» »

Kako se prisilit da si kaj privoscis?

Kako se prisilit da si kaj privoscis?

«
1
2 3 4

ananasexpr ::

Zadnjih nekaj let zivim zelo sparavno (4 leta), saj bi rad privarceval cimvec denarja (brez posebnega razloga oz cilja). Moja placa je solidna (2900 neto), sem sredi 30ih, trenutno imam 90.000, vseh mesecnih stroskov imam 1000, tako da lahko na leto privarcujem okrog 25.000 evrov. Cilj mi je prit do konca leta 2026 na 150.000, kar se mi zdi lepa psiholoska cifra, ampak to bi pomenilo samo sluzba, fitnes in nazaj domov se naslednji 2 in pol leti. Nobenih dopustov in izletov, ki jih ze izjemno pogresam, zivim vbistvu skoraj kot nekdo na sociali, ki si ne more nic privoscit. Gledam slike narave na youtube ali instagramu, ljudi ki so na pici in mi je hudo pri srcu ko vidim kako drugi lahko vse to redno dozivljajo, jaz pa ne. Zal je vse povezano z stroski, ki bi pomenili da bom kasneje na cilju.

Kako se prislit da imas vseeno kaj od zivljenja, ce ne bi rad izgubil denarja?

Uporabnik ::

150k čez 2,5 let bo 90k zadjšnjih, tako da nekaj bo treba na tem delat.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

Tody ::

Pojdi do psihologa, resno ... Drugače te leta 26 čaka živčni zlom.

Avenger ::

Najprej si privošči eno konkretno pavzo, pa razmisli o cilju.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Utk ::

Ne vem zakaj ne bi zapravil 100 evrov več na mesec za luksuz. Ali pa 200 magari.
Pri 150 jurjih, s katerimi itak ne veš kaj bi, to nič ne pomeni.

bajsibajsi ::

ananasexpr je izjavil:

vseh mesecnih stroskov imam 1000, tako da lahko na leto privarcujem okrog 25.000 evrov.?


Slabo. Obvezno skenslaj se fitnes. Tako ti ostane sluzba/dom. Na ta nacin bos privarceval se kaksnega stotaka vec.

ananasexpr ::

bajsibajsi je izjavil:

ananasexpr je izjavil:

vseh mesecnih stroskov imam 1000, tako da lahko na leto privarcujem okrog 25.000 evrov.?


Slabo. Obvezno skenslaj se fitnes. Tako ti ostane sluzba/dom. Na ta nacin bos privarceval se kaksnega stotaka vec.


fitnes imam samo 15 evrov na mesec na sreco, sem pa telefon sel narocnino sedaj iz 15 na 10 evrov na mesec

m0LN4r ::

ananasexpr je izjavil:

Zadnjih nekaj let zivim zelo sparavno (4 leta), saj bi rad privarceval cimvec denarja (brez posebnega razloga oz cilja). Moja placa je solidna (2900 neto), sem sredi 30ih, trenutno imam 90.000, vseh mesecnih stroskov imam 1000, tako da lahko na leto privarcujem okrog 25.000 evrov. Cilj mi je prit do konca leta 2026 na 150.000, kar se mi zdi lepa psiholoska cifra, ampak to bi pomenilo samo sluzba, fitnes in nazaj domov se naslednji 2 in pol leti. Nobenih dopustov in izletov, ki jih ze izjemno pogresam, zivim vbistvu skoraj kot nekdo na sociali, ki si ne more nic privoscit. Gledam slike narave na youtube ali instagramu, ljudi ki so na pici in mi je hudo pri srcu ko vidim kako drugi lahko vse to redno dozivljajo, jaz pa ne. Zal je vse povezano z stroski, ki bi pomenili da bom kasneje na cilju.

Kako se prislit da imas vseeno kaj od zivljenja, ce ne bi rad izgubil denarja?

