» »

Telemach EON

Telemach EON

Temo vidijo: vsi
««
49 / 50
»»

zavajon ::

Po ceniku stane menjava paketa 4,99€. Seveda to velja, če nimaš vezave, sicer pa boš plačal predčasno prekinitev vezave.

darck ::

clip je izjavil:

Mene pa zanima, saj nikjer prav ne najdem, kakšni so stroški ob prehodu na nižji paket, npr iz Eon Premium na Eon Full?
Menda ni poceni.

lp



Kakšni stroški misliš saj menda je zastonj prestop iz enega paketa v drugi saj tako je vspovsod. Sama mesečna naročnina pa je razlika 5 Eur pri samo TV paketu 31,90 Eur ali 35,90 Eur. Pri paketu kjer je pa TV+Internet+telefon pa je razlikaEON FULL 53,90 eur proti EON PREMIUM 67,90 eur .
Evo tukaj na povezavi imaš prikazano kako izgleda kateri paket https://telemach.si/eon/eon-paketi

yettevette ::

Na Google Chromecast 4 with Google TV sem namestil aplikacijo EON TV, pa me zanima, ali jo glasovno upravljanje deluje? Vedno ko sem v aplikaciji in pritsnem na gumb za Google Assistant, mi išče samo po aplikacijah in ne po EON TV. Npr., če rečem MTV, mi bo Google ponudil YouTube videe od MTVja in ne bo prestavil na MTV program.

Zanima me, ali je komu uspelo to popraviti?

MrStein ::

So kaki standardni nasveti za EON box?

Jaz sem recimo screen size dal iz 95% na 100% ("Zoom out" se reče v meniju), da vidim celo TV oddajo.

Zanimivost: TV pri predvajanju filmov ne preklopi iz "General" načina v "Cinema", čeprav je nastavitev "Auto". Gre za Sony generacije W...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Se da nastaviti, da pri predvajanju radija gre čez nekaj minut v screen saver (po možnosti na totalni OFF).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

misek ::

Morda kdo ve kaj pomeni pri EON-u napaka C1000?

MrStein ::

Se da nastaviti, da lahko s vpisom številke preklopi na katerikoli program?

Trenutno lahko le v izbrani skupini.

Torej, izberem TV / Dokumentarni / History Chanel. Potem pa vtipkam 001 da bi preklopil na SLO1, ampak ne gre. Moram spet v meni in izbrati TV / Vsi / nekaj. Potem pa 001 (ali le 1) res preklopi na slo1.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

pe3c ::

Ze dva meseca imamo Telemach EON BOX, ki je na TV (Samsung) povezan preko HDMI. In moram reci, da je zvok crap; govor ni izrazit oz vse skupaj deluje medlo.
V primeru, da gledam preko EON aplikacije direktno na TV, je cisto druga pesem. Zvok izrazit in jasen.

Do sedaj smo imel dostop preko coaxa in connax kartice.

Ima se kdo podobno izkusnjo?

ruski76 ::

pe3c je izjavil:

Ze dva meseca imamo Telemach EON BOX, ki je na TV (Samsung) povezan preko HDMI. In moram reci, da je zvok crap; govor ni izrazit oz vse skupaj deluje medlo.
V primeru, da gledam preko EON aplikacije direktno na TV, je cisto druga pesem. Zvok izrazit in jasen.
Do sedaj smo imel dostop preko coaxa in connax kartice.
Ima se kdo podobno izkusnjo?


