» »

Koliko dejansko "stane" otrok?

Koliko dejansko "stane" otrok?

Vazelin ::

Jaz imam v žlahti eno z 2 letnikom in ta zmeče ven garantirano vsaj jurja za malega na mesec.

Za jurja bo dobila kar nekaj kokainuma
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

matobeli ::

Če ji kolo ni tolk blazno zanimiv in če starši niso prav nadobudni kolesarji pol se da tudi to.

Za gozd ali brezpotja pa je obvezno sledit velikosti otroka z velikostjo kolesa.

Kupiš rabljenega, potem prodaš naprej za skor isti denar, oziroma počaka na sorojence če so.

Magic1 ::

V glavnem se vse da. Če je nekomu težko dat 10-20% zasluženega denarja za otroka(+neomejeno časa), potem jih ne met. Lahko ta denar in čas porabi za hobije.
Magic

Machete ::

Men se ne zdijo dragi. Je pa ful odvisno ali si čisto za vse sam ali imaš široko družino in prijatelje, s katerimi sodeluješ za cunje in vozila ala poganjalci rolerji in ta jajca. Plus bolha je neskončno polna igral, cunj itd.. Najdražje so lepe otroške sobe, narejene z okusom, da so lahko še kasneje mladinske. Ostalo je zanemarljivo. Govorim za predšolske, kar imam doma. Kvalitetna domača hrana je tudi pomebna, mogoče ni najcenejša, ampak pojedom alo v primerjavi z odraslim gozdarjem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Vazelin ::

Ima kdo podatek koliko stane posamezen otrok v povprečju še družbo v obliki subvencij vrtca, zdravstva ipd?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Machete ::

Mato ma verjetno vse zračunano.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

energetik ::

matobeli je izjavil:

Če ji kolo ni tolk blazno zanimiv in če starši niso prav nadobudni kolesarji pol se da tudi to.

Za gozd ali brezpotja pa je obvezno sledit velikosti otroka z velikostjo kolesa.

Kupiš rabljenega, potem prodaš naprej za skor isti denar, oziroma počaka na sorojence če so.

Zdaj spet vlečeš ven mejne primere, kjer 6-letniki že na polno trenirajo in rabijo v nulo nastavljen kolo.
Saj pravim, naša 7 let ima še 16col bicikl, pa je vse kar manjka morda še 1cm višji sedež. Vse drugo je v nulo nastavljeno, saj ga skupaj redno servisirava. Brez problema delamo 10km ture. Več pa itak ne zmore še tamala.

PrimoZ_ ::

Do sedmega leta smo imeli
poganjavca - 120€ nov
12 col s koleščki in nato brez - 70€ rabljen
16 col - 70€ rabljen
20 col s prestavami,ta bo še za naslednje leto ali dve - 100€ rabljen

Vsa kolesa so tipi topi in bodo še za drugega, potem pa jih prodaš na bolhi ali šenkaš kakemu kolegu.

matobeli ::

energetik je izjavil:

matobeli je izjavil:

Če ji kolo ni tolk blazno zanimiv in če starši niso prav nadobudni kolesarji pol se da tudi to.

Za gozd ali brezpotja pa je obvezno sledit velikosti otroka z velikostjo kolesa.

Kupiš rabljenega, potem prodaš naprej za skor isti denar, oziroma počaka na sorojence če so.

Zdaj spet vlečeš ven mejne primere, kjer 6-letniki že na polno trenirajo in rabijo v nulo nastavljen kolo.
Saj pravim, naša 7 let ima še 16col bicikl, pa je vse kar manjka morda še 1cm višji sedež. Vse drugo je v nulo nastavljeno, saj ga skupaj redno servisirava. Brez problema delamo 10km ture. Več pa itak ne zmore še tamala.


Ne, obisk lokalne sprehajalne/kolesarske poti skozi gozd ali poljske poti z nekaj hribčki nikakor ni polno treniranje.

Nimam pojma kako visok je tvoj otrok, ampak glede na to da so punčke praviloma še večje od fantov bi morala imet trenutno vsaj 20" kolo, lahko pa tudi ne, ampak glede na to da je sedež že prenizek bo pomoje kar tako. Gre se zato da je kolo bolj vodljivo, hitrejše, lažje prenaša nepravilnosti na cesti...

Nikjer pa ne piše da mora bit najnovejše in oh in sploh. Za 40eur se komot dobi ohranjeno 20" kolo, ALU okvir, 7 prestav, V-brake. Če je treba zamenjaš plašče in obloge, namažeš, nastaviš zavore in menjalnik pa si bolj ali manj dober za nekaj časa.

dexterboy ::

Če bomo začeli "živemu bitju" dajati ceno, je bolje, da se to sekundo nehamo iti to igro!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WhiteAngel ::

dexterboy je izjavil:

Če bomo začeli "živemu bitju" dajati ceno, je bolje, da se to sekundo nehamo iti to igro!