Work to live, ne live to work.
Ti pac ne zivis, ampak eksistiras, da kupckas denar.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

neutronium ::

Ne obremenjuj se s tem. Jaz sem na 2/3 tvoje neto plače. Ugotovil sem, da več kot zasluzim bolj varčno živim in z večjo tesnobo zapravim vsak cent. Vsi moji življenjski stroški so skrčeni na minimum. Na tvojem mestu bi tudi fitnes odpovedal. Dom - služba in obratno. Tako je pri meni. Že ene 15 let. Višek denarja pa začni vlagat, da se bo plemenitil. In ne rabiš psihologa kot ti en svetuje. Jaz sem že celo življenje skrajno varčen, ko sem pa začel delat sem pa še bolj zategnil pas. Naučil sem se da ne rabim veliko denarja za golo preživetje. Raje si privoščim manj in imam več denarja v žepu/računu. Tudi, če z njim nič ne kupim. Gledanje kako kupček raste te prav zasvoji. Zapravljanje pa mi povzroča močno tesnobo. Četudi gre za male zneske. Nisi edini in nič ni narobe s tabo. Glej na to tako, da tvoji vrstniki so vsi do vratu v dolgovih, jemljejo kredite za rd zabave, potovanja, luksuz in živijo prek svojih zmožnosti... Ti imaš pa nek notranji mir, ki ga oni nimajo, ker živijo na robu. Nikoli ne vedo kdaj bodo rubežniki potrkali in jim vzeli hišo, avto... Je pa že bolje živeti kot revež s kupom denarja kot pa brez njega. ;) Vsaj jaz tako razmišljam.

fur80 ::

ananasexpr je izjavil:

bajsibajsi je izjavil:

ananasexpr je izjavil:

vseh mesecnih stroskov imam 1000, tako da lahko na leto privarcujem okrog 25.000 evrov.?


Slabo. Obvezno skenslaj se fitnes. Tako ti ostane sluzba/dom. Na ta nacin bos privarceval se kaksnega stotaka vec.


fitnes imam samo 15 evrov na mesec na sreco, sem pa telefon sel narocnino sedaj iz 15 na 10 evrov na mesec


In vloži nekaj od tega v psihoterapijo. ;)

neutronium je izjavil:

Ne obremenjuj se s tem. Jaz sem na 2/3 tvoje neto plače. Ugotovil sem, da več kot zasluzim bolj varčno živim in z večjo tesnobo zapravim vsak cent. Vsi moji življenjski stroški so skrčeni na minimum. Na tvojem mestu bi tudi fitnes odpovedal. Dom - služba in obratno. Tako je pri meni. Že ene 15 let. Višek denarja pa začni vlagat, da se bo plemenitil. In ne rabiš psihologa kot ti en svetuje. Jaz sem že celo življenje skrajno varčen, ko sem pa začel delat sem pa še bolj zategnil pas. Naučil sem se da ne rabim veliko denarja za golo preživetje. Raje si privoščim manj in imam več denarja v žepu/računu. Tudi, če z njim nič ne kupim. Gledanje kako kupček raste te prav zasvoji. Zapravljanje pa mi povzroča močno tesnobo. Četudi gre za male zneske. Nisi edini in nič ni narobe s tabo. Glej na to tako, da tvoji vrstniki so vsi do vratu v dolgovih, jemljejo kredite za rd zabave, potovanja, luksuz in živijo prek svojih zmožnosti... Ti imaš pa nek notranji mir, ki ga oni nimajo, ker živijo na robu. Nikoli ne vedo kdaj bodo rubežniki potrkali in jim vzeli hišo, avto... Je pa že bolje živeti kot revež s kupom denarja kot pa brez njega. ;) Vsaj jaz tako razmišljam.


Če ti nekaj povzroča močno tesnobo, če kupček raste te baje zasvoji, potem notranjega mira nimaš, ali pa ne veš kaj je notranji mir? ;) hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

NuMaN ::

Umetnost življenja je biti vedno nad pozitivno ničlo, samo ne preveč.

Vedno se spomnim tistega slovenskega inovatorja, ki je šel peš v Švico, igral v filmu - (Bond, če se ne motim), večkrat bankrotiral in takoj izumil nekaj novega.

Dočakal stotico.

Imena se žal ne spomnim.

Sem pobrskal (Peter Florjančič):

https://www.24ur.com/novice/slovenija/u...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

neutronium ::

Notranji mir v smislu, da se mi ni treba obremenjevat, da ostanem na cesti ali da moram najemat kredite ali kaj podobnega. Pa vsak dan trepetat, da ostanem brez denarja. Tesnoba je pa pozitivna stvar, ker me odvrača od zapravljanja. Pomirja me misel, da denar imam. Če ga ne bi imel bi pa doživel živčni zlom.

Tody ::

Dej povej za kaj porabis jurčka :) Bomo minimiziral to pa bos prej na cilju. Mogoče še odpremo 1919 številko!