Preveri, ce nimas v nastavitvah eon box-a kak "night mode" vklopljen (ce se da pri eon box-u to nastavit)

pe3c ::

Preverim, ceprav sem ze parkrat sel cez vse nastavitve.
Ampak sound preko HDMI je res porazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

predi ::

Passthrough setting na boxu EON app kar ignorira. Moj AVR od EON-a na boxu dobi samo PCM signal, ker običjano pomeni, da priklopljena naprava sama dekodira zvok. Če poženem HBO Max app pa dela kot mora.

pe3c ::

Ja, zvok je tudi pri meni boljsi, cez ostale appe, ko jih pozenem.

solatjek ::

Imam tri EON boxe. Na dveh se zažene EON app samodejno takoj ob vklopu. Tudi na tretjem bi rad to nastavil, pa enostavno ne najdem nastavitve. Torej želim samodejni zagon EON app brez pritiskanja česarkoli na daljincu ob bklopu boxa.

Ales ::

To je privzeto tako, kolikor vem. Kontaktiraj Telemach. Naj ti ponastavijo box na privzete nastavitve, če nič drugega.

solatjek ::

Sem klical in ne vedo..... Rekel mi je, da naj izberem družinski profil. Ampak družinski se izbere v EON appu, jaz pa imam težavo, preden pridem v EON app, ker ne gre samo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

Ales ::

Ne se pustit odpravit prvi liniji podpore, zahtevaj da odprejo servisni nalog v smislu "EON se ne odpre ko prižgem box". Potem pa naj se serviser ukvarja s tem.

Če se bo serviser kaj zgovarjal, za začetek predlagaj ponastavitev boxa na tovarniške nastavitve, če še to ne pomaga pa fizično menjavo boxa za drugega.

Ne dovoliti zapiranja servisnega naloga, dokler težava ni zagotovo odpravljena.

ruski76 ::

solatjek je izjavil:

Sem klical in ne vedo..... Rekel mi je, da naj izberem družinski profil. Ampak družinski se izbere v EON appu, jaz pa imam težavo, preden pridem v EON app, ker ne gre samo.


Bos sam prej resil, ce si instaliras aplikacijo:
https://apkpure.com/launch-on-boot/news...
☺️

Patrik0 ::

Zdravo doma imamo starlink in eon ott tv. Dostikrat se zgodi, da začne slika na tvju zamrzevat im zaostajat (live tv in ogled nazaj), speedtest je zmeraj okoli 200 mbit/s down in ponavadi 40 mbit/s uploada. Na streamingu kot so netflix, disney itd. pa nič ne šteka. Kaj lahko storim ali nastavim, da bo stvar delala bolj tekoče? Imamo doma tplink ruter ter unifi dostopne tocke. Dva tvja sta povezana s kablom en tv pa preko chromecasta google tv.

Dado99 ::

Meni tudi zašteka slika pri uporabi EON aplikacije na LG TV. To se dogaja predvsem pri ogledu za nazaj, ko previjaš in nato nadaljuješ z ogledom se to zgodi vsakič po kaki slabi minuti. Predvajanje se ustavi za cca 3s nato nadaljuje normalno..
Povezava je optika, kabel direktno iz modema do TV cca 7m. Preveril sem tudi kabel hitrost je ok. V aplikaciji rezultati testa preverjanja hitrosti 44305.2 kbit/s.
Prej imel T2 tudi preko app pa nobenih težav.
Bi kdo morda kaj vedel glede tega, se da kaj nastaviti?
Telemach priporoča uporabo boxa, sem probal deluje ok, vendar raje imam app na TV.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dado99 ()

Vanquish ::

44.305 kbit/s je sumljivo malo in bi rekel, da nekaj ni ok pri tebi.

Jaz sem probal sedaj in imam 406.901 kbit/s

bbyovic ::

EON BoX Telemach TEŽAVE !
Pred meseci se je to dogajalo dvakrat ali trikrat mesečno ,kasneje vsak teden enkrat ,danes pa vsakodnevno . Po kakšnih dveh-treh urah gledanja TV nam daljinec zamrzne .Nobena funkcija ne deluje še ugasniti ne morem TV. Takrat moram TV izklopiti z TV daljincem in ročno izklopiti BOX . Počakam 2-3minute nato vklopim Box in TV ,ki se ponovno zažene in nastavi skozi celotno proceduro . Telemach serviserji so nastavili kot so znali vendar brez uspeha . Ali je imel kdo podoben problem ,ki ga je rešil ? Hvala !