Ne cene. Otrok je investicija. Še Tito je rekel, da so otroci naše največje bogastvo :))

T-h-o-r ::

dexterboy je izjavil:

Če bomo začeli "živemu bitju" dajati ceno, je bolje, da se to sekundo nehamo iti to igro!

modelček, vsak dan se prodajaš na trgu "delovne sile"
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dexterboy ::

Sparkxl je izjavil:

Strošek otroka je bolj kot ne nemogoče definirat, ker cenovni razponi so ogromni ne samo med novimi stvarmi, še toliko bolj če se kupi kaj rabljenega.
Pa še ogromna razlika je med prvim in drugim otrokom. Za prvega vse novo, najbolj varno seveda, pri drugem kriteriji padejo.
Jaz imam v žlahti eno z 2 letnikom in ta zmeče ven garantirano vsaj jurja za malega na mesec. Ker to se hitro nabere s stvarmi kot so čelada za stotaka, ker je ful varna, pa snežno bela hilfiger majčka (za 2 letnika!!)...

Zmagovita!!! Make MY Day!!!
:) :D :))
( slike so že na Instagramu, časovnica na fejsiču... filmčki na Tik Toku... mogoče je čas za kakšen "splošen" test starševstva, preden se ljudje odločijo za otroka. Ker tole zgoraj je bolano od pameti... )

T-h-o-r je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Če bomo začeli "živemu bitju" dajati ceno, je bolje, da se to sekundo nehamo iti to igro!

modelček, vsak dan se prodajaš na trgu "delovne sile"

Ravno zato upam na čim prejšnjo uveljavitev UTDja.
Sicer sem hotel povedati nekaj drugega s tistim postom...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

pirat ::

matobeli je izjavil:

No pa da slišimo kaj je ta nepredstavljiv strošek brez katerega se otrokov standard bistveno spusti.

Nič se bat, kar konkretni bit...

Aja, jaz sem pozabil, 100€/mesec dajeva za šolanje, če bo rabil kakšen zajeban doktorski študij ("sladki stroški").

Nič ni nepredstavljivo, samo common sense.
Recimo proti koncu osnovne šole je tvoj otrok lahko:
a) primerno socializiran otrok, ki zna voziti kolo, zna plavati in smučati, je sposoben iti samostojno za kak teden na priprave s plesnim klubom ali kakim drugim športom, s katerim se ukvarja in deluje pozitivno na njegovo zdravje, na njegov odnos do dela in običajno pomeni tudi druženje z drugimi "zdravo" usmerjenimi otroki. Prav tako je morda že od blizu spoznal tudi kako drugo kulturo, jezik in državo;
b) ali pa ima samo veliko kilometrine s starši po lokalnem travniku.

Pa ne me narobe razumeti; ja, čas ki ga starši namenijo otrokom, zato da so z njimi (tudi mentalno, ne samo fizično) je zelo pomemben; ni pa to zgolj in izključno edino pomembno, če želiš da otrok odraste v funkcionalnega člana družbe. In ostale zadeve pač stanejo, ne se slepiti glede tega. Kolo npr. je pač lahko takšno, da se otrok z njim vozi z veseljem ali pa ga ne mara. Pa pravzaprav ni odvisno toliko od cene, kot pa od ostalih stvari, ki so otrokom pomembne. Ne boš prav uspešen če boš mlajšemu bratu ponujal kolo starejše sestre, ki je bilo prej opremljeno po njenem okusu.

damirj79 ::

Če imaš otroka, potem si ga sam vzgojil v takega, ki mu ni dovolj kolo za 100€, ampak mora biti tako za 1000€ (karikiram). Otrok tam do 5-6ga leta ne potrebuje dargih materialnih dobrin, pa tudi še precej kasneje ne. Če misliš drugače, potem je s tabo bolj narobe, sicer pa nisi edini, jih večin takšnih, zato gre družba in otroci še psoebej, kamor pač gre.

matobeli ::

Proti koncu osnovne šole samostojno za en teden nekam? Wow... pri tabornikih so to sposobni nardit 6-7letni otroci, sicer jim je podvig, zmorejo pa.

Otroci v 9 razredu so od doma od 2-3 tedne in so jim lahko zaupane že funkcije v organizaciji ali vodstvu, za nekaj 100eur se jim lahko omogoči mednarodna letovanja z več tisoč udeleženci iz vsega sveta, kjer je v ospredju medsebojno sodelovanje in ustvarjanje socialnih povezav, ne pa neko bulshit zbiranje točk za prvo mesto po neki ustaljeni programirani normi.

Magic1 ::

Vazelin je izjavil:

Ima kdo podatek koliko stane posamezen otrok v povprečju še družbo v obliki subvencij vrtca, zdravstva ipd?

V Ljubljani pride vrtec 450EUR na mesec za se mi zdi od 1 do 3 leta. Potem je malo pod 300EUR. Kolikšen del tega rabiš plačat, je odvisno od prihodka družine(do max 75%). Cca. 10kEUR za prvi dve leti in 13kEUR za preostale štiri.

pirat je izjavil:

matobeli je izjavil:

No pa da slišimo kaj je ta nepredstavljiv strošek brez katerega se otrokov standard bistveno spusti.

Nič se bat, kar konkretni bit...

Aja, jaz sem pozabil, 100EUR/mesec dajeva za šolanje, če bo rabil kakšen zajeban doktorski študij ("sladki stroški").