Kayzon ::

Vse je to lepo in prav sparati denar,samo zivljenje hitro tece in nic ne rece,je treba tudi uzivati vmes da ti ne bo zal potem na stara leta.

fur80 ::

neutronium je izjavil:

Notranji mir v smislu, da se mi ni treba obremenjevat, da ostanem na cesti ali da moram najemat kredite ali kaj podobnega. Pa vsak dan trepetat, da ostanem brez denarja. Tesnoba je pa pozitivna stvar, ker me odvrača od zapravljanja. Pomirja me misel, da denar imam. Če ga ne bi imel bi pa doživel živčni zlom.


Seveda, to je normalno. Da pa čutiš tesnobo, če nekaj zapraviš, kot je povedal in to pri takih letih pa nekaj ni ok in bo samo še hujše. Ti povem primer, ko je človek privatnik z kar nekaj $$$ bil nekaj bolan na srcu in namesto, da bi si plačal najboljšega specialicta, raje čakal na redno medicino, da bi prihranil $$$, čeprav se je v službi gnal in doživel infarkt in adijo.

celje ::

umiram od smeha. (kao) 2900 neto place in model hodi na fitnes za 15 eur na mesec.... hudo ti je ko vidis ljudi na pici? tebi ni pomoci. bejbe (ali tipa, karkoli ti ze pase) sigurno nimas.

kaj je pa tvoj cilj?

umreti sam z denarjem na racunu?

˙janezvalva ::

ananasexpr je izjavil:

... Moja placa je solidna (2900 neto)...

kako to, da inaš tako visoko plačo? se mi zdi res visoka. jaz dobim pol manj.

V-i-p ::

Spet en tepček, ki samo nekaj piše. Pri 2900€ neto plače (kao, KAO) on gleda in liže monitor, ko na yt posnetku žrejo pico? Pa ti si direkt za na psihiatrijo, majkemi. Če je pa res, pa samo tole: truga nima žepov in pod zemljo POS terminal ne dela, žal.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Miki N ::

Babo si najdi, OP. Po možnosti zapravljivo. :))

fur80 ::

V-i-p je izjavil:

Spet en tepček, ki samo nekaj piše. Pri 2900€ neto plače (kao, KAO) on gleda in liže monitor, ko na yt posnetku žrejo pico? Pa ti si direkt za na psihiatrijo, majkemi. Če je pa res, pa samo tole: truga nima žepov in pod zemljo POS terminal ne dela, žal.


Lahko je trol, samo taki primeri niso nič čudnega, je pa tudi druga stran, da nekateri preveč zapravljajo, ali pretirano hujšanje, pretirana debelost, eni pretiravajo z zdravo hrano, drugi požrejo vse kar pride. :D

Daniel ::

To že spada pod ekstreme v drugo stran. Sam imam recimo nekaj jurjev dovoljenega minusa, večinoma delam v tem območju do dovoljenega minusa (ja, vem, da so tukaj najvišje negativne obresti) ker kmetija pač zmeraj terja neke investicije pa sem ta teden vseeno plačal 61 eur za 3 družinske pice, ker pač nismo kuhali in smo imeli obiske.

To, da si ne bi privoščil pice, ker boš malenkost kasneje na zastavljenem cilju je že praktično bolezensko šparanje, od življenja ne boš imel nič, skupaj s tabo pa vsega tega denarja tudi ne bojo zagrebli. Sicer pravijo 100 ljudi 100 čudi ampak pretiravati pa tudi ni treba.

Dober dan ::

To se bere enako, kot bosanci, ki so celo življenje garali in v Bosni gradili hiše kao za stara leta, ko bodo v penziji. Sedaj na stara leta pa počasi gnijejo v najemu v Sloveniji, saj so "tam dolih" vsi poznani umrli, mladi pa pojma nimajo, kdo ti stari "slobosanci" sploh so. Živi se, dokler je človek zdrav. Ko te bo emšo povozil, ti tudi miljarde na računu ne bodo pomagale. Tanka je meja med zdravim razumom in norostjo. Tako, da priporočilo psihologa je kar na mestu.

Telbanc ::

ananasexpr je izjavil:

Zadnjih nekaj let zivim zelo sparavno (4 leta), saj bi rad privarceval cimvec denarja (brez posebnega razloga oz cilja). Moja placa je solidna (2900 neto), sem sredi 30ih, trenutno imam 90.000, vseh mesecnih stroskov imam 1000, tako da lahko na leto privarcujem okrog 25.000 evrov. Cilj mi je prit do konca leta 2026 na 150.000, kar se mi zdi lepa psiholoska cifra, ampak to bi pomenilo samo sluzba, fitnes in nazaj domov se naslednji 2 in pol leti. Nobenih dopustov in izletov, ki jih ze izjemno pogresam, zivim vbistvu skoraj kot nekdo na sociali, ki si ne more nic privoscit. Gledam slike narave na youtube ali instagramu, ljudi ki so na pici in mi je hudo pri srcu ko vidim kako drugi lahko vse to redno dozivljajo, jaz pa ne. Zal je vse povezano z stroski, ki bi pomenili da bom kasneje na cilju.