solatjek ::

bbyovic je izjavil:

EON BoX Telemach TEŽAVE !
Pred meseci se je to dogajalo dvakrat ali trikrat mesečno ,kasneje vsak teden enkrat ,danes pa vsakodnevno . Po kakšnih dveh-treh urah gledanja TV nam daljinec zamrzne .Nobena funkcija ne deluje še ugasniti ne morem TV. Takrat moram TV izklopiti z TV daljincem in ročno izklopiti BOX . Počakam 2-3minute nato vklopim Box in TV ,ki se ponovno zažene in nastavi skozi celotno proceduro . Telemach serviserji so nastavili kot so znali vendar brez uspeha . Ali je imel kdo podoben problem ,ki ga je rešil ? Hvala !

Enak problem, daljinec zamrzne, niti lučka ne gori na njem. To se je dogajalo vsak dan, pomagalo je, če si baterije vzel iz daljinca in dal nazaj. Na koncu so menjali box in problem je bil rešen.

Sedaj smo naročili še en box za dodatni TV in smo spet fasali enega z enako težavo.

tin01 ::

Rad bi Eon (mobilna verzija, ne Smart TV) naložil na Kodi. Naložil Add na Kodi 21, EPG se naloži, a ne predvaja ničesar - vedno javi napako.
Poigral sem se tudi z nastavitvami, žal ni bilo uspeha. Kdo ve za rešitev ?

T

bbyovic ::

Uporabnik SOLJATEK je navedel rešitev ,da vzameš materije iz daljinca in jih znova vstaviš ! To je rešitev ! Dolgoročno bom rešil z zamenjavo Boxa !
Hvala za pomoč !

MrStein ::

Še komu zadnje dni nagaja YouTube app na EON box-u?

Predvaja video nekaj sekund, potem pa obtiči.
Celo reklame obtičijo.

Na PC delajo YouTube in ostale spletne strani brez težav.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

OK.d ::

LPOK.d

MrStein ::

Brez paranoje.

Restart eon boxa je rešil problem.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

andromedar ::

Fantje, ve kateri koliko velik disk "vidi" EON box? 500GB (exfat ali ntfs) diska mi nekako ne zazna - javi, da je disk okvarjen.
Hvala
Eh?

bemfa ::

Sem šaltal iz eon boxa na smart TV. Dve vprašanji, če slučajno kdo ve, da ne gnjavim tet na supportu, ki mi bojo rekle naj si box priklopim:
1. V Eon appu ni kanalov za odrasle, manjkajo tudi video klubi z 18+ vsebino. Je to kak Android child protect system, al sem v settingih kaj pozabil označit?
2. Na boxu sem lahko aktiviral Voyo app, na TV-ju tega ne znam. Se slučajno da? Mam v Eonu Voyo videoklub, ampak stvari tja dodajajo z 2-3 dnevnim zamikom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bemfa ()

MrStein ::

Na app-u na telefonu tudi ni odraslih kanalov.
Vsaj ni jih za najti, sem zdaj eno minuto preverjal.

Verjetno neka politika.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Han ::

EON na Androidu nima 18+ vsebin. Za Voyo moraš na TV naložit ločen app.

MrStein ::

Zanimivo, zakaj potem v profilu sploh omogoča izbiro "Starost: 18+" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bemfa ::

Pa res. Včasih je bil 1 kanal v mobile appu. Mogoče ni skladno z google politiko, vidim da ma app PEGI3 rating, čeprav glede na vso streljanje in preklinjanje na tv kanalih, ...
Voyo pa sem uspel porihtat, treba se registrirat na voyo in potem aktivirat naročnino s kodo ki jo najdeš v telemach portalu.

MrStein ::

Kdo sploh "proizvaja" ta EON softver?
To je projekt Telemach-a?
Je odzadaj kaka white label zadeva?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zavajon ::

bemfa je izjavil:

Sem šaltal iz eon boxa na smart TV.

A si morda ugotovil, katera tipka na daljincu naj bi bila PP, torej preklop na prejšnji program?

BlaY0 ::

MrStein je izjavil:

Kdo sploh "proizvaja" ta EON softver?
To je projekt Telemach-a?
Je odzadaj kaka white label zadeva?

United Group @ Wikipedia

Tiger ::

MrStein je izjavil:

Zanimivo, zakaj potem v profilu sploh omogoča izbiro "Starost: 18+" ?

Ker isti profil uporabljaš tudi preko spletnega brskalnika Eon.tv

MrStein ::

A tam pa so omenjeni kanali?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BlaY0 ::

BlaY0 je izjavil:

MrStein je izjavil:

Kdo sploh "proizvaja" ta EON softver?
To je projekt Telemach-a?
Je odzadaj kaka white label zadeva?

United Group @ Wikipedia

Tukaj imaš pa njihove produkte:

https://united.cloud/products

Ales ::

MrStein je izjavil:

A tam pa so omenjeni kanali?

Ti kanali so na voljo preko spleta in preko namenske EON naprave (na kateri je sicer tudi Android TV, ampak EON je že vgrajen v firmware).

Teh kanalov ni le v EON aplikaciji, ki jo uporabniki namestijo preko Google Play, zaradi Googlovih pogojev uporabe. Seks je zanje pač smrtni greh, ubijanje na 100 in en način je pa OK...

Ne vem pa, zakaj ne dajo EON aplikacije na voljo še za direkten poteg dol, po možnosti še z lastnim mehanizmom za posodabljanje. V taki Android/Android TV aplikaciji jim ne bi bilo treba blokirati tega. Očitno so presodili, da ni potrebe...

adinfinito ::

Danes dobil priklop na COAX. Eon premium paket.

TV nimam pripomb.

Internet. Preko kabla ok, sicer visoke latence.

Preko wifi pa:



Prej na A1 telekomovi optiki pa:



Vprašanja:
1. A ta modem UBEE EVW32C-0N-010 ne dosega večje hitrosti na wifi?
2. Kaj je s temi latencami?
3. A se kdo spozna na te correctables/uncorrectables razmerje?

Han ::

UBEE WiFi v teoriji:

- Supports multiple SSIDs per radio
- Supports 802.11a/b/g/n/ac
- High Power Wi-Fi output (under CE regulation)
- Dual band concurrent 2.4 and 5GHz radios with link speeds up to 1600Mbps (300Mbps+1300Mbps)
- Internal antennas: 2Tx and 2Rx for the 2.4GHz band, and 3Tx and 3Rx for the 5GHz band
- WPA, WPA2, WPA-PSK, 64/128-bit WEP, WMM, 802.11e
- WPS (PIN and PBC)

V praksi je ena velika žalost, zato je bolje imeti lasten AX router, UBEE pa v bridge načinu.

misek ::

Lokalno imam hitrost preko wifi okoli 350 Mbits/sec merjetno z iperf.

Soren ::

Mogoče kdo ve, če ima United v pripravi Apple TV aplikacijo?

DejchSLO ::

Han je izjavil:

UBEE WiFi v teoriji:

- Supports multiple SSIDs per radio
- Supports 802.11a/b/g/n/ac
- High Power Wi-Fi output (under CE regulation)
- Dual band concurrent 2.4 and 5GHz radios with link speeds up to 1600Mbps (300Mbps+1300Mbps)
- Internal antennas: 2Tx and 2Rx for the 2.4GHz band, and 3Tx and 3Rx for the 5GHz band
- WPA, WPA2, WPA-PSK, 64/128-bit WEP, WMM, 802.11e
- WPS (PIN and PBC)

V praksi je ena velika žalost, zato je bolje imeti lasten AX router, UBEE pa v bridge načinu.

kako pa ta router priklopiš pa sploh to urediš?

Master_Yoda ::

Offtopic: FREE2GO

Nekaj pa tudi palamudijo s tem predplacniskim paketom. Vceraj sem imel na racunu 10,XX EUR, in sem ugasnil mesecno revolucijo ter izklopil mobilne podatke. Namen je bil da za 5 EUR vklopim danes mini revolucijo, 5 eur pa pustim za prenos stevilke.
Danes pa imam gor magicno 9,XX EUR in v njihovi aplikaciji ni nobenega odliva - vse postavke za prejsnji mesec so 0.00 eur, za danasnji dan pa seveda ni nic.
Kam za bozjo voljo je ravno teh par centov slo ??
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

DejchSLO je izjavil:

Han je izjavil:

UBEE WiFi v teoriji:

- Supports multiple SSIDs per radio
- Supports 802.11a/b/g/n/ac
- High Power Wi-Fi output (under CE regulation)
- Dual band concurrent 2.4 and 5GHz radios with link speeds up to 1600Mbps (300Mbps+1300Mbps)
- Internal antennas: 2Tx and 2Rx for the 2.4GHz band, and 3Tx and 3Rx for the 5GHz band
- WPA, WPA2, WPA-PSK, 64/128-bit WEP, WMM, 802.11e
- WPS (PIN and PBC)

V praksi je ena velika žalost, zato je bolje imeti lasten AX router, UBEE pa v bridge načinu.

kako pa ta router priklopiš pa sploh to urediš?


Če bo ubee glaven potem na dodatnem izklopiš DHCP in požarni zid, ter ga nastaviš kot AP (nekateri imajo za to že opcije v meniju). Če bo kot glavni potem ti morajo na Telemachu UBEE dati v bridge in naprej vse urejaš na tistem novem.

TelemachSLO ::

Master_Yoda je izjavil:

Offtopic: FREE2GO

Nekaj pa tudi palamudijo s tem predplacniskim paketom. Vceraj sem imel na racunu 10,XX EUR, in sem ugasnil mesecno revolucijo ter izklopil mobilne podatke. Namen je bil da za 5 EUR vklopim danes mini revolucijo, 5 eur pa pustim za prenos stevilke.
Danes pa imam gor magicno 9,XX EUR in v njihovi aplikaciji ni nobenega odliva - vse postavke za prejsnji mesec so 0.00 eur, za danasnji dan pa seveda ni nic.
Kam za bozjo voljo je ravno teh par centov slo ??


PRENOS ŠTEVILKE SE VEČ NE OBRAČUNAVA 5 EVROV PRENOS JE BREZPLAČEN MED OPERATERJI !

strom_15 ::

Master_Yoda je izjavil:

Offtopic: FREE2GO

Nekaj pa tudi palamudijo s tem predplacniskim paketom. Vceraj sem imel na racunu 10,XX EUR, in sem ugasnil mesecno revolucijo ter izklopil mobilne podatke. Namen je bil da za 5 EUR vklopim danes mini revolucijo, 5 eur pa pustim za prenos stevilke.
Danes pa imam gor magicno 9,XX EUR in v njihovi aplikaciji ni nobenega odliva - vse postavke za prejsnji mesec so 0.00 eur, za danasnji dan pa seveda ni nic.
Kam za bozjo voljo je ravno teh par centov slo ??


Prenos številk je sedja brezplačen (od novega zakona o elektronskih komunikacij). Tako, da ni več stroškov 5 eurov za prenos številke.

Master_Yoda ::

Super, hvala za informacijo ! :)
Dovie'andi se tovya sagain.
««
49 / 50
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Omrežja in internet
24234983 (791) mat_ko
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15449471 (1225) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32960304 (2189) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341139392 (11183) zitrus
»

Telemach EON TV

Oddelek: Omrežja in internet
3311244 (5636) Daniel

Več podobnih tem