Nič ni nepredstavljivo, samo common sense.
Recimo proti koncu osnovne šole je tvoj otrok lahko:
a) primerno socializiran otrok, ki zna voziti kolo, zna plavati in smučati, je sposoben iti samostojno za kak teden na priprave s plesnim klubom ali kakim drugim športom, s katerim se ukvarja in deluje pozitivno na njegovo zdravje, na njegov odnos do dela in običajno pomeni tudi druženje z drugimi "zdravo" usmerjenimi otroki. Prav tako je morda že od blizu spoznal tudi kako drugo kulturo, jezik in državo;
b) ali pa ima samo veliko kilometrine s starši po lokalnem travniku.

Pa ne me narobe razumeti; ja, čas ki ga starši namenijo otrokom, zato da so z njimi (tudi mentalno, ne samo fizično) je zelo pomemben; ni pa to zgolj in izključno edino pomembno, če želiš da otrok odraste v funkcionalnega člana družbe. In ostale zadeve pač stanejo, ne se slepiti glede tega. Kolo npr. je pač lahko takšno, da se otrok z njim vozi z veseljem ali pa ga ne mara. Pa pravzaprav ni odvisno toliko od cene, kot pa od ostalih stvari, ki so otrokom pomembne. Ne boš prav uspešen če boš mlajšemu bratu ponujal kolo starejše sestre, ki je bilo prej opremljeno po njenem okusu.

Moj otrok v prvem razredu zna vse to in še več pa ne spadam med tiste, ki dajejo velike vsote za otroka.(200-300EUR s vklučeno prehrano v šoli za 80EUR)
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

matobeli ::

Otrok hodi povprečno 5let v vrtec ne 6, povprečno bi rekel da se plačuje 55% ali celo manj ker je drugi otrok v vrtcu cenejši, torej je strošek MOL za otroka cca 8-10k€

Magic1 ::

Sej vrtec ni samo prispevek MOLa. Nekaj plača Mol, nekaj država in nekaj starši. Jaz sem podal ceno storitve. Za starejše tri leta je potem 10kEUR. Torej okroglih 20kEUR ves vrtec. Od tega folk na socialni plača 0EUR.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

energetik ::

pirat je izjavil:

matobeli je izjavil:

No pa da slišimo kaj je ta nepredstavljiv strošek brez katerega se otrokov standard bistveno spusti.

Nič se bat, kar konkretni bit...

Aja, jaz sem pozabil, 100EUR/mesec dajeva za šolanje, če bo rabil kakšen zajeban doktorski študij ("sladki stroški").

Nič ni nepredstavljivo, samo common sense.
Recimo proti koncu osnovne šole je tvoj otrok lahko:
a) primerno socializiran otrok, ki zna voziti kolo, zna plavati in smučati, je sposoben iti samostojno za kak teden na priprave s plesnim klubom ali kakim drugim športom, s katerim se ukvarja in deluje pozitivno na njegovo zdravje, na njegov odnos do dela in običajno pomeni tudi druženje z drugimi "zdravo" usmerjenimi otroki. Prav tako je morda že od blizu spoznal tudi kako drugo kulturo, jezik in državo;
b) ali pa ima samo veliko kilometrine s starši po lokalnem travniku.

Pa ne me narobe razumeti; ja, čas ki ga starši namenijo otrokom, zato da so z njimi (tudi mentalno, ne samo fizično) je zelo pomemben; ni pa to zgolj in izključno edino pomembno, če želiš da otrok odraste v funkcionalnega člana družbe. In ostale zadeve pač stanejo, ne se slepiti glede tega. Kolo npr. je pač lahko takšno, da se otrok z njim vozi z veseljem ali pa ga ne mara. Pa pravzaprav ni odvisno toliko od cene, kot pa od ostalih stvari, ki so otrokom pomembne. Ne boš prav uspešen če boš mlajšemu bratu ponujal kolo starejše sestre, ki je bilo prej opremljeno po njenem okusu.
Pa kljub vsemu kar si zapisal, bo morda otrok pod b) boljša oseba. Kdo pa je rekel, da mora človek obvladati vse kar obstaja na svetu?

Sicer je naša v 1. razredu, pa zna kolesarit, plavat, rolat, drsat. Pa tudi hodit po hribovskem in gozdnem brezpotju. In to brez absurdnih finančnih vložkov, treningov in tečajev. Kolo je imela novo iz Decathlona, roleji iz Hoferja, vse ostalo je iz smučarskega sejma za male pare. Pa mala lokalna smučišča imajo otroške karte po 5EUR in smo lahko bili vsake 2 tedna na smučkah.
Aja, poganjalca, kolo in smuči bo jasno dobil tamau, obstajajo tudi barve v spreju in se tiste roza zadeve na biciklu lepo pobarvajo. Če pa vas froci že pri 4 letih izsiljujejo, da jim pa kolo ipd ni všeč, da jim nabavite nove, ste pa zaj... že v štartu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

WizzardOfOZ ::

Magic1 je izjavil:

Večina Cicibanovih obuval nima nobenih ortopedkih podplatov, kljub ceni 50€+. Sem kupil kar nekaj parov in sem klel, zakaj plačujemo tolko, če tega nima.


Eni nimajo, drugi imajo. Moraš pogledat, kteri to imajo. Samo cene gredo pa v višave.

WizzardOfOZ ::

energetik je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Ker ima ortopedski podplat, ki nogo drži v pravilni poziciji in ker dihajo, kar je za otroka zelo pomembno, tisti tapoceni z dechatlona, špara, mercatorja,... tega nimajo. Smo kupil za tamalo čevlje iz dechatlona, pa je imela podplate čisto prešvicane, pa bolel so jo, ko smo dolgo hodili. Čevelj za otroka mora dihat, pa pravilno mora držat podplat, ker nočeš otroku uničit nog že takoj na začetku.

Daj ga srat, oprani ste s strani znanih firm, da je le njihov izdelek top šit. Veš kaj najbolje za otrokovo nogo? Da je bos! Čim več časa.
Zato so razni ultra hudi ortopedski podplati kvečjemu škoda, ne pa dodana vrednost! Decathlonova otroška superga za 10€ je super lahka, gibljiva in zračna, ker je tako enostavna. Dražje čevlje smo kupovali takrat ko sta začela hodit, take z ultra gibljivimi podplati, ker pri takih letih so poceni modeli sam trd šit.

Drugače pa - imam že vrsto let "goretex" jakno, švicmajice in sedaj nepremočljive pohodniške superge iz Decathlona in lahko samo rečem, da ni praktično nobene razlike glede na 10x dražje "firme". Pa sem prej 20 let nabavljal gorniško opremo v Igluju in Annapurni, kjer imajo "firm".


Na žalost otroci po mestu ne morejo hoditi bosi. Doma, na vrtu, na morju,... to ni problem. Tudi pri nas je največkrat bosa, če se le da. Ampak za v šolo, za po mestu,... čevlje rabi in to dobre čevlje ne nek zmazek iz dechatlona. Moja mati je to delala, da je nam otrokom kupovala najcenejše čevlje, saj jih itak prerastemo v treh mesecih. Problemi z gležnji, ker ni bilo prave opore, pa sem si dostkrat nogo zvil zaradi tega, pa že tako so me od tistih čevljev stalno noge bolele. Ko sem si jih začel sam kupovat, sem začel kvalitetne čevlje nosit. Pa še sedaj se kak primerek najde, ko me v njih noge bolijo. Pa ne rabijo biti firma, sploh pa ne priznana, samo čevelj naj bo kvaliteten. Tega pa v dechatlonu ni, če pa je, je pa cena primerljiva z ostalimi štacunami.


Ali daš otroku švicmajco, ko greste na kak dolg pohod? Koliko dolg je ta pohod? Ima plastično jakno ali je to goretex jakna?
Naši pohodi so skoraj vsak vikend tam od 25 do 30km na dan. Z dechatlonovimi čevlji je tamala imela čisto premočene noge, pa še bolele so jo že po desetih kilometrih. Z adidasovimi goretex (torsion podplat) pa tega ni. Cena teh pohodnih čevljev je pa primerljiva, če kupuješ v adidas outlet štacuni (celovec, ne v sloveniji, kjer ti hočejo 3 leta staro robo prodat po ceni nove), kjer so taki pohodni čevlji okol 20 do 30€ (pri nas v štacunah pa nad 80€).

Tudi jaz imam goretex jakno že več let. Bila je zastonj, vojska jo je častila pred 25 leti. Je pa 100% goretex. Ampak ne pogovarjamo se o nas, odraslih, ampak o otrocih.

dexterboy ::

@WizzardOfOZ;
dej kakšen info za tisto štaacuno v Celovcu, prosim. Hvala!

je kaj od tega;
http://klagenfurt-outlets.at
https://www.factory-outlets.org/www/pag...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

buttcrack ::

Celovec, viktring
Par km od hitl....hajderjeve izletne cone pri semaforju levo, slediš par km naravnist in potem desno, so table. Tam imaš se nike, puma outlet poleg adijevega.

GupeM ::

Nisem bral cele teme, ampak nekateri res precej pretiravate:

200 €/mesec za enega otroka za oblačila? Ni šans. Za 50 €/m imaš vsega vrh glave, če ne kupuješ ne vem kakšnuh firm. Lidl in Hofer imata otroška oblačila svinjsko poceni. Tudi v H&M in podobnih dobiš razne obleke za tamale res ugodno. Ne vem, zakaj bi za pajkice/trenirko za otroka dal 30 €, ko bo pa prvič od nakupa šel ven, bo pa padel na asfaltu in bo imel luknjo na kolenu. Luknja bo pa izgledala enako na 7 € vredni trenirki iz Hoferja in na 30 € vredni Air Jordan trenirki. Razen, če jih zavijate v vato.

Čevlje kupiš malo boljše tiste, ki jih veliko nosi. Poleti in v stanovanju je itak najbolje, da čim več hodi bos. Škornji za po dežju/lužah so odlični iz Hoferja za 6 €. Za tistih 10 x po pol urce si ne bo nog uničil. Nato jih itak preraste. Ko gre v sneg se tudi raje valja po snegu kot da hodi in si tudi tam ne bo uničil nog.

Plenice... Kateri otrok jih porabi 20 na dan? V najslabših dneh ga je bilo potrebno previti 10x, tam do pol leta starosti ali še manj. Večina dni manj kot 10 krat, kje je šele 20x redno vsak dan ... Trenutno smo v obdobju odvajanja od plenic, tako da samo še kakšne 2 ali 3 na dan porabimo. Za spanje popoldne in zvečer. Pa če gremo kam dlje še eno. Drugače je brez, in ga pač redno dajava na kahlico.

Aptamil ... Tukaj je večina žensk sama kriva. Majhen odstotek je takšnih, ki zares nimajo mleka. Večinoma ga "nimajo," ker je otroka lažje utišati z Aptamilom, ker se fajn naje, pa še ni mu treba tako močno vleči in potem lepo zaspi. Pri joški se pač mora malo potruditi, zato manj poje in se posledično prej zbudi. Moja se je 14 dni trudila z dojenjem, pa je slabo kazalo. Nato pa kar naenkrat naval mleka, tamau je spau kot dojenček, navadil se je vleči in je bilo odlično.

Hrana, ko začne jesti gosto hrano: Zelo malo, če doma skuhaš in zmiksaš. Če kupuješ že pripravljeno hrano za dojenčke pa zna biti drago. Ko začne jesti normalno hrano je zadeva skoraj cenejša kot prej. Manj začimb, pa prišparaš :P Šalo na stran. Glede na to, da otrok poje kakšno tretjino porcije odraslega, je ta strošek majhen. Če greš pa v restavracijo in tam naročiš "porcijo za otroka," pa seveda spet stane.

Ogrevanje/voda/elektrika se meri v nekaj evrih na mesec.

Igrače dobi od vsepovsod, in jih ima že sedaj preveč. Sem moral njegovim starim staršem kar malo prepovedati nakupe igrač, ker ni treba da z vsakim obiskom dobi novo igračo.

Dobiva pa 20 ali 23 € otroškega dodatka, pa okrog 750 € vrnjene dohodnine (brez otroka bi doplačala okrog 100 €), tako da 850 € recimo "prišparamo" na dohodnini.

Daleč največji strošek je vrtec. Naju stane 380 €/mesec. Ampak s slabšo plačo bi bila cena vrtca precej nižja in otroški dodatek nekaj večji, je pa res, da bi dobil manj vrnjene dohodnine.

Če zraven prištejemo še vso potrebno opremo, kot so kolesa, čelade, avtosedeži, vozički, ... Potem res nanese kar precej denarja. Ampak se z vsakim dodatnim otrokom ta strošek nekoliko zmanjša. Če otrok nimaš več, pa lahko zadeve prodaš naprej, kar je pač vredno prodati. Lahko pa podariš, če ne rabiš nujno denarja.

Verjetno pa oblačila in obutev postanejo nekoliko dražji, ko je otrok enkrat najstnik. Takrat bo tudi on že hotel imeti kakšne "firmske" majice, hlače, čevlje, ... Ampak takrat pa lahko odšteješ 380 € mesečno zaradi vrtca in mora ostati dovolj za oblačila in šolske potrebščine. Otrok pa "svoj dolg" lahko "odplača" tudi s pomočjo pri gospodinjskih opravilih. Košnja trave, pospravljanje posode, kakšno kuhanje. Tudi to je vredno nekaj.

Magic1 ::

GupeM je dobro in obširno povedal.
Wizzard pa še vedno zagovarja svoje 30 kilometrske pohode. Ne vem no, večini otrokom tud niso pretirano v zadovoljstvo taki dolgi pohodi(sej ostaja možnost, da jih res dobro animiraš in jim je fajn). Samo eni starci so utrgali in silijo otroke v svoje hobije v polni meri neglede na želje otroka. Poznam ene take, ki šopajo tamale na treninge tenisa vsak dan. Seveda imajo profi opremo. Samo ne vem, kaj ima to veze s stroški normalnega otroka.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

energetik ::

Valda, 30km pohodi z otroci, :))
Mi naredimo kdaj za vikend do max 10km z do 300 višinci, pa je tamala ko cunja. Mlajšega je treba pa itak nosit večino poti.
Gležnji zaradi slabe opore? Kvečjemu je to posledica preveč stalne opore in ošvohnjenih stabilizacijskih mišic.

keba ::

Oblačila in obutev okoli 60 na mesec, kupuje se nekaj srednjega, nekaj tudi dobimo oziroma menjamo, dokler je otrok še majhen se to da.
Hrana tudi nekje 60 na mesec,
Vrtec 240 na mesec
igrače, knjigice, poganjalčki, avtosedeži, vrtna igrala in ostalo nekje 80 na mesec, tukaj je tako, da lahko bi bilo tudi samo kakšnih 10-20 eur, samo otroka nisem imel zato da bom špartanski z njim in na njemu varčeval, raje sebi kaj manj kupim pa smo na istem.
Višji stroški položnic nekje 15 na mesec
Plenice in kozmetika 30 na mesec... pa verjetno sem še kaj pozabil

To nanese nekje 500 eur na mesec.
Razen vrtca ki je zelo velik razpon težko kje prišaraš, ter če kupuješ najceneje in po navadi tudi najslabše ali pa če ti kdo drug to kupuje pa ne znaš ocenit koliko to košta, so to nekje realni stroški.

GupeM ::

Aja, pa še tole za Wizzarda: Moji starši so delali enako. Poceni čevlje, včasih celo rabljene od starejšega brata, pa nimam z gležnji nobenih težav. Švoh gležnji zaradi slabe opore so neumnost, kot je energetik napisal. Večji problem so rabljeni čevlji, ker se stopalo ne razvija pravilno, ker je prejšnji lastnik oblikoval podplat po svoji nogi, ko je čevelj enkrat rabljen, pa se ne oblikuje več po novi nogi, oz se samo napol.

Se pa strinjam glede dihanja čevlja in udobja. Zato tudi jaz otroku privoščim kvaliteten čevelj, ampak samo tisti, ki ga res nosi veliko. Ne pa za vsako brezvezno copato 40 €, ki jo obuje 5 krat. Kakorkoli, ne kupiva mu vsak mesec novih čevljev, da bi zdaj moral dati pol premoženja samo za čevlje. Vsaj 3 mesece ima komot isti čevelj za 50 €, pa raste tamau hitreje kot konoplja.

Kok je pa tvoja stara, če smem vprašat? Če hodite na 30 km pohode, je zagotovo več kot 10 let. Pri takšnih pa isti čevelj sploh lahko nosi dlje časa, ker noga ne raste več tako hitro.

Sparkxl ::

Hebote 30km pohodi in potem še zagreto zagovarja otroško pohodniško opremo za profija za na triglav. Super, za tebe ok, za 99% otrok, ki ne prehodijo več kot 3km, pa je decahtlon roba puna kapa za zmeren denar

TheBlueOne ::

Kaj ne dobivate vecine teh zadev od znancev? Midva dobima 95% oblacil in "nujne opreme" od familije in prijateljev.

Meni je skoraj najbolj vazno, da froc ni boljsi od drugih, ker si starsi lahko privoscijo kaj vec. Potem hitro proizvedes arogantne razvajene froce.

WizzardOfOZ ::

GupeM je izjavil:

Nisem bral cele teme, ampak nekateri res precej pretiravate:
200 €/mesec za enega otroka za oblačila?


Nisi bral, ane? Energetik trdi, da ne da več kot 200€ za 2 leti za 2 otroka, to je 50€ na leto za enega otroka za vse cunje in obutev.

tone31 ::

ko nista ravno za iste cifre stara je to 100 na leto za enega otroka ker drugi dobi skoraj novo

damirj79 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

GupeM je izjavil:

Nisem bral cele teme, ampak nekateri res precej pretiravate:
200 €/mesec za enega otroka za oblačila?


Nisi bral, ane? Energetik trdi, da ne da več kot 200€ za 2 leti za 2 otroka, to je 50€ na leto za enega otroka za vse cunje in obutev.


Mogoče je Energetik malo zapretiraval v minus, ma drugi ki pa trdite da je potrebno na mesec za otroka zapravit 200€ za obutev in obleko ste pa tudi zapretiravali še bolj v drugo skrajnost. Bi vas res rad videl, pa vaše otroke tudi.

keba ::

Realno je pa sigurno nekje 40-80 na mesec na otroka za obutev in obleko. Manj je zelo zelo škrto, pa tudi če dobiš od nekoga super, samo to je nekdo moral kupiti se pravi da ti nekdo drug financira tvojega otroka. Ni pa to zastonj ane.

Utk ::

Ni zastojn, se pa deli z 2, 3 ali 4.
80 evrov na mesec bi pa stala obleka, če bi vsako samo enkrat opral in vrgel stran, madona, ne pretiravat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

damirj79 ::

80€ na mesec je jurja na leto. za 1000€ kupiš 20-40 parov čevljev, sandal, copat, ali pa 40-50 kosov oblačil. Razen če otrok ne ribate po aslaftu ali brus papirju, potem takšne količine ne porabiš v 10 letih, še posebej če šteješ podarjene kose ali darila itd..

Magic1 ::

Cune te stanejo poljubno veliko, samo pravo znamko moraš gledat. Zdaj je zgleda debata kakšna je razlika med cunjo/obutvijo za 10EUR proti 100EUR. Eni mislijo, da prva naredi invalida, druga pa supermena. Jaz opažam zadnje desetletje, da veliko bolje oceniš material na otip, kot pa na ceno/znamko.
Tri mesece nazaj sem nabavil Adidas superge za otroka. Mi je moja že potarnala, da ne bodo zdržali več dolgo...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

keba ::

Pa saj niso samo superge, so še copati za v vrtec pa copati za doma, ki jih naša preraste trenutno na vsake 3-4 mesece. So sandalce pa superge za poleti pa škornji pa višja obutev za pozimi, pa nekaj za v lepše. Na hitro pogledal po stanovanju mamo 8 parov trenutno, če vse preračunam je to trenutno 16 parov na leto. To znese nekje 250 eur na leto. Potem so obleke, kjer rabi že samo za v vrtec neko palerino in majhen nahrbtnik, potem so od bodijev do hlač, majic, jopic in bund, pa štumfov pa počasi bodo spodnje hlače ko so bo odvajala od plenic pa pižame, pa bunde in jakne pa tega se nabere in pride sigunro 500 eur letno

GupeM ::

WizzardOfOZ je izjavil:

GupeM je izjavil:

Nisem bral cele teme, ampak nekateri res precej pretiravate:
200 €/mesec za enega otroka za oblačila?


Nisi bral, ane? Energetik trdi, da ne da več kot 200€ za 2 leti za 2 otroka, to je 50€ na leto za enega otroka za vse cunje in obutev.

To je seveda pretiravanje v eno skrajnost. Nekdo je trdil, da za obutev in oblačila da 200 € na mesec. To je pa pretiravanje v drugo skrajnost.

500 € na leto za oblačila in obutev za enega otroka je pa že dokaj normalno. Pa verjetno se da tudi z manj. Če imaš še enga otroka, lahko tam do drugega leta brez problema porabi večino oblačil od prejšnjega. Ponošenih čevljev jaz ne bi dajal drugemu otroku. Po dveh letih pa otroci ne rastejo več tako hitro, več časa preživijo aktivni in posledično bolj obrabijo, uničijo ali zapackajo oblačila, tako da je vedno težje uporabiti vsa stara oblačila. Nosijo jih pa ponavadi tudi dlje časa.

Tiste najmanjše številke, v prvih mesecih so zjutraj še v redu, zvečer so že skoraj premajhne. Malo pretiravam, ampak takrat jih res lahko preraste v 14 dnevih in bi bilo res škoda, da jih ne bi uporabil pri drugemu otroku.

energetik ::

keba je izjavil:

Realno je pa sigurno nekje 40-80 na mesec na otroka za obutev in obleko. Manj je zelo zelo škrto, pa tudi če dobiš od nekoga super, samo to je nekdo moral kupiti se pravi da ti nekdo drug financira tvojega otroka. Ni pa to zastonj ane.

Ej, jaz zase ne zapravim več kot 150€ LETNO za obleke, morda rabim 2 nove hlače, kakšen pulover, štumfe, gate in to je to. Ostali kosi oblačil zdržijo 10 let.
80€/mesec za otroka je hudo pretiravanje ali pa obsedenost z znamkami. Pajkice, majčke iz 100% bombaža so npr. V C&A v rangu 7€ na komad, rabi ene 6komadov vsakega, zdrži pa sigurno pol leta in več, dokler ne preraste ali strga.

matobeli ::

Otroc rabjo vsako leto novo garnituro obutev in to je glavni strošek "oblačil", torej minimalc: 2x copati, 1x športni copati, 1x zimski čevlji, 1x gumjasti škornji, večina pa ima v resnici 2x športne copate in 2x zimske čevlje. Kar je cca 150€ če vzameš iz Hofra in cca 200€ če vzameš ene superge in zimske nekaj boljše.

damirj79 ::

Če imaš viška € in ne veš kam z njimi in na sploh nimaš drugih potreb, potem pač komot in ni nič narobe če porabiš tudi 10000€ na mesec. Otrok pa v resnici toliko ne potrebuje in ni tako zelo materialno zahteven. Veliko več bo otrok imel in odnesel z vašim ukvarjanjem z njim.

Alayne ::

Da še najino situacijo opišem iz ženske perspektive. Mislim, da večinoma moški odgovarjajo in nekako ne opišejo vsega. Sva trenutno v pričakovanju, otrok pride naslednji mesec. Pomembna informacija: živiva zelo varčno. Sva med prvimi v drużini in med prijatelji ( kar je pomembno, ker ne dobiva nič rabljenega zastonj!)

Stanovanja, avta nisma menjala. Imava ene 55m s teraso in starega cliota, ravno toliko, da ima nastavek za isofix.

Gre za rizično nosečnost potrebni so redni pregledi v ambulanti za rizično nosečnost. Prevoz obala -LJ vsaj enkrat na dva tedna. Test nuhalne svetline in DHT je bil okoli 120eur. Dodatnih UZ ne plačujeva. Da ti natisnejo sliko je vsaj 10 eur.

Nosečniška oblačila: 15 eur (nosim moževe majice, kupila belly band za podaljšanje majic in obstoječih hlač), kolegica zapravila več kot 200 eur...še za razna nosečniška slikanja etc.

Nakup poporodne nege za mati in dojenčka: 150 eur ( intimna nega, mazila za bradavice, hladilno mazilo, otroški termometer, otroški puder, šampon...)

Oprema za dojenčka: 480 eur rabljen a zelo kvaliteten vozicek z nastavki iz bolhe.
Previjala ga boma na obstoječi mizi, spal bo na predelanem (zagrajenem ) dodatnem leziscu. Dodatno: podloga, tetra plenice, cuclji, steklenicke, steriliztor (rabljen), loncki za mleko, prsna crpalka, dude, plenice, vlazilni robcki, banjica (imava samo tus), etc zaenkrat okoli 300 eur

Oblačila: kupila nekaj lusnih za gušt novih H&M in veliko iz bolhe. Za 150 eur imava kolekcijo za prvo leto. Priznam za ene 50 eur je nabavila tudi bodoča babica, ker se veseli.

Rekla bi, da je začetni vložek ene 1000 eur. Ampak upam, da bo pokrilo večino večjih nakupov čez nekaj mesecev. Pri tem, da upam, da bom lahko vsaj 6 mesecev dojila. Glede na dohodke (normiran sp) nekih olajšav pri možu ne bo. Meni se je pogodba v tujini iztekla, porodniska mi ne pripada ( dobim starsevski dodatek + otroske). Za vrtec bo po trenutnih izračunih stalo 380 eur. Dokler ne najdem nove sluzbe, bom pac pazila jaz nanj.

Se bo nekako izšlo upam z 250eur/ mesec v prvem letu, če ne bo vsak teden novih igrač :) Tu pa predvsem moža težko ustavit pri nabavi :)

HappyPills ::

Porodniška seveda pripada.

Alayne ::

HappyPills je izjavil:

Porodniška seveda pripada.


Pripada starševski dodatek in nič drugega. Preverila v tujini pri zavarovalnicah in v SLO na CSD. Žal :) Pogodba je bila 4 leta za določen čas. Po novem zakonu mora biti ženska še 6 mesecev po izteku porodniške v AVT zaposlena in pogodba mora biti veljavna tekom celotne porodniške. To pri meni ni, ker se vmes izteče. Vmes ne bom hodila gor službe iskat...
To seveda ne velja, če imaš gori stalno prebivališče ali če je partner gori zaposlen.

GupeM ::

Alayne je izjavil:

Za vrtec bo po trenutnih izračunih stalo 380 eur.

Ufff... potem finančno že nista tako na slabem, kot opisuješ. To pomeni, da skupaj dobita med 2615 in 3150 eur NETO!. Ni ravno bogatija, ampak lih izredno skromno pa tud ni treba živet.

Sicer pa v vrtec ne more, dokler ni star vsaj 11 mesecev. Če pa ti nimaš dohodka v teh 11 mesecih (oz je ta zelo majhen), pa sploh ne pridete v 8. dohodninski razred.

Razen, če je govora o kakšnih privat vrtcih.

Alayne ::

GupeM je izjavil:

Alayne je izjavil:

Za vrtec bo po trenutnih izračunih stalo 380 eur.

Ufff... potem finančno že nista tako na slabem, kot opisuješ. To pomeni, da skupaj dobita med 2615 in 3150 eur NETO!. Ni ravno bogatija, ampak lih izredno skromno pa tud ni treba živet.

Sicer pa v vrtec ne more, dokler ni star vsaj 11 mesecev. Če pa ti nimaš dohodka v teh 11 mesecih (oz je ta zelo majhen), pa sploh ne pridete v 8. dohodninski razred.

Razen, če je govora o kakšnih privat vrtcih.


Ja, do 11. meseca se bo cena znizala. To bi bilo glede na trenutno stanje.
Nisem rekla, da je stanje slabo, ampak da živiva varčno. Zaradi tega načina življenja bo, upam da ostalo kaj za hude čase ali če bo tamala želela kakšno tujo univerzo ipd. Vsak si pač postavi prioritete...

keba ::

Seveda še preden se otrok rodi nastane kar nekaj stroškov. Vsi prevozi, nuhalne in podobne stvari katere nevem z glave.
Voziček, avtosedež, previjalna, posteljica, preureditev sobice, nekaj oblek in opreme za naprej, kot je elektronska varuška, gnezdece, flaške, črpalka za mleko, dude, tega se nabere.. potem pridejo kakšen poganjalček, igrače, stolček za hranjenje, nosilka... seveda vse ni obvezno, nekateri vse nekateri samo nekaj... se pa nabere
Naju je prišlo okoli 2000 eur za štart, samo nekaj dobiš od države in občine, pa verjetno nekaj kupijo stari starši ali sorodniki.

Kodrnusa ::

imam 2 fanta, 6 let (prvi razred), 3 leta (vrtec).. Govoril z ženo :) Pravi da damo za obutev cca 100€ na leto (tamali pojerba vse) cunje cca 300€ na leto. Kupuje pa v Bambini, H&M, Reserve, OVS..(kao ne cheap) ampak vedno ko so akcije! Igrače skoraj ne kupujemo (babice, tašče, rojstni dnevi...) Kolesa sem dobil od kolegov za par 10€, skiroji, rolerji, smučke vse skupaj nekje 100€ na leto.. pri prvem sva kupila nov voziček 500€ (ženske mokre sanje), pri drugem sva rabljenega vzela za 50€, marela za 70€...
Otroski sedeži najboljše ocenjeni po ADAC en cca 230, drug cca 150€. Telovadba mesečno po 50€ za 1.ga , druzga 10€. Hrana je tko tko, mamo doma vrt, zelenjava zastonj, veliko prinesemo domov od moje mame za v zmrzovalnik (noče mojega denarja), pa tudi nismo gurmani, tako da nekje 350-400€ na mesec.. Imata zajtrk kosilo in malico v šoli/vrtcu. Vrtec 70€, šola zastonj (zaposlen za 4 ure). Najdražja so potovanja, recimo nazadnje decembra Bali cca 4000€.. Šole smučanja cca 250 za 5 dni (mali se ne smuča)...
Poleti dopust cca 2000-2500 odvisno od destinacije (cca 3 tedne). Bottom line da otroci niso dragi ce nočeš.. Kupimo zimske čevlje v hoferju za 15€ pa jih goni. Pa ne mi o tem da ni dobro za noge.. Kaj pa 50 let nazaj, eni čevlji za 3 generacije pa noben ni jamral, da ga noge bolijo, pa vec prehodil in pretekli ko mi vsi skupaj dandanes. Najdražje so dodatne stvari potovanja (avionske karte), smučanja (karte), ostalo je drobiž. Smo pa taka družina, da skoz neki moja mama in tašča kupujeta otrokom. Sem ze ponorel pa pravi moja mama meni, ti si za vzgajati jaz pa za razvajati haha. So preveč razvajeni že sedaj...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pustiti službo da imaš lahko družino (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15631286 (25054) krneki0001
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11241607 (22245) bambam20
»

Višina preživnine (oče ima S.P in plačuje 70€) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24741884 (35905) St235

Več podobnih tem