je servo začel izgubljati moč - pri senzorju je začela puščati servo tekočina, tako da sva z mehankarjom senzor zamenjala s šraufom (lučka mi tako ali tako že zdaj ni zagorela).

Iskal sem ga 3 mesece, je bil tretji Focus ki sem ga šel gledat, ostala dva nista bila vredna. Sam sicer nisem videl, ampak kolega pa je takoj videl vse vdrtine in praske in videl da je bil večkrat zaleten in popravljen; eden celo štukan z dveh avtomobilov. Rezervne dele kupujem preko e-bay.de z Nemčije, do 3x ceneje.

Mislim da bo še zdržal kar nekaj časa, le zadnje bremze so na boben in vijaki prerjaveti, tako da tam ne pipam.

Tako kot pravi hojnikb - glej ohranjenost, servisno zgodobino (uradno ali neuradno) - vprašaj kaj je bilo že zamenjano. Če bo rekel da nič in da vse špila, potem bo to najbrž čakalo tebe :)

Heavy ::

Dejv je izjavil:

V eni izmed njih sem se pošteno razočaral, prodajali so puntota 2009 letnik, na sebi pa je imel gume 2007. Tak da tud na take detajle pazte, glejte DOT od gum. Da ne omenim izraza na licu ko sem to omenil prodajalcu, se obrnil in odšel. bodte previdni pa posvetite se detajlom.



Ni pa nujno - nekateri zvozijo gume do konca preden prodajo. Možno da v avtohiši premontirajo neke 'rezervne' gume, da je avto za silo spraven. Lahko so tudi par let počivale v skladišču. Pri avtih je isto. Včasih datum izdelave odstopa tudi za kakšno leto od datuma prodaje/prve registracije.

Sicer pa se lahko že pri novemu avtu lahko nategneš. Od rjavenja Kie v prvem letu, do težav z elektroniko pri VW - in na popravilu ne upoštevajo garancije, ker menjalnik ne spada po pravilih v pogonski sklop in ne dobi 5 let garancije.


Imaš pa na youtubu veliko vidjotov kako pregledati rabljeno vozilo. Humble mechanic, Chrisfix... celo sezname dobiš za natisnit, ko greš skozi pregled avtomobila. Pomaga tudi, če se pozanimaš katere znane probleme je imel ogledan avto, avto priklopiš na računalnik (bluetooth adapter - app na telefonu za branje diagnostičnih kod), ter seveda lahko pelješ mehanika z seboj proti plačilu oz. avto pelješ do AMZS da ga pregledajo pred prodajo.
#TeamFelix


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skoda octavia 1.0 tsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7119619 (5018) jest10
»

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35881466 (50552) hojnikb
»

Nakup rabljenega avtomobila

Oddelek: Na cesti
122388 (1558) anketar
»

Avto: popravilo ali menjava? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21945487 (40963) D3m

Več podobnih tem