Kako se prislit da imas vseeno kaj od zivljenja, ce ne bi rad izgubil denarja?



Treba met žensko, ki ti prihrani te čudne skrbi z denarjem. Ko boš malo starejši, se boste pogvarjali s prjatli sam še o tem, kako dobro pičko si nategnil, o denarju pa bolj malo, ker takrat ga več manj svi imajo. Če nisi luzer.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Webmojster ::

Ti kar lepo šparaj dalje. Ne oziraj se na to kar delajo drugi ali kaj ti nekateri tukaj svetujejo.

Zdaj imaš en lep kupček, probaj ga še povečat - začni tudi investirat v kakšne indeksne sklade. 95K se lepo sliši, vendar v teh časih niti ni več toliko denarja.

Plača je lepa, ampak nikoli ne veš kaj se lahko zgodi v prihodnosti. Lahko te odpustijo, lahko zboliš in nisi več zmožen delat. Takrat bo ti še kako prav prišel nek kupček denarja.

fur80 ::

Webmojster je izjavil:

Ti kar lepo šparaj dalje. Ne oziraj se na to kar delajo drugi ali kaj ti nekateri tukaj svetujejo.

Zdaj imaš en lep kupček, probaj ga še povečat - začni tudi investirat v kakšne indeksne sklade. 95K se lepo sliši, vendar v teh časih niti ni več toliko denarja.

Plača je lepa, ampak nikoli ne veš kaj se lahko zgodi v prihodnosti. Lahko te odpustijo, lahko zboliš in nisi več zmožen delat. Takrat bo ti še kako prav prišel nek kupček denarja.


Si predstavljaš kako bo šele takrat trpel, ko bo mogel prazniti račun za kaka zdravila, zdravnike, stroške, če ga tukaj boli par EUR za fitnes... pritoka pa več ne bo ali bo manjši? Z naj se ne sekira si mu naredil še slabše kot, če ne bi rekel nič. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

IL_DIAVOLO ::

Vojnik pod nujno napotnico.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

fur80 ::

V Avstriji dobiš psihoterapevta na napotnico in je to nekaj čisto normalnega in ravno za take primere, ko lahko iz njih nastane kaj hujšega. ;)

NuMaN ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Vojnik pod nujno napotnico.


Človek ni ravno psihotičen, ne pretiravaj.

Pa tudi tam se prvenstveno ne ukvarjajo s tem ...

Če že, ambulantna psihiatrija, ne bolnišnica, brez medikamentov če se le da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

Kayzon ::

Webmojster je izjavil:

Ti kar lepo šparaj dalje. Ne oziraj se na to kar delajo drugi ali kaj ti nekateri tukaj svetujejo.

Zdaj imaš en lep kupček, probaj ga še povečat - začni tudi investirat v kakšne indeksne sklade. 95K se lepo sliši, vendar v teh časih niti ni več toliko denarja.

Plača je lepa, ampak nikoli ne veš kaj se lahko zgodi v prihodnosti. Lahko te odpustijo, lahko zboliš in nisi več zmožen delat. Takrat bo ti še kako prav prišel nek kupček denarja.


Moj nasvet bi se bil da ulagaj cas v dodatno ucenje novih vescin,da napredujes in imas vecjo placo. Potem je lazje poceti oboje,uzivati in sparati. Ps. Ter najdi si neko dekle,brez tega ne gre na dolgi rok.

NuMaN ::

Če pri 2900 eur neto ne more uživati oziroma zapraviti z mirno vestjo stotko na mesec, je nekaj narobe.

A potem bo 5000 e neto na mesec rešilo težavo - dvomim.

val46 ::

Ne, ne bo. Sam takrat se bo poleg teh "tažav" ki jih ima, sekiral še, da ga ne bi kdo na ulici oropal. Sam eni ste res klasa zase. Sicer malo sumim na trolanje, dva posta, v obeh se pa hvali, kako je naloudan z denarjem, pa ne ve kako "živet"...tko da, malo dvomim da je res kar OP piše.

Telbanc ::

NuMaN je izjavil:

Če pri 2900 eur neto ne more uživati oziroma zapraviti z mirno vestjo stotko na mesec, je nekaj narobe.

A potem bo 5000 e neto na mesec rešilo težavo - dvomim.


Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Eduardo ::

Kako se prisilit da si kaj privoscis?


Dobiš bejbo.

NuMaN ::

Mogoče je vseeno bolje da se vzame malce v roke, da ne bo takoj na dveh frontah, preden se zveza ne ustali.

ananasexpr ::

val46 je izjavil:

Ne, ne bo. Sam takrat se bo poleg teh "tažav" ki jih ima, sekiral še, da ga ne bi kdo na ulici oropal. Sam eni ste res klasa zase. Sicer malo sumim na trolanje, dva posta, v obeh se pa hvali, kako je naloudan z denarjem, pa ne ve kako "živet"...tko da, malo dvomim da je res kar OP piše.


S cim pa se je za hvalit? saj nimam nic od zivljenja in 3 leta nisem jedel niti pice v dobri piceriji in pica mi je najljubsa hrana. Pa tudi ne vem kaj bi imel clovek od tega se s cim hvalit po netu anonimnim osebam, ki te ne poznajo.
Dosti raje bi bil tak, da se ne bi sekiral za denar. Saj materialno nic ne rabim, imam to kar hocem, pogresam pa izlete v naravo ali kako potovanje. Da bi brez da gledam na ceno kupil neko sladkarijo ali sel na zabavo, ki te na koncu stane vse skupaj cez 40, 50 evrov.

Eduardo ::

val46 je izjavil:

v obeh se pa hvali, kako je naloudan z denarjem, pa ne ve kako "živet"...


Pri 2900 neto naloadan z denarjem? V kaj pa se bo prisilil? Dva fensi dopusta in kakšno pivo več?

Dobi si bejbo pa mu bo poorganizirala tistega tisočaka viška. Bo nekaj let pozabila končati faks in bosta tako ali tako komaj shajala, ko mu bo povedala, da ne bo napisala diplome, ker je noseča.

Pa da ne govorimo, da lahko delaš manj, kar pa je najbolj premium investicija.

NekdoPach ::

Celo življenje šparaš in potem nečaki podedujejo... Taki kalibri šele na smrtni postelji ugotovijo da dinarčkov ne morejo nest v onstranstvo :D potem pa groza in "whaaaaaat i've doooone"

En tak je iz naše vasi, ampak on zdaj donira vsepovprek na stara leta

Zgodovina sprememb…

brett ::

ananasexpr je izjavil:

Zadnjih nekaj let zivim zelo sparavno (4 leta), saj bi rad privarceval cimvec denarja (brez posebnega razloga oz cilja). Moja placa je solidna (2900 neto), sem sredi 30ih, trenutno imam 90.000, vseh mesecnih stroskov imam 1000, tako da lahko na leto privarcujem okrog 25.000 evrov. Cilj mi je prit do konca leta 2026 na 150.000, kar se mi zdi lepa psiholoska cifra, ampak to bi pomenilo samo sluzba, fitnes in nazaj domov se naslednji 2 in pol leti. Nobenih dopustov in izletov, ki jih ze izjemno pogresam, zivim vbistvu skoraj kot nekdo na sociali, ki si ne more nic privoscit. Gledam slike narave na youtube ali instagramu, ljudi ki so na pici in mi je hudo pri srcu ko vidim kako drugi lahko vse to redno dozivljajo, jaz pa ne. Zal je vse povezano z stroski, ki bi pomenili da bom kasneje na cilju.

Kako se prislit da imas vseeno kaj od zivljenja, ce ne bi rad izgubil denarja?


Imaš par 100€ večjo plačo kot jo imava z ženo skupaj. Pa plačujeva hip. kredit (sicer za te čase ni velik znesek), imava otroka v OŠ, gremo vsak mesec na 2 celodnevna izleta, enako v povp. restavracijo, dva dopusta od tega en za več k€, pa malo (še vedno) razmišljam o nakupu avta za 30-33k€. Pa še nama ostane na lagru za rezervo. Pa ne jemo S budget, da ne bo pomote. In imava s kreditom, položnicami in hrano malo čez 1k€ stroškov.
Daj napiši kakšne stroške imaš z 1k€? 15€ za fitnes?? Rad bi vedel kje je tako nizka karta za mesec?!

Razen če imaš najemnino pol tega zneska... Samo zakaj si potem ne vzameš raje pufa z isto/malo vecjo mesečno vsoto in kupiš/sezidas nepremičnino. Odvisno s katerega konca Slovenije si...
Pa kaj ti je cilj kupckanja denarja? Kakšna investicija, hrčkanje? Čemu je/bo namenjenih omenjenih 150k€?
Ali pa je to trol tema...

Eduardo ::

NekdoPach je izjavil:

Taki kalibri šele na smrtni postelji ugotovijo da dinarčkov ne morejo nest v onstranstvo :D potem pa groza in "whaaaaaat i've doooone"


Kaj pa boš kupoval, če imaš kar hočeš? Od kje ideja, da jim ni jasno, da ne bodo živeli večno?

Realnost je taka, da ti gledaš iz perspektive nekega čenčarskega mišljenja. Ko tak umira mu je v bistvu za ta denar še toliko manj mar. Namig bi ti lahko bil kar praviš sam. In sicer, da ga znajo brezveze deliti tik pred smrtjo.

NekdoPach ::

@Eduardo

LOL.
Denar je zato da se ga porabi. Zdej boš reku da raje ješ s-budget pašteto kot pa argentinske zrezke? Ali pa da raje voziš dacio kot pa mercedesa? Ne me basat. Če ti je pa res vseeno ga daj revežem, še prej pa pojdi k psihologu da ti pomaga rešiti ta cinizem in melanholijo.

Zgodovina sprememb…

neutronium ::

NuMaN je izjavil:

Če pri 2900 eur neto ne more uživati oziroma zapraviti z mirno vestjo stotko na mesec, je nekaj narobe.

A potem bo 5000 e neto na mesec rešilo težavo - dvomim.


Jaz vsakič, ko dobim boljšo plačo tudi bolj zategnem pas. Delam kontra kot večina. Sicer sem pa glede življenjskih stroškov že tako na minimumu in manj že skoraj ne gre več (elektrika, voda, smeti, internet, davki kot je nusz idr., osnovna hrana za zajtrk/večerjo - kot glavni obrok jem malico v službi in ne rabim doma jest kosila). Pri mobitelu sem šel na predplačniško varianto, ker tako skoraj ne uporabljam klicev, smsov. Ravno toliko, da vzdržujem številko pri življenju. Svoj dopust vsako leto preživim doma, ne grem niti na enodnevne izlete ker to stane bencin, dodatno obrabo avta itd. Jest ven ne hodim, na kavice, pijače tudi ne. To so recimo moje taktike varčevanja. Z večjo plačo se bo spremenilo samo to, da bom še več privarčeval.

Pač tist dober občutek, ko vidiš da imaš kup denarja in zapraviš minimalno. Vem, da ne bom nič nesel pod zemljo. Samo vseeno raje ves denar kar v peč fliknem kot pa zapravim en sam cent. Zapravljivci tega občutka ne razumete.

immortan ::

trol post

NuMaN ::

neutronium je izjavil:

NuMaN je izjavil:

Če pri 2900 eur neto ne more uživati oziroma zapraviti z mirno vestjo stotko na mesec, je nekaj narobe.

A potem bo 5000 e neto na mesec rešilo težavo - dvomim.


Jaz vsakič, ko dobim boljšo plačo tudi bolj zategnem pas. Delam kontra kot večina. Sicer sem pa glede življenjskih stroškov že tako na minimumu in manj že skoraj ne gre več (elektrika, voda, smeti, internet, davki kot je nusz idr., osnovna hrana za zajtrk/večerjo - kot glavni obrok jem malico v službi in ne rabim doma jest kosila). Pri mobitelu sem šel na predplačniško varianto, ker tako skoraj ne uporabljam klicev, smsov. Ravno toliko, da vzdržujem številko pri življenju. Svoj dopust vsako leto preživim doma, ne grem niti na enodnevne izlete ker to stane bencin, dodatno obrabo avta itd. Jest ven ne hodim, na kavice, pijače tudi ne. To so recimo moje taktike varčevanja. Z večjo plačo se bo spremenilo samo to, da bom še več privarčeval.

Pač tist dober občutek, ko vidiš da imaš kup denarja in zapraviš minimalno. Vem, da ne bom nič nesel pod zemljo. Samo vseeno raje ves denar kar v peč fliknem kot pa zapravim en sam cent. Zapravljivci tega občutka ne razumete.


Sicer sem zelo varčen, skorajda škrtuh ...

Ampak si vseeno tu pa tam kaj privoščim, da 13 milijard let ne gre ravno v nič.

fur80 ::

neutronium je izjavil:

NuMaN je izjavil:

Če pri 2900 eur neto ne more uživati oziroma zapraviti z mirno vestjo stotko na mesec, je nekaj narobe.

A potem bo 5000 e neto na mesec rešilo težavo - dvomim.


Jaz vsakič, ko dobim boljšo plačo tudi bolj zategnem pas. Delam kontra kot večina. Sicer sem pa glede življenjskih stroškov že tako na minimumu in manj že skoraj ne gre več (elektrika, voda, smeti, internet, davki kot je nusz idr., osnovna hrana za zajtrk/večerjo - kot glavni obrok jem malico v službi in ne rabim doma jest kosila). Pri mobitelu sem šel na predplačniško varianto, ker tako skoraj ne uporabljam klicev, smsov. Ravno toliko, da vzdržujem številko pri življenju. Svoj dopust vsako leto preživim doma, ne grem niti na enodnevne izlete ker to stane bencin, dodatno obrabo avta itd. Jest ven ne hodim, na kavice, pijače tudi ne. To so recimo moje taktike varčevanja. Z večjo plačo se bo spremenilo samo to, da bom še več privarčeval.

Pač tist dober občutek, ko vidiš da imaš kup denarja in zapraviš minimalno. Vem, da ne bom nič nesel pod zemljo. Samo vseeno raje ves denar kar v peč fliknem kot pa zapravim en sam cent. Zapravljivci tega občutka ne razumete.


Saj, če imaš dober občutek je pa tako OK. Problem je, da ima on več slabih občutkov in strahov. Če šparaš in imaš fajn občutek potem ni kaj lepšega, kot če hujšaš in se imaš lepo, ali pa da imaš bolemijo in te je strah jesti imaš pa problem.
Če si bo tale dobil žensko in mu pobere lovača neko vsoto, mu psihiatrija ne zbeži. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

m0LN4r ::

neutronium je izjavil:

Ne obremenjuj se s tem. Jaz sem na 2/3 tvoje neto plače. Ugotovil sem, da več kot zasluzim bolj varčno živim in z večjo tesnobo zapravim vsak cent. Vsi moji življenjski stroški so skrčeni na minimum. Na tvojem mestu bi tudi fitnes odpovedal. Dom - služba in obratno. Tako je pri meni. Že ene 15 let. Višek denarja pa začni vlagat, da se bo plemenitil. In ne rabiš psihologa kot ti en svetuje. Jaz sem že celo življenje skrajno varčen, ko sem pa začel delat sem pa še bolj zategnil pas. Naučil sem se da ne rabim veliko denarja za golo preživetje. Raje si privoščim manj in imam več denarja v žepu/računu. Tudi, če z njim nič ne kupim. Gledanje kako kupček raste te prav zasvoji. Zapravljanje pa mi povzroča močno tesnobo. Četudi gre za male zneske. Nisi edini in nič ni narobe s tabo. Glej na to tako, da tvoji vrstniki so vsi do vratu v dolgovih, jemljejo kredite za rd zabave, potovanja, luksuz in živijo prek svojih zmožnosti... Ti imaš pa nek notranji mir, ki ga oni nimajo, ker živijo na robu. Nikoli ne vedo kdaj bodo rubežniki potrkali in jim vzeli hišo, avto... Je pa že bolje živeti kot revež s kupom denarja kot pa brez njega. ;) Vsaj jaz tako razmišljam.

15 let dom - sluzba - dom? To pa mora bit zanimivo, najlepsa leta tako zapravit.
Kaj ti bo denar, ko bos star prdec, pa ti ga bo spet skoda zapravit ali pa bohnedaj te ze prej pobere.

Treba je cim vec zapravit in cim manj delat.

Eduardo je izjavil:

val46 je izjavil:

v obeh se pa hvali, kako je naloudan z denarjem, pa ne ve kako "živet"...


Pri 2900 neto naloadan z denarjem? V kaj pa se bo prisilil? Dva fensi dopusta in kakšno pivo več?

Dobi si bejbo pa mu bo poorganizirala tistega tisočaka viška. Bo nekaj let pozabila končati faks in bosta tako ali tako komaj shajala, ko mu bo povedala, da ne bo napisala diplome, ker je noseča.

Pa da ne govorimo, da lahko delaš manj, kar pa je najbolj premium investicija.

Jaz sem mel kolega z dobro placo, na koncu je ze zacel sparati na hrani in jedel samo se konzerve pa instant nudle, na koncu je shiral in si unicil zdravje na dolgi rok. Od zob do hrtbtenice itn.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

JanBrezov ::

Eduardo je izjavil:

Od kje ideja, da jim ni jasno, da ne bodo živeli večno?

Mogoče pa bo živel večno. Naj kar špara dalje in si na koncu privošči tole:

2045 Initiative (Wikipedia, source). Če se prav spomnim, bo cena tega 250k€.

feryz ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem mel kolega z dobro placo, na koncu je ze zacel sparati na hrani in jedel samo se konzerve pa instant nudle, na koncu je shiral in si unicil zdravje na dolgi rok. Od zob do hrtbtenice itn.
Sploh ne gre za šparanje, ampak za manjko želja.
Jaz to popolnoma razumem. Včasih uletim v btc (ali na net ali kamorkoli) in sem skoraj sto posto ziher, da bo zagonil par jurjev, kar tako, ker lahko.
Na koncu se zdim sam sebi blesav in ne kupim nič. Sama šara, govno od govna.
Novo cunjo ali nove čevlje si kupim, ko prejšnja roba razpade. Po letu ali dveh. Ostalo kupujem še manj.
Ko/če boste prišli v tako fazo, boste razumeli, kaj je kriza. Ko ne veš več zakaj delaš, zakaj obstajaš, nič.
Par obsesij ti ostane in pri tem vztrajaš.

Še dobro da imam naše doma, da mi pomagajo solate se znebiti. Za to so pa majstri. Neomejene količine uničijo.
Tako da se mi ne kopiči po omarah ali računih.

Slopek ::

Haha...se popamo na to trol temo, kot muhe na drek.
Jaz nič ne šparam. Kar je prihrankov, so vedno samo za tiste nujne primere, vse ostalo že imamo in res ne vidim potrebe, da kupčkam nekaj, kar v bistvu sploh ne obstaja. Za zlate palce, pa res nimam, priznam.
Če bi recimo imel višek in ko višek bo, si gotovo kupim liofilizator. Upam, da čimprej, pa da potem naredim zalogo v hrani, ki mi bo v prihodnosti gotovo bolj koristila, kot pa številka na računu.
Delaš zato da živiš, ne obratno. In ko v življenju enkrat, mogoče ugotoviš, da ne potrebuješ večino navlake, ki jo je seveda potrebno kupiti, ti je tudi delati treba manj, kaj šele, da bi se obremenjeval z denarjem in manj je skrbi, lepše je življenje. Tolk, da maš našparan za kakšnega zdravnika, zobozdravnika, popravilo česarkoli in to je to. Vse to govorim, ker imam nepremičnino že in sem popolnoma brez kreditov, na zemlji v naravi. Ampak to sem si izbral sam, ni bilo ne dano, ne vsiljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

c3p0 ::

Sicer troll post...

Marsikdo umre, na računu pa par 100k€, po življenju odrekanja. Dediči nato denar zlahka zapravijo, pogosto za neumnosti, easy come, easy go si rečejo. Jebeš to. Fajn je umret malo v dolgu, ali okoli nule. Če nimaš dedičev, celo max. v dolgu.

Odkar na banki ne dobiš praktično nič obresti, pa denar "v štumfu" samo izgublja vrednost. Torej, s šparanjem v bistvu hudo zapravljaš, za čisto nič dobljenega.

Slopek ::

c3p0 je izjavil:

Sicer troll post...

Marsikdo umre, na računu pa par 100k€, po življenju odrekanja. Dediči nato denar zlahka zapravijo, pogosto za neumnosti, easy come, easy go si rečejo. Jebeš to. Fajn je umret malo v dolgu, ali okoli nule. Če nimaš dedičev, celo max. v dolgu.

Odkar na banki ne dobiš praktično nič obresti, pa denar "v štumfu" samo izgublja vrednost. Torej, s šparanjem v bistvu hudo zapravljaš, za čisto nič dobljenega.

Točno tako. Samo sistemu daš možnost, da razpolaga s tvojo kupno močjo. Oni namesto tebe obračajo tvoj denar in to slabo. Tako slabo, da imaš vedno manj. Zakaj bi torej šparal na dolgi rok? To nima popolnoma nobenega smisla.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako mladi preživijo (te) mesec? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21719713 (9123) endelin
»

koliko daste na mesec na stran (varcevanje)? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35832870 (20166) bobby
»

Življenski stroški (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
691119035 (101916) Mato989

Več podobnih tem