» »

Booking alternativa

Booking alternativa

mythic ::

Pozdravljeni, naslednji teden grem na smučanje v Kranjsko Goro. Ker Booking pobere cca 20% cene nastanitve, me zanima ali obstaja kakšna spletna stran ali facebook skupina ozirom kje bi lahko našel ponudnike po cenah brez provizij za posrednika. Hvala.

feryz ::

Pokličeš direkt ponudnika?
Noro, vem, praktično nepredstavljivo, da sploh pomislim, da je kaj takega možno.

mythic ::

Odlična ideja, hvala. Kljub temu; ali obstaja kakšno mesto na webu kjer ljudje objavljajo ponudbe po "normalnih cenah" ali last minute?

DeeJay ::

najdeš na bookingu kar te zanima in jih probaš najdt direktno....
Don't f with me.

Tody ::

Zajeb v levo. Gostitelj ne sme dat manj kot pise na bookingu. Tko da tvega da ga ti prijavis in potem vržejo iz bookinga. Torej je on v izgubi za tistih 20 procentov. Ce pa isces stran kjer ljudje na crno odajajo apartmane pa srečno. Je pa na FB kr nekaj skupin takih in drugačnih.

Dober dan ::

Jaz še u lajfu nism plačal po ceni Bookinga. Sem poiskal na Bookingu, nato uporabil Google, zavrtel telefon, se zmenil in gasa gremo. V dobi Googla sem mislil, da vsi to delamo, glede na to da se nekateri tle gor pre****te, kje boste prišparali 20 centov pri plačevanju položnic:))

Imaš pa na FB ful teh skupin, uporabi iskalnik. Ni težko.

Meee ::

airbnb?

a to se ne uporablja več? Meni in moji familiji še vedno zelo pride prav ko potujemo po Evropi, ceneje in večje kot hoteli...

starfotr ::

Tody je izjavil:

Zajeb v levo. Gostitelj ne sme dat manj kot pise na bookingu. Tko da tvega da ga ti prijavis in potem vržejo iz bookinga. Torej je on v izgubi za tistih 20 procentov. Ce pa isces stran kjer ljudje na crno odajajo apartmane pa srečno. Je pa na FB kr nekaj skupin takih in drugačnih.


Od kje ti to? Oni lahko prodajo svoje kapacitete po kakršnokoli ceni želijo, komurkoli.

Likalnik ::

Booking pobere 15-30% cene nastanitve najemodajalcu in ne najemniku...najemnik pač plača ceno katera je objavljena + turistično takso...od tega pa booking pobere 15-30% in tako najemodajalec dobi nižji končni znesek.

iz vidika varnosti je pa veliko bolje poslovati preko Bookinga kot pa direktno....v primeru škode se lahko obrneš na booking/airbnb in ti pridejo nasproti....glede plačila imaš že vse na računu (sicer na booking računu ampak ti ni potrebno skrbeti ali boš dobil ali ne)....glede prijave gostov je veliko lažje preko bookinga/airbnb-ja.
Poznam primere kateri so pač se dogovorili direktno med seboj in jim je bilo na koncu žal.

Sicer pa jaz kot najemodajalec imam kaj od tega, če dam tebi 20% ceneje...ali dam tebi teh 20% ali pa bookingu...na koncu najemodajalec dobi enak znesek

feryz ::

Lahko daš 15% ceneje in je bolje za oba.
Če moraš bookingu dati 20%.

DeeJay ::

Tody je izjavil:

Zajeb v levo. Gostitelj ne sme dat manj kot pise na bookingu. Tko da tvega da ga ti prijavis in potem vržejo iz bookinga. Torej je on v izgubi za tistih 20 procentov. Ce pa isces stran kjer ljudje na crno odajajo apartmane pa srečno. Je pa na FB kr nekaj skupin takih in drugačnih.


To ni res.
Je pa dost takih, ki oddajajo izključno preko bookinga zarad lažje organizacije in preprečitve double bookingov.
Don't f with me.

Likalnik ::

feryz je izjavil:

Lahko daš 15% ceneje in je bolje za oba.
Če moraš bookingu dati 20%.


kot sem napisal...zaradi 5% oziroma 5€ se ti ne splača riskirati težav do katerih lahko pride, če oddajaš direktno

Invictus ::

feryz je izjavil:

Lahko daš 15% ceneje in je bolje za oba.
Če moraš bookingu dati 20%.

To je pač za Slovenčke, ki brojijo sitno...

Ostali se s tem ne zajebavajo. Dostikrat se tudi ponudniki nočejo. ker nimajo nič od tega, samo dodatno komplikacijo in manj varnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Če meni reče ponudnik, da je ista cena preko bookinga ali pa direktno, potem grem drugam. Če ni neke pametne nastanitve pa vzamem preko bookinga.

Eni liki pa hočejo še višjo ceno za direktno rezervacijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

BuDi79 ::

starfotr je izjavil:

Če meni reče ponudnik, da je ista cena preko bookinga ali pa direktno, potem grem drugam. Če ni neke pametne nastanitve pa vzamem preko bookinga.

Eni liki pa hočejo še višjo ceno za direktno rezervacijo.
Ti si bil verjetno v realnosti nazadnje kje še v času jugoslavije pa potem na janševe bone.

Če greš direktno "v tople kraje" je en od treh nategun. Imam znanko, ki vedno išče "direktne veze, ker ne bo ona dajal % nekomu, če lahko direktno pokliče" ...v zadnjih petih letih so jo 3x so jo nategnili z raznimi doplačili na licu mesta, da je prišla potem čez ceno bookinga, pa z nastanitvami drugačnimi kot so oglaševali, lani na hrvaškem sploh hiše ni bilo, kjer je že plačala nastanitev direktno na TRR nekemu Stipetu. Menda bodo zgrajene v naslednjih treh do petih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

tonttu ::

starfotr je izjavil:

Tody je izjavil:

Zajeb v levo. Gostitelj ne sme dat manj kot pise na bookingu. Tko da tvega da ga ti prijavis in potem vržejo iz bookinga. Torej je on v izgubi za tistih 20 procentov. Ce pa isces stran kjer ljudje na crno odajajo apartmane pa srečno. Je pa na FB kr nekaj skupin takih in drugačnih.


Od kje ti to? Oni lahko prodajo svoje kapacitete po kakršnokoli ceni želijo, komurkoli.

V pravilih Bookinga, ki jih podpise lastnik nastanitve in se mora strinjati s tem, ce zeli ponujati svojo nastanitev preko Bookinga. Iste nastanitve ne sme ponujati na drugih platformah oz. na druge nacine ceneje, kot jo ponuja na Bookingu.

starfotr ::

Booking tudi sam določi ceno. Kdaj je neverjetno visoka, drugič pod ceno.

tonttu ::

starfotr je izjavil:

Booking tudi sam določi ceno. Kdaj je neverjetno visoka, drugič pod ceno.

Ja seveda Booking sam doloci ceno... kaj vse ne izves tukaj :|

starfotr ::

In zakaj sem slišal že večkrat na recepciji, da sem res ugodno dobil? Ali to tako malo za brez veze komentirajo, kot je small talk o vremenu?

uhuhu ::

Booking ponuja različne cene končnemu uporabniku glede na to, ali gledaš na računalniku ali na telefonu, katera Genius stopnja si, ali prihajaš s strani za cashback ali direktno ipd. To vpliva na ceno za končnega uporabnika.

Koliko dobi ponudnik, pa je dogovorjeno med ponudnikom in Bookingom.

Invictus ::

Meni se je Booking izkazal kot najbolj zanesljivega, tudi če je bilo kako sranje. Sploh, če greš v tujino... Pa sem ha v vseh letih imel samo 1x, pa še to, ker je bila res zanič soba.

AirBnB tudi, ampak nategov je tukaj več. Parkrat celo tako, da sem bil že na vratih, pa ponudnik ni hotel odpreti. Je pa res, da sem vedno dobil denar nazaj, zadnjič lani, ko je ponudnik apartmaja zavajal s podatki. Dobil tistega jurja nazaj v pol ure, ko je on klical na AirBnB. Je bil pa v Nemčiji AirBnB par let nazaj cenejši od vsega, dokler Švabi niso spremenili pogojev za oddajo tukaj. Tako si si lahko ogledal celo mestio, ko si najemal v različnih soseskah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Likalnik ::

ja tako je....ti kot ponudnik imaš veliko možnosti s katerimi lahko določeno obdobje/apartma opremiš z dodatnimi popusti in s tem pridobiš potencialne goste....že, če gost rezervira apartma preko računalnika ali mobitela bo razlika v ceni (če ima ponudnik to možnost izbrano), potem, če rezerviraš za več dni skupaj je lahko bolj ugodna cena itd...pač veliko je teh možnosti.

booking in ponudnik pa imata dogovorjeno, da se od nočitve odtrga 15-30% in to dobi Booking...več jim daš bolj si viden na bookingu

tonttu ::

starfotr je izjavil:

In zakaj sem slišal že večkrat na recepciji, da sem res ugodno dobil? Ali to tako malo za brez veze komentirajo, kot je small talk o vremenu?

Zato ker se tisti na recepciji verjetno niti pod razno ne sanja, kaj je tisti, ki v hotelu doloca cene naredil na bookingu in kaksne pogoje za vse mozne popuste, ki jih je pri Bookingu mali miljon, je dal. Ceno na Bookingu doloci lastnik nepremicnine. Prav tako doloci pogoje za vse popuste.

Invictus ::

Sam sem 1x dal džabe za nek apartma, pol je pa hotela šefica, da še 1x plačam, ker je tisto ponudbo dal njen, malo zblojeni sin. Itak nisem plačal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

Velikokrat grem raje v nastanitve, katere niso ravno velike. Torej do maksimalno 10 sob. Tam je velikokrat lastnik na recepciji. In dvomim v to, da ne bi vedel po čem se prodaja njegova storitev.

tonttu ::

Ja kot kaze pac ne ve kaj je obkljukal na Bookingu in kako je postavljal cenike. Ze predolgo casa imam stvari gor, da bi verjel tvojim zblojenim zgodbicam. Booking da taksne cene in taksne popuste, kot jih doloci lastnik nastanitve, kar je konec koncev tudi povsem normalno. Noben normalen clovek ne bi dal gor nastanitve, za katere ne bi vedel koliko bo dobil za ponujeno uslugo.

esel ::

Vseeno priporočam, da se za najdene nastanitve na bookingu, preverijo še cene na uradnih spletnih straneh, sploh če gre za večje hotele in verige le teh.
Sam velikokrat rezerviram tako in se da prihraniti tudi 20-25%, kar pri zneskih nad 1000€ predstavlja že lep prihranek

Malcolm_Y ::

Direktno pri eni hrvaški verigi smo v akciji na "črni petek" rezervirali nastanitev, in Booking je bil itak dražji. Še zdaj je cena za standard apartma na Bookingu za 200 EUR višja od cene za premium, ki smo jo plačali direkt ponudniku. Pa gre za preverjeno verigo, ni noben nateg zadaj.

ZveeZ ::

starfotr je izjavil:

In zakaj sem slišal že večkrat na recepciji, da sem res ugodno dobil? Ali to tako malo za brez veze komentirajo, kot je small talk o vremenu?

Razne promocije o katerih receptor sploh ni bil obvescen:)

Tudi sam se oblikujem cene in promocije za svojo nastanitev, pa sem po eni rezervaciji videl, da sem "prevec" ugoden in umaknil eno od promocij.
Drzim se pa le tega, da otroci, mlajsi od 7 let bivajo zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

srus ::

Precej uporabljam booking.com in ena od indikacij, da se po drugi poti (web, telefon, fb), da dobiti ugodnejšo ponudbo za isto nastanitev je to, da ti pri prikazu nastanitve in ponujeni ceni booking.com ne ponudi možnosti odpovedi.

Običajno ti ponudijo možnost odpovedi brez dodatnih stroškov do dneva, dveh, ali tedna pred nastanitvijo.

Flegi ::

Tole je že sicer malo neaktivna tema, ampak vseeno. Ima še kdo od ponudnikov na Bookingu težave z dvofaktorsko verifikacijo? Na kratko: Booking zahteva 2FA izključno preko SMS, ki pa ga ne prejmem. Vprašanje: ali kakšnemu od ponudnikov navedeno povzroča enake težave oziroma kako se logirate na Booking extranet?

kixs ::

mythic je izjavil:

Pozdravljeni, naslednji teden grem na smučanje v Kranjsko Goro. Ker Booking pobere cca 20% cene nastanitve, me zanima ali obstaja kakšna spletna stran ali facebook skupina ozirom kje bi lahko našel ponudnike po cenah brez provizij za posrednika. Hvala.


Probaj: destinia.com

Sem sele po nakljucju pred kratkim nasel tole in vmes rezerviral prvomajski oddih na hrvaski obali. Cena je nizja za cca 10% kot direktno pri ponudniku in cca 30% nizja od Bookinga.

Moja izkusnja je samo za en primer in nic vec. Pac primerjaj enako z enakim, pa se na koncu odlocis kje bos vzel.

ZveeZ ::

Flegi je izjavil:

Tole je že sicer malo neaktivna tema, ampak vseeno. Ima še kdo od ponudnikov na Bookingu težave z dvofaktorsko verifikacijo? Na kratko: Booking zahteva 2FA izključno preko SMS, ki pa ga ne prejmem. Vprašanje: ali kakšnemu od ponudnikov navedeno povzroča enake težave oziroma kako se logirate na Booking extranet?


Meni ne tezi s tem 2FA. No prve dni po registraciji mi je, kasneje ne vec (cookies?).
Sem pa potrjeval preko njihove pulse aplikacije. Se mi zdi, da tudi sam nisem prejemal smsjev, morda pa je bilo to za airbnb.. se ne spomnem;)

kixs je izjavil:

mythic je izjavil:

Pozdravljeni, naslednji teden grem na smučanje v Kranjsko Goro. Ker Booking pobere cca 20% cene nastanitve, me zanima ali obstaja kakšna spletna stran ali facebook skupina ozirom kje bi lahko našel ponudnike po cenah brez provizij za posrednika. Hvala.


Probaj: destinia.com

Sem sele po nakljucju pred kratkim nasel tole in vmes rezerviral prvomajski oddih na hrvaski obali. Cena je nizja za cca 10% kot direktno pri ponudniku in cca 30% nizja od Bookinga.

Moja izkusnja je samo za en primer in nic vec. Pac primerjaj enako z enakim, pa se na koncu odlocis kje bos vzel.


Btw a pozna kdo Vrbo.com? Sem se registriral kot gostitelj zgolj iz firbca, ker poberejo zgolj 10% provizije (gostitelju), pa izgleda da je zelo malo uporabnikov gor, ki bi iskali prenocitev na nasi obali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZveeZ ()

tonttu ::

Flegi je izjavil:

Tole je že sicer malo neaktivna tema, ampak vseeno. Ima še kdo od ponudnikov na Bookingu težave z dvofaktorsko verifikacijo? Na kratko: Booking zahteva 2FA izključno preko SMS, ki pa ga ne prejmem. Vprašanje: ali kakšnemu od ponudnikov navedeno povzroča enake težave oziroma kako se logirate na Booking extranet?

Meni obcasno zatezi, ampak gre vedno preko pina, ki ga dobim v aplikaciji. Je pa ravno zaradi taksnih stvari fino imeti aplikacijo na (vsaj) dveh telefonih ;) Preko SMSa do sedaj nisem se nikoli delal tega, zna pa biti problem da ne dobis sms-a na relaciji Bookingov sms operator, tvoj telefonski pondunik. Doloceni ponudniki imajo par problemov s sprejemanjem oz. posredovanjem sms-ov, ki pridejo od dolocenih providerjev.
Ampak kadarkoli mi Booking zatezi za 2FA mi da na voljo da izberem telefonski klic, sms ali aplikacijo. Tako da poskusi telefonski klic, ce sms-a ne dobis.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje iščete ponudbe za počitnice?

Oddelek: Loža
201923 (1037) aborko
»

Booking - odpoved

Oddelek: Loža
385414 (4410) ogorazd1
»

Rezervacija apartmaja preko Booking strani

Oddelek: Loža
384585 (3707) stara mama
»

Booking.com - Odpoved - Visa: Kako Dobim Denar Nazaj?

Oddelek: Loža
215062 (4178) c3p0
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
175735 (4644) Miha 333

Več podobnih